Adria Tour – czyli Novak Djoković w roli dyrektora turnieju

Novak Djoković
Novak Djoković fot. Adria Tour

Do tej pory mogliśmy śledzić zmagania tenisistów w krajowych turniejach. W Polsce został zorganizowany turniej Marbello Cup dla polskich zawodników, w Czechach rozgrywane były turnieje m.in.: o Puchar Prezydenta czy LiveScore Cup, a w Austrii Pro Series. Novak Djoković wyszedł przed szereg i ściągnął na Bałkany największe gwiazdy światowego tenisa.

W Adria Tour, poza Novakiem Djokoviciem, udział wezmą Grigor Dimitrov (ATP 19), Alexander Zverev (7), Dominic Thiem (3), Viktor Troicki (184), Marin Cilić (37), Borna Corić (33), Filip Krajinović (32) czy Dusan Lajović (23). Gościnnie wystąpi utytułowany deblista Nenad Zimonjic, dawno niewidziana Jelena Jankovic i podopieczna Tomasza Wiktorowskiego, Olga Danilovic. To właśnie pokazowym mikstem, 12 czerwca, rozpoczną się zmagania w cyklu Adria Tour.

Forma zawodów jest wszystkim znana przede wszystkim z finałów Next Gen. Mecze rozgrywane do dwóch wygranych setów, a sety do czterech wygranych gemów, przy ewentualnym wyniku 3:3 w secie, rozgrywany jest klasyczny tie-break do siedmiu zdobytych punktów.

Adria Tour to nie tylko wielkie gwiazdy. Turniej ten będzie przełomowy, bowiem wszystkie mecze z poziomu trybun będą mogli oglądać kibice, którzy wykupili wszystkie dostępne bilety w 7 minut. Organizatorzy doceniając zainteresowanie, przewidzieli kolejną pulę tysiąca biletów i jak zapewniają, między kibicami zachowany będzie dystans jednego metra.

Turniej będzie rozgrywany w pięciu różnych miastach, w czterech bałkańskich krajach. Tenisiści będą gościć w Banja Luce, Sarajewie (Bośnia i Hercegowina), Belgradzie (Serbia), Zadarze (Chorwacja), a ostatnie miasto w Czarnogórze nie jest jeszcze potwierdzone. Zawodnicy będą podzieleni na dwie grupy, po czterech w każdej z nich. Finał turnieju odbędzie się 5 lipca w Sarajewie, gdzie Novak Djoković zagra pokazowy mecz z Damirem Džumhurem.

Mecze Adria Tour będziecie mogli obstawiać m.in. u bukmachera eWinner, który ma obecnie najlepszy na rynku bonus dla nowych graczy, w postaci zakładu bez ryzyka na start do 155 zł, który w razie porażki trafia na konto depozytowe (można od razu wypłacić bez obrotu). Wystarczy zarejestrować się z poniższego linku lub kliknąć w baner i wpisać kod TBD, a bonus zostanie dodany na konto.