Typy na 25.01.

Propozycje typów na jedenasty dzień Australian Open 2018.

Mertens E. – Woźniacki C.

To już półfinał i w takiej fazie turnieju analizy nie mają większego sensu, gdyż na tym etapie są tylko najmocniejsi i zdecyduje forma dnia oraz głowa. Obie Panie w wysokiej formie, ale objawieniem jest Mertens, która trzyma formę od pierwszych dni stycznia. Rozgrywa świetny turniej i bez problemu odprawia kolejne rywalki. Jej gra może się podobać, bo gra szybko i agresywnie, a serwis jest jej sprzymierzeńcem, w przeciwieństwie do wielu pań. Nie straciła w Melbourne żadnego seta, a największe problemy sprawiła jej Gavrilova w pierwszym secie, gdyż przegrywała z nią 0-5, ale wyciągnęła w świetnym stylu na 7-5. Warto przypomnieć, że łatwo ograła dobrze grającą Martić oraz dała srogą lekcję Svitolinie – będącą w solidnej formie. Woźniacki gra wyraźnie gorszy turniej od Belgijki i po drodze miała spore problemy. Wystarczy przypomnieć, że z przeciętną Fett broniła piłki meczowej i przegrywała z nią już 5-2 w decydującym secie, ale jakimś cudem z tego wyszła. W ostatnim meczu z Suarez Navarro zdecydował trzeci set, w którym także miała sporo problemów. W dodatku ten mecz był bardzo rwany i potrafiła nie istnieć na returnie. Caro pierwszego seta wygrała do zera, a w drugim potrafiła przegrać w TB. Carolina jest jak najbardziej do ogrania, a przypomnę, że Dunka jeszcze nigdy nie wygrała szlema i być może trend się utrzyma (mentalnie chyba jeszcze nie dorosła do wygrywania szlemów). Panie grały ze sobą raz, w zeszłym sezonie, ale na cegle i 2-1 wygrała Dunka. Nie wykluczam, że padną 3 sety.

powyżej 19,5 gema @1,5

Typy bez analizy:

• Struff J-L./McLachlan B. – Pavic M./Marach O.: Struff/McLachlan +1,5 seta @1,75
  • Kerber A. – Halep S.: Halep wygra przynajmniej jednego seta @1,46

Twórca społeczności Tenis by Dawid, analityk tenisowy, zawodnik amator i organizator Tenis by Dawid Cup. Z wykształcenia geolog.