Anastazja Szoszyna przyłapana na dopingu
Anastazja Szoszyna przyłapana na dopingu / fot. https://www.instagram.com/p/B9zgHQ4gtCu/

Anastazja Szoszyna przyłapana na dopingu

Jak podaje oficjalna strona ITF, w pobranej próbce moczu Anastazji Szoszyny wykryto nielegalne substancje. Polska tenisistka została poddana kontroli podczas turnieju ITF 25k w Istambule.

Anastazja Szoszyna świetnie spisywała się w przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Pochodząca z Ukrainy tenisistka zdominowała rozgrywki Lotos PZT Polish Tour. Jej łączny bilans w singlu wyniósł 26-2. Po tych wynikach, polscy kibice wiele sobie obiecywali.

W oficjalnym komunikacie na stronie ITF czytamy, że w czasie turnieju ITF 25k w tureckim Istambule, rozgrywanym niemal dwa miesiące temu, polska tenisistka musiała oddać mocz do kontroli antydopingowej. Próbka została wysłana do akredytowanego laboratorium WADA (Światowa Agencja Antydopingowa) w Montrealu i stwierdzono, że zawiera metabolity stanozololu.

Stanozolol jest substancją, która jest zabroniona w kategorii WADA. Pozytywne badania na tę substancję zmuszają organizację ITF do nałożenia natychmiastowego zawieszenia.

Szoszyna od 1 grudnia została podopieczną Radka Nijakiego, jednak od 12 grudnia pozostaje zawieszona. Końcowego wyroku w tej sprawie jeszcze nie znamy, choć Anastazja ma prawo odwoływać się od tejże decyzji.

Dawid Żbik

lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elitlorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elitlorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit
Close Menu