Aktualizacja turniejów ATP. Brat Novaka Djokovicia dyrektorem turnieju

ATP TOUR

W kalendarzu ATP nastąpiły kolejne korekty. Z mapy zniknął turniej w Houston, a pojawiły się dwa dodatkowe turnieje. Akademia Novaka Djokovicia zostanie wykorzystana do zorganizowania turnieju w Belgradzie.

Jak informuje oficjalna strona ATP z mapy znika turniej rangi ATP 250 rozgrywany w Budapeszcie. Impreza ze stolicy Węgier zostanie przeniesiona do Belgradu, stolicy Serbii. Turniej niezmiennie zostanie zorganizowany na kortach ziemnych, w akademii Novaka Djokovicia pod nazwą Serbia Open. Dyrektorem tego turnieju ma zostać młodszy brat Novaka, Djordje Djokovic.

W Belgradzie w przeszłości odbywały się zawody rangi ATP 250, w latach 2009-2012, które dwukrotnie wygrał obecny lider rankingu, Novak Djokovic. Impreza w 2021 roku ma się odbyć w dniach 19-25 kwietnia.

Nowymi miastami na mapie ATP w 2021 roku są Marbella i Singapur. Obie imprezy odbędą się pod rangą 250. Turniej w Singapurze rozpocznie się w tygodniu po Australian Open (22.02 – 28.02.), zaś w Marbelli dzień po zakończeniu Miami Open (5.04. – 11.04.). W Azji tenisiści będą rywalizować w hali na nawierzchni twardej, zaś w Hiszpanii na mączce, na kortach otwartych.

Kolejnymi krokami, które pozwolą stworzyć dodatkowych możliwości gry dla zawodników, będzie rozszerzenie drabinki w turnieju w Dubaju z 32 do 48 w drabince głównej i z 16 do 24 w kwalifikacjach. Drabinki w eliminacjach do turniejów ATP w Acapulco, Cordobie, Buenos Aires i Santiago również mają zostać zwiększone z 16 do 32.

W tym roku nie odbędzie się również turniej ATP 250 w Houston. Impreza, która rozgrywana jest w pierwszej połowie kwietnia, została w odwołana. ATP nadal szuka możliwości uzyskania dodatkowych jednorocznych licencji, aby wypełnić wszelkie luki w kalendarzu. Wszystkie inne turnieje w kalendarzu na 2021 rok pozostają w tej chwili niezmienione. Pełny kalendarz ATP możesz zobaczyć klikając tutaj.