Analiza na 12.04.21

Analiza - typy bukmacherskie

ATP Masters 1000 Monte Carlo
Alejandro Davidovich Fokina vs Alex de Minaur

Rozpoczynamy pierwszy turniej ATP Masters 1000 na europejskiej cegle i to w jakiej obsadzie! Do Monako przyleciała można rzec prawie cała śmietanka, ale o tym nie tutaj i odsyłam do zapowiedzi turnieju (TUTAJ). Dziś chciałbym pod lupę wziąć spotkanie pierwszej rundy między zawodnikami, którzy mają stanowić przyszłość touru, choć już nie raz pokazali klasę i ogrywali zawodników z szerokiego topu. Głównie mam tutaj na myśli Alexa de Minaura, ale ostatni czas jest zdecydowanie bardziej korzystny dla Alejandro Davidovicha Fokiny i stąd też jest faworytem tego starcia.

Sprawdź unikalną promocję na start od eWinner
155 PLN bez żadnego ryzyka z kodem TBD

Prawdopodobnie za bardzo nie emocjonowałbym się tym spotkaniem, bo jednak obaj nie są obecnie w optymalnej formie i raczej nie będzie porywające, choć mam nadzieję, że się pomylę, ale zwróciłem uwagę na jeden interesujący aspekt. Oczywiście są to kursy (zaskoczenia nie ma). Bukmacherzy dość wyraźnie faworyzują Hiszpana, co mnie nieco dziwi, choć w pewnym sensie to rozumiem. Po pierwsze Minaur w ostatnich spotkaniach zawodził, gdzie teoretycznie był faworytem. Po drugie cegła nie jest jego ulubioną nawierzchnią, więc logiczne by było, że zagra jeszcze gorzej, ale przecież to jest sport. W tenisie niczego nigdy nie można być pewnym i nikogo nie powinno zdziwić, gdy dość niespodziewanie Australijczyk się przełamie. Pod względem mentalnym na pewno zdecydowanie bardziej cenię Alexa, który ma na swoim koncie zdecydowanie większe sukcesy w głównym tourze (8 finałów), choć turniej na cegle wygrał akurat Hiszpan. Do tego zawodnik z Antypodów ma dłuższy staż na tym poziomie. Fokina to oczywiście także bardzo utalentowany zawodnik, o ogromnych aspiracjach do gry kombinacyjnej, ale jego ogromną wadą potocznie mówiąc jest “głowa”. Bardzo łatwo się załamuje nieudanymi akcjami i nietrudno jest wyprowadzić go z równowagi, a raczej sam to robi, bez udziału rywala. Już nie raz przegrał teoretycznie wygrany mecz. Jeśli pierwszą partię wygra łatwo to można być prawie pewnym, że w drugiej odsłonie sam sobie narobi problemów. Często gra niekonwencjonalnie, co potrafi go zgubić. Jego przeciwieństwem jest Minaur, który oczywiście ma kilka podobnych cech (także preferuje grę z końcowej linii i często brakuje mu kończącego uderzenia). Australijczyka od Hiszpana różni głównie to, że jest bardzo cierpliwym graczem i raczej nie udziwnia swojej gry. Gra po prostu swój tenis, choć czasem widać, że brakuje mu game planu i nie do końca wykorzystuje słabości rywali. Oczywiście na cegle większe szanse ma Fokina, który na tej nawierzchni się wychowywał w przeciwieństwie do Minaura, ale to nie znaczy, że Kangur gra na niej źle. Już nie raz ogrywał bardzo dobrych zawodników i w tym spotkaniu ma dobrą okazję na przełamanie (ostatnie trzy mecze przegrał w decydujących setach). Zawodnicy spotkali się na korcie dwukrotnie i bilans jest remisowy, choć na cegle przed trzema laty lepszy był Fokina. Dla Minaura będzie to pierwsze spotkanie na mączce od Roland Garros 2020, a Fokina przetarł się w ubiegłym tygodniu, choć nie wypadł za dobrze, bo stracił seta z nieprzewidywalnym Damirem Dzumhurem oraz przegrał z małą rewelacją tygodnia Ilyą Ivashką.

Strefa Tenisa sponsorem Tenis by Dawid Cup V i partnerem portalu – Tenis by Dawid

Podsumowując, sprawa wygranej jest dla mnie otwarta. Bukmacherzy faworyzują Fokinę, lecz nie ma też co się dziwić, bo to Hiszpan ma nieco większe sukcesy na cegle, raz już z nim wygrał, a do tego w ubiegłym tygodniu miał okazję się przetrzeć z nieco słabszymi rywalami, choć i tak doznał smaku porażki. Ponadto obecna forma nie jest argumentem faworyzującym Minaura. Jednak szukałbym przełamania Australijczyka w postaci seta, gdyż pod względem mentalnym to jednak półka wyżej niż Hiszpan i jeśli gra Alejandro będzie wyglądać jak ostatni mecz to drzwi do sukcesu stoją przed rywalem otworem. Obaj preferują grę z końcowej linii i mają kilka podobnych cech, więc w mojej opinii “głowa” będzie kluczem tego meczu. Oczywiście istnieje ryzyko, że Minaur pierwszy mecz potraktuje jako przetarcie, ale to jednak zawodnik z grona tych bardzo ambitnych i myślę, że ostatni czas poświęcił na intensywny trening. Co ciekawe kursy na Australijczyka zdążyły nieco spaść przez kilka ostatnich godzin. Będę nieco zawiedziony jak Alex przejdzie obok spotkania.

Typ: Alex de Minaur +1,5 seta (ha)
Kurs: 1,52


Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz


Zakaz uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia. Hazard stwarza wysokie ryzyko straty finansowej. Nadmierna gra niesie za sobą potencjalne zagrożenie dla zdrowia.  
Ewinner Sp. z o.o posiada zezwolenie na urządzanie bukmacherskich zakładów wzajemnych za pośrednictwem sieci Internet wydane przez Ministra Finansów dnia 30 października 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.29.2017.