Analiza na 16.04.21

Analiza - typy bukmacherskie

ATP Masters 1000 Monte Carlo
Robert Farah/Juan Sebastian Cabal vs Diego Schwartzman/Fabio Fognini

Spotkanie ćwierćfinałowe turnieju deblowego ATP Masters 1000 w Monte Carlo. Na przeciwko sobie staną drugi i trzeci deblista świata oraz dwóch znakomitych singlistów, którzy na cegle czują się jak ryby w wodzie. Kto będzie górą? Czy przeważą umiejętności deblowe oraz zgranie czy może indywidualności i fantazja? Przedstawiam analizę tego spotkania.

Sprawdź unikalną promocję na start od eWinner
155 PLN bez żadnego ryzyka z kodem TBD

Bardzo rzadko podejmuję się analizy spotkań deblowych, ale z racji, że wnikliwie śledziłem poczynania obu par to chciałbym podzielić się swoimi przemyśleniami. Farah i Cabal to jak większość wie, znakomita para deblowa, która radzi sobie znakomicie praktycznie na każdej nawierzchni (od cegły po trawę). Co prawda nigdy nie wygrali deblowego Roland Garros, ale Robert Farah osiągnął tam półfinał, a Juan Sebastian Cabal przed wieloma laty finał. W Monte Carlo zagrali póki co jedno spotkanie i pozwolili rywalom wygrać jedynie dwa gemy, niestety tą parą byli Hubert Hurkacz i Felix Auger Aliassime. Nie było to fantastyczne spotkanie, bo zwyczajnie nie musiało takie być – to co zagrali wystarczyło. Idealny mecz na rozgrzewkę. Dziś poprzeczka powinna zawisnąć wyżej, ale wcale nie musi być to trudna przeszkoda. Diego Schwartzman i Fabio Fognini to oczywiście znakomici zawodnicy, ale najlepiej radzą sobie w singlu. Po prostu nie mają predyspozycji deblowych, choć Fabio ma na swoim koncie nawet szlema. Dla obu graczy priorytetem jest rzecz jasna gra singlowa i nie ma co się dziwić. Wystarczy prześledzić ostatnie spotkania tej pary. W pierwszej rundzie pokonali niezłych deblistów czyli Olivera Maracha i Luka Saville. Są to oczywiście uznane nazwiska w deblu, ale wystarczyło obejrzeć ten mecz by się utwierdzić, że to nie są gracze na tę nawierzchnię. Zdecydowanie lepiej radzą sobie na szybszych kortach – mam tu głównie na myśli Saville. Niestety Marach dostosował się poziomem do swojego partnera i obaj zagrali bardzo mizerne zawody. W drugiej rundzie ucierpiał Łukasz Kubot i Wesley Koolhof. Faworyci tego meczu praktycznie kończyli już zawody, aż niespodziewanie przy wyniku 6-1, 4-3 i 40-15 nie utrzymali podania i zaczęli grać fatalnie. Podwójne błędy serwisowe oraz niewymuszone błędy stały się wręcz wizytówką polsko-holenderskiej pary. Co ciekawe Schwartzman i Fognini byli pogodzeni z porażką i ich gra wcale się nie polepszyła. Po prostu wykorzystali tragiczną postawę rywali. Argentyńczyk i Włoch przez cały mecz śmiali się i żartowali, a awansu raczej w planach nie było. Jednak udało się, więc grają dalej. Teraz powinno być znacznie trudniej. Ponadto Fognini w ten sam dzień rozegra jeszcze mecz singlowy, który dla niego jest arcyważny, gdyż broni punktów za triumf sprzed dwóch lat. Jego rywalem będzie Casper Ruud i nie zapowiada się, że będzie to dla niego spacer, więc może to później odczuć w meczu deblowym.

Strefa Tenisa sponsorem Tenis by Dawid Cup V i partnerem portalu – Tenis by Dawid

Podsumowując, w moim mniemaniu wyraźnym faworytem są debliści z Kolumbii, którzy skoncentrowani są na tych rozgrywkach, czego nie można powiedzieć o rywalach, którzy są w ćwierćfinale głównie dzięki dobremu losowaniu, a raczej fatalnej postawie rywali. Zastanawiające jest jednak to, że kursy na underdogów tego meczu spadają, więc być może bukmacherzy widzą jakieś szanse. Dodatkowym argumentem jest ewentualne zmęczenie Włocha, który tuż przed meczem deblowym rozegra znacznie ważniejszy mecz singla. Diego Schwartzman z kolei odpadł już z turnieju singlowego i powinien powoli przenosić się do Barcelony, gdzie rozegra kolejny turniej i będzie rozstawiony z numerem 3 i siłą rzeczy będzie jednym z faworytów. Wygrana w tym meczu nie jest żadnemu z nich do niczego potrzebna. Trzy lata temu rozegrali między sobą jedyne spotkanie i pewnie wygrali faworyci z Kolumbii.

Typ: Robert Farah/Juan Sebastian Cabal wygrają
Kurs: 1,46 (eWinner)

Ryzykowny typ: Robert Farah/Juan Sebastian Cabal wygrają 2-0
Kurs: 2,19 (eWinner)


Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz


Zakaz uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia. Hazard stwarza wysokie ryzyko straty finansowej. Nadmierna gra niesie za sobą potencjalne zagrożenie dla zdrowia.  
Ewinner Sp. z o.o posiada zezwolenie na urządzanie bukmacherskich zakładów wzajemnych za pośrednictwem sieci Internet wydane przez Ministra Finansów dnia 30 października 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.29.2017.