Bardzo dobry tydzień Polaków na zawodowych kortach!

Karol Drzewiecki & Kacper Żuk (fot. Karol Drzewiecki / facebook)

Późnym wieczorem Iga Świątek zagra o tytuł w turnieju WTA 500 w San Diego. Już teraz trzymamy kciuki za liderkę rankingu tenisistek. W tym tygodniu świetnie spisali się tenisiści ORLEN PZT Team startujący w challengerach ATP: Karol Drzewiecki otarł się w deblu o tytuł w Rio de Janeiro, a do półfinałów w singlu doszli Kamil Majchrzak w Seulu i Kacper Żuk w Ismaningu, gdzie z Szymonem Walkowem również dotarł do 1/2 finału.

Dopiero w niedzielę wieczorem czasu polskiego Świątek pozna swoją finałową rywalkę, bowiem w sobotę deszcz uniemożliwił dokończenie pojedynku Amerykanki Danielle Collins z Chorwatką Donną Vekic. Wczesnym wieczorem zostanie wznowiony przy stanie 4:2 dla reprezentantki USA w trzecim secie.

Drzewiecki stworzył debel ze Szwajcarem Jakubem Paulem i zostali rozstawieni z numerem drugim. W drodze do finału okazali się lepsi od Szwajcarów Remy’ego Bertoli i Mirko Martineza 4:6, 6:3, 10-6 a potem dwukrotnie otrzymali od rywali walkowery. Wyszli więc na kort dopiero w sobotę i w decydującym meczu ponieśli porażkę z Argentyńczykami Guido Andreozzim i Guillermo Duranem 3:6, 2:6. W singlu zawodnik ORLEN PZT Team przegrał pierwszy mecz, podobnie jak Piotr Matuszewski, który równie szybko odpadł w grze podwójnej.

W challengerze ATP w Seulu (pula nagród 132 800 dol.) Kamil Majchrzak wygrał trzy mecze, zanim jego zwycięski marsz powstrzymał nieoczekiwanie Chińczyk Yibing Wu, z którym przegrał 3:6, 6:3, 4:6. Wcześniej tenisista ORLEN PZT Team, rozstawiony z numerem siódmym, pokonał kolejno: Brytyjczyka Jaya Clarke’a 6:2, 6:2; Australijczyka Johna Millmana 2:6, 6:3, 6:2; oraz Japończyka Shintaro Mochizuki 6:3, 6:0.

Kamil w poniedziałek awansuje w okolice 103. miejsca w rankingu ATP, więc mocno liczymy, że po przyszłotygodniowym występie w Busanie wróci do Top 100. W Seulu w grze podwójnej zawodnik Centralnego Klubu Tenisowego Grodzisk Mazowiecki wystąpił z Amerykaninem Christopherem Eubanksem. W pierwszej rundzie ponieśli musieli uznać wyższość Japończyków Toshihide Matsuimiego i Kaito Uesugiego 6:7 (4-7), 6:0, 7-10.

Również do półfinału gry pojedynczej, ale w niemieckiej miejscowości Ismaning (pula nagród 45 730 dol.) dotarł Kacper Żuk (CKT Grodzisk Maz.), przechodząc wcześniej dwie rundy eliminacji. W głównym turnieju tenisista ORLEN PZT Team wyeliminował rozstawionego z numerem ósmym Francuza Antoine’a Escoffiera 6:4, 3:6, 6:4; Brazylijczyka Gabriela Decampsa 6:1, 6:4 i Kazacha Denisa Jewsiejewa 6:4, 3:6, 6:3. W walce o finał okazał się nieznacznie słabszy od Francuza Quentina Halysa 6:7 (5-7), 6:7 (4-7).

W deblu Żuk i Walków pokonali rozstawiony z czwórką duet z Indii Puravę Raję i Divija Sharana 6:3, 3:6, 10-7, a także zawodników z Bośni Mirzę Basicia i Nermana Faticia 6:2, 6:1. Ale w półfinale musieli uznać wyższość Belga Michaela Geertsa i Fina Patrika Niklasa-Salminena 3:6, 3:6.

Reprezentacji Polski i ORLEN PZT Team osiągnęli w tym tygodniu także dobre wyniki w imprezach ITF World Tour. Daniel Michalski (Mera Warszawa) dotarł do półfinału turnieju ITF M25 w Santa Margherita di Pula (pula nagród 25 tys. dol.). Natomiast Weronika Falkowska (KS Górnik Bytom) była w 1/4 finału w singlu i 1/2 finału w deblu w ITF W60 w Monastyrze (pula nagród 60 tys. dol.).

W drugim z rzędu turnieju ITF M15 w Sozopolu (pula nagród 15 tys. dol.) Maks Kaśnikowski (ORLEN PZT Team/CKT Grodzisk Maz.)  był bliski powtórzenia wyniku, czyli finału uzyskanego przed tygodniem, ale tym razem został zatrzymany w półfinale. W tej samej fazie odpadł Martyn Pawelski (ORLEN PZT Team/KS Górnik Bytom). Za to do finału debla dotarł Martyn Pawelski (ORLEN PZT Team) z zagranicznym partnerem.

Natomiast w turnieju ITF W15 w Monastyrze (pula nagród 15 tys. dol.) półfinał w singlu osiągnęła Joanna Zawadzka, a w deblu Zuzanna Kubacha z zagraniczną rywalką.

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!