Davis Cup. Reprezentacja Polski zagra z Salwadorem. Cel: Uczcić stulecie PZT

Polska Salwador Davis Cup
fot. twitter/pzt_tenis

Polscy tenisiści wracają do Kalisza, by zagrać w “Grupie Światowej II” z reprezentacją Salwadoru. W składzie reprezentacji Polski zabraknie Huberta Hurkacza, który w tym czasie został zgłoszony do turnieju w Rotterdamie, ale zagra m. in. Łukasz Kubot (11 deblista rankingu ATP).

Rok temu, bez jednego dnia, Polska grała z Hong Kongiem, również w hali w Kaliszu. Wtedy udało się pewnie wygrać wszystkie spotkania. W rywalizacji z Salwadorem reprezentacja Polski musi radzić sobie bez najlepszego polskiego singlisty, Huberta Hurkacza.

Nieobecność 30. zawodnika na świecie nie może być decydująca, bowiem reprezentacja Salwadoru tenisem nie stoi. W ich składzie znajduje się tylko jeden tenisista, który jest obecnie notowany w rankingu ATP – Marcelo Arevalo.

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

Kapitan reprezentacji Polski Mariusz Fyrstenberg, powołał na spotkanie trzech singlistów, w tym debiutującego na tym poziomie Wojciecha Marka. Wśród zawodników deblowych pojawił się Łukasz Kubot, który po szybkim odpadnięciu w Rotterdamie zastąpił Szymona Walkówa.

Przed rokiem właśnie w Kaliszu zadebiutowałem w roli kapitana reprezentacji. Było to fantastyczne doświadczenie i prawdziwa przyjemność pracować z czołowymi polskimi tenisistami. Po zwycięstwie nad Hongkongiem liczyłem, że we wrześniu zrobimy kolejny krok i pokonamy Salwador, bo w tym sezonie mieliśmy już rywalizować o Grupę Światową I. Ale nikt wtedy nie mógł przewidzieć skali pandemii i konieczności przesunięcia tych planów o rok. Wierzę, że tym razem Kalisz Arena będzie również szczęśliwa, a my awansujemy w daviscupowych rozgrywkach.Mariusz Fyrstenberg

Niestety, ze względów pandemicznych, wszystkie spotkania zostaną rozegrane bez udziału publiczności. Zeszłoroczny mecz z Hong Kongiem był jedną z ostatnich imprez sportowych w Polsce, kiedy kibice mogli z poziomu trybun dopingować swój zespół. Transmisja odbędzie się w Polsacie Sport.

Skład reprezentacji Polski: Kamil Majchrzak (111. ATP), Kacper Żuk (232.), Wojciech Marek (632., debiut w Davis Cup) oraz debliści Łukasz Kubot (11.) i Jan Zieliński (212.).

Skład reprezentacji Salwadoru: Marcelo Arevalo (457. ATP), Alberto Emmanuel Alvarado-Larin (bez rankingu) i Lluis Miralles (bez rankingu).

Marcelo Arevalo to największa gwiazda w historii salwadorskiego tenisa. Wielkiej kariery w grze pojedynczej nie zrobił, bowiem dotarł jedynie do 139. miejsca w rankingu ATP. W sumie zdobył trzy tytuły rangi ATP Challenger w deblu i właśnie w grze podwójnej jest specjalistą. Obecnie jest 52. rakietą świata.

Plan gier na mecz Polska – Salwador:

DataMecz
05.03 (piątek), 14:00Kacper Żuk – Marcelo Arevalo
05.03 (piątek) Kamil Majchrzak – Lluis Miralles
06.03 (sobota), 11:00Łukasz Kubot/Jan Zieliński – Marcelo Arevalo/Lluis Miralles
06.03 (sobota)Kamil Majchrzak – Marcelo Arevalo
06.03 (sobota)Kacper Żuk – Lluis Miralles

Źródło: własne/PZT