Linette górą w polskim meczu. Berrettini i Tsitsipas za burtą.

Magda Linette - Martina Trevisan - Roland Garros 2022
Magda Linette (fot. Jeremy Daniel / Wikipedia)

Magda Linette pokonała Alicję Rosolską w pierwszej rundzie turnieju debla w Indian Wells. W singlu panów z rywalizacją pożegnało się dwóch faworytów.

W pierwszej rundzie zawodów gry podwójnej los skojarzył ze sobą dwie reprezentantki Polski. Magda Linette i Amerykanka Caty McNally zmierzyły się z Alicją Rosolską i Monicą Niculescu z Rumunii. Górą z tego starcia wyszedł duet polsko-amerykański, pewnie wygrywając w dwóch setach. Rywalkami Linette i McNally w rundzie drugiej będą Desirae Krawczyk i Demi Schuurs. Jeszcze dziś Linette rozpocznie zmagania w grze pojedynczej. Mecz z Emmą Raducanu rozpocznie się o godzinie 20:00.

W turnieju panów byliśmy świadkami kilku niespodzianek. Dwie największe to porażki powracających do gry po problemach zdrowotnych Matteo Berrettiniego i Stefanosa Tsitsipasa. Włoch rywalizował z Taro Danielem i rozpoczął ten mecz od porażki w pierwszej partii, w której nie wykorzystał przewagi przełamania. Rzymianin w świetnym stylu odrobił straty, wygrywając drugiego seta do zera, ale nie był w stanie utrzymać dobrej dyspozycji. Japończyk lepiej rozpoczął decydujący rozdział rywalizacji, szybko zdobył przełamanie i utrzymał przewagę do końca. Jeszcze bardziej zacięte było spotkanie Tsitsipasa z Jordanem Thompsonem, zakończone w tiebreaku trzeciego seta. Australijczyk wytrzymał trudy tego pojedynku i odniósł zwycięstwo. Z turniejem pożegnał się także Denis Shapovalov, który w dwóch setach uległ Ugo Humbertowi.