LOTOS PZT Polish Tour rusza w Radomiu!

Anna Hertel - NMP
Anna Hertel (fot. PZT)

Stefania Rogozińska-Dzik (KS Górnik Bytom) spotka się z Anną Hertel (AZS Poznań) w pierwszej rundzie turnieju ITF M25 LOTOS Radom Cup (z pulą nagród 25 tys. dol.), który rozpocznie się we wtorek. To druga największa, jeśli chodzi o rangę, impreza dla tenisistek w ramach LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski 2022.

Najważniejszy kobiecy turniej zaliczany do „narodowego Touru” zakończył się w niedzielę na twardych kortach Narodowego Centrum Szkoleniowego Polskiego Związku Tenisowego w Kozerkach pod Grodziskiem Mazowieckim. Zwycięstwo w Memoriale Pary Prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich – Polish Open odniosła Czeszka Katerina Siniakova, pokonując w niedzielnym finale Magdę Linette (AZS Poznań).

Dzik-Rogozińska w Polish Open 2022 dotarła do 1/8 finału, wygrywając dwa mecze w eliminacjach i dwa następne w głównej drabince. Hertel odpadła w Kozerkach w pierwszej rundzie. Obie otrzymały w Radomiu od organizatorów „dzikie karty”. Podobnie jak Ada Piestrzyńska, która w pierwszym meczu spotka się z jedną ze zwyciężczyń kwalifikacji.

Na podstawie rankingu miejsce w LOTOS Radom Cup ma zapewnione Martyna Kubka (Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki), która występ na kortach MOSiR rozpocznie od pojedynku ze Słowaczką Katariną Kuzmovą.

Pełna drabinka: TUTAJ

Memoriał Pary Prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich – Polish Open 2022 otworzył drugą połowę 4. edycji LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski, w której tenisistki będą miały trzy okazje do walki o punkty do rankingu. Z Radomia przeniosą się bowiem do Bydgoszczy na ITF W15 Fale Loki Koki Tennis Cup (15-21 sierpnia).

W tym samym tygodniu tenisiści po raz pierwszy będą mieli okazję przetestować twarde korty Narodowego Centrum Szkoleniowego Polskiego Związku Tenisowego podczas challengera ATP 90 Kozerki Open. Natomiast zaraz po nim zagrają w ITF M25 Talex Open w Poznaniu.

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!