LOTTO Superliga: Bielsko-Biała i Kalisz zagrają w tytuł!

Marta Leśniak
Marta Leśniak (fot. PZT)

Piątkowe półfinały LOTTO SuperLIGI – FINAL FOUR 2k23 dostarczyły spodziewanych emocji. BKT Advantage Bielsko Biała pokonał CKT Grodzisk Mazowiecki 4:1, a OSAVI TENNIS TEAM Kalisz sensacyjnie ograł KT KUBALA Ustroń po mikście 4:3.  Mało kto przewidział taki skład finału!

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

Faworyt zgodnie z planem

W półfinałowym szlagierze pomiędzy aktualnym mistrzem i wicemistrzem Polski nie było niespodzianki. Górą, drugi raz w tym sezonie, okazał się BKT, wygrywając 4:1 i to on zameldował się w finale. W starciu dwóch sąsiadujących w rankingu WTA zawodniczek Ukrainka Marta Kostyuk (39. WTA) z CKT pokonała doświadczoną Chorwatkę Petrę Martic (BKT) 7:6(6), 6:4. Marta w pierwszym secie odrobiła stratę jednego przełamania, a w tie-breaku zachowała więcej zimnej krwi. W drugim singlu pań znajdująca się ostatnio w dobrej formie Polka Katarzyna Kawa (191. WTA) z BKT wygrała gładko z wyżej notowaną od siebie Węgierką Dalmą Galfi (138. WTA) z CKT 6:4, 6:1.

Po singlach męskich bliżej wielkiego finału byli bielszczanie. Czech Jiri Vesely z BKT wyszedł na kort mocno rozkojarzony i po chwili przegrywał z Kacprem Żukiem z CKT 0:3. Zdołał jednak opanować nerwy i ostatecznie przechylił szalę meczu na swoją korzyść – 7:6(3), 6:1. W drugim pojedynku jego rodak Tomasz Machac (BKT) gonił w pierwszy secie Maksa Kaśnikowskiego z CKT, wygrywając tę odsłonę 7:5. W drugiej lepszy był jego rywal (3:6), a o wszystkim decydował super tie-break. W nim mocniej nerwy na wodzy trzymał Machac (10-5), odnosząc cenne zwycięstwo i dając swojej ekipie dwupunktowe prowadzenie. Debel BKT Kawa/Martic nie zawiódł i pokonał duet gospodarzy Kostyuk/Piter 6:3, 7:5. Bielszczanie zameldowali się w wielkim finale (4:1), gdzie powalczą o obronę tytułu!  

BKT Advantage Bielsko-Biała – CKT Grodzisk Mazowiecki 4:1

Sensacja w starciu pretendentów

Pierwsze dwa pojedynki singlowe spotkania KT KUBALA Ustroń – OSAVI TENNIS TEAM Kalisz okazały się jednostronnymi widowiskami. 19-letnia Czeszka Julie Struplova  z OSAVI zaskakująca łatwo ograła Łotyszkę Danielę Vismane 6:2, 6:1. Jej rodaczka oraz koleżanka klubowa Ivana Sebestova miała mniej szczęścia i uległa bez walki doświadczonej Polce Marcie Leśniak 2:6, 0:6.

Sytuacja nie rozjaśniła się po grach singlowych panów. Utytułowany Czech Lukas Rosol (KT KUBALA) nie pozostawił złudzeń Piotrowi Gryńkowskiemu (OSAVI), zwyciężając 6:1, 7:6(4). W drugiej parze Paweł Ciaś (KT KUBALA) – Piotr Matuszewski (OSAVI) lepszy okazał się ten drugi, odnosząc wygraną po super tie-breaku 4:6, 6:2, 7-10. Po grach singlowych na tablicy widniał wynik 2:2, a końcowy rezultat pozostawał nadal otwartą sprawa.

W meczu gry podwójnej kobiet świetnie dysponowana tego dnia Czeszka Julie Struplova, wsparta swoją koleżanką klubową i rodaczką Karoliną Kubanovą, pokonała debel z Ustronia Marta Leśniak /Valeriia Olianovskaya 6:3, 6:4. Kaliszanie wygrywali 3:2, a sensacja wisiała w powietrzu! Do wyrównania doprowadził duet KUBALI Rosol/Marek, który wygrał po jednostronnym starciu z parą Piotr Gryńkowski/Michał Matuszewski 6:0, 6:1.

W mikście (grze mieszanej), który decydował o końcowym rezultacie,  niezniszczalna tego dnia Julie Struplova w parze z Piotrem Matuszewskim wygrali z duetem Rosol/Leśniak 6:3, 7:6(2). Sensacja stała się faktem! OSAVI zagra jutro w finale z BKT Advantage Bielsko-Biała!

OSAVI TENNIS TEAM Kalisz – KT KUBALA Ustroń 4:3

Harmonogram FINAL FOUR prezentuje się następująco:

9 grudnia (sobota)

godz. 12:00 – rozpoczęcie spotkania o 3. miejsce oraz spotkania finałowego (po trzy mecze)

10 grudnia (niedziela)

godz. 10:00 – dokończenie rywalizacji w spotkaniu o 3. miejsce

godz. 12:00 – dokończenie rywalizacji w spotkaniu finałowym

godz. 20:00 – ceremonia wręczenia pucharów

Sponsorem tytularnym rozgrywek jest marka LOTTO, której właścicielem jest Totalizator Sportowy. W gronie sponsorów znaleźli się również: PZU, Enea, Kanga, Recman oraz enel-sport. Projekt jest objęty oficjalnym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Partnerem LOTTO SuperLIGI – FINAL FOUR 2k23 jest gmina Grodzisk Mazowiecki.


Wszystkie zawodowe turnieje tenisa możesz obstawiać w forBET, a korzystając z kodu TBD otrzymujesz pakiet powitalny o wartości 3250 PLN, a w tym m.in. zakład bez ryzyka do 1200 PLN, bonus 100% do 2050 PLN oraz 30 dni gry bez podatku!

forbet - TBD

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!