Magda Linette o wygraniu “Shot of the Year” i współpracy z psychologiem

Magda Linette na kortach Rolanda Garrosa.
fot. Magda Linette French Open 2015 / Jérémy Daniel

Kilka dni temu na kanale Babolat Polska, w serwisie YouTube, pojawiło się Q&A z Magdą Linette. Druga rakieta Polski odpowiadała na pytania od fanów. Magda poruszyła między innymi temat wygrania “Shot of the Year”, kwestionowania systemu Hawk Eye czy radzenia sobie z presją i stresem.

Widz: Jak sobie radzisz ze stresem na korcie, z presją?
Magda Linette
: Przede wszystkim staram się koncentrować się wyłącznie na sobie. Staram się czyścić myśli, jak najbardziej potrafię. Nie chcę, żeby jak najwięcej myśli przychodziło mi do głowy. Wtedy jest mi najłatwiej podejmować decyzje i skupić się na taktyce, na tym co robię. Skupiam się na swoim oddechu, który pozwala kontrolować mi nerwy.

Przed meczem staram się skontrolować stres wysiłkiem fizycznym. Jeśli widzę, że jestem bardzo zestresowana, to chcę, aby moja rozgrzewka była bardzo intensywna. Wtedy ten stres się lepiej rozładowuje i jestem lepiej rozgrzana przed meczem.

Widz: Czy zdarzyła Ci się sytuacja, że po decyzji Hawk Eye miałaś wrażenie, że system się pomylił?
Magda Linette
: Generalnie ciężko kwestionować komputer. Czasami te ślady wyglądają na korcie troszkę inaczej, więc faktycznie byłam zdziwiona, że – na przykład – wydawało mi się, że będzie większy aut, a on jest milimetrowy. Czasami jestem tym zdziwiona, ale wydaje mi się, że wyglądałabym troszkę dziwnie, gdybym chciała kwestionować Hawk Eye’a.

Widz: Jakie jest Pani najbardziej nielubiane zagranie?
Magda Linette
: To jest bardzo trudne pytanie, bo nie mam żadnego takiego. Nie lubię jak ktoś gra bardzo wolno i gra wysokie loby. Wydaje mi się, że to nie jest moje ulubione zagranie, ale jest potrzebne żeby się wybronić i dać sobie więcej czasu. Jest to mądre zagranie – i też lubię je grać – ale nie lubię dostawać go z powrotem.

Czytaj także: Z cyklu #ZnaniNieznani – Andrey Golubev – Tenis by Dawid

Widz: Jak się czułaś wygrywając „Shot of the Year” za obecny rok? Czy chciałaś tak zagrać?
Magda Linette
: Było to przypadkowe zagranie i na początku myślałam, że moje uderzenie poleciało w aut. Nie myślałam, że ono weszło. Dopiero po chwili zorientowałam się, że zdobyłam ten punkt.

Wszystkie pytania i odpowiedzi możecie znaleźć na kanale Babolat Polska w serwisie YouTube klikając w ten link lub skorzystać z odtwarzacza poniżej.