Mieszanka doświadczenia i młodości w Pucharze Davisa [SKŁAD]

Majchrzak - Kozerki
Kamil Majchrzak (fot. Andrzej Bożęcki)

Kamil Majchrzak, Kacper Żuk, Łukasz Kubot, Jan Zieliński i debiutujący w kadrze junior Olaf Pieczkowski znaleźli się w składzie ogłoszonym przez kapitana reprezentacji Polski Mariusza Fyrstenberga na mecz Pucharu Davisa z Indonezją, który odbędzie się w dniach 16-17 września w Hali OSiR Inowrocławiu.

– Nasz skład na mecz w Inowrocławiu to ciekawa mieszanka. Zobaczymy Łukasza Kubota, byłego najlepszego deblistę świata i dwukrotnego zwycięzcę turniejów Wielkiego Szlema. Łukasz wystąpi w parze z Jankiem Zielińskim, który coraz wyżej pnie się w rankingu ATP w grze podwójnej. Zagrają dwaj doświadczeni zawodnicy, czyli Kamil Majchrzak i Kacper Żuk. Dołączy do nich młody i bardzo perspektywiczny Olaf Pieczkowski, który chociaż jest wciąż juniorem, to ostatnio osiąga dobre wyniki w seniorskim Tourze – tłumaczy Fyrstenberg, były szósty deblista świata oraz finalista US Open i ATP Finals (2011).

Zieliński w parze z Hugo Nysem z Monako powalczy dzisiaj wieczorem o miejsce w ćwierćfinale wielkoszlemowego US Open, a ich rywalami będą najwyżej rozstawieni Amerykanin Rajeev Ram i Brytyjczyk Joe Salisbury. Natomiast Pieczkowski startuje w Nowym Jorku w rywalizacji juniorów.

Powołania na wrześniowy mecz w Pucharze Davisa otrzymali wszyscy najlepsi polscy tenisiści w singlu i deblu, także Hubert Hurkacz i Szymon Walków (ORLEN PZT Team). I wszyscy wyrazili chęć przyjazdu do Inowrocławia, jednak tuż przed ogłoszeniem oficjalnego składu doszło do zmian.

– Rozmawiałem z Hubertem. Porażka w drugiej rundzie US Open była dla niego rozczarowująca i po niej zmienił najbliższe plany startowe. Uznał, że musi teraz trochę odpocząć i porządnie przygotować się do kolejnych turniejów w Monte Carlo, także w ten sposób otworzył szansę na debiut w reprezentacji młodemu zawodnikowi. Myślę, że dla Olafa będzie to ogromne przeżycie i dość ważny krok na etapie przechodzenia od gry wśród juniorów do startów w seniorskim Tourze. Natomiast w deblu, po intensywnych rozmowach z Łukaszem i chłopakami doszliśmy do wniosku, że optymalnym duetem do wystawienia w meczu będzie para Kubot-Zieliński, tym bardziej, że Janek prezentuje ostatnio bardzo wysoką formę – dodał kapitan reprezentacji Polski.

Reprezentacja Polski wróci do Inowrocławia po ponad 10-letniej przerwie, ponieważ w 2012 roku w Hali OSiR pokonała Estonię 4:1. Wówczas Fyrstenberg jako zawodnik wystąpił w parze z Marcinem Matkowskim i zdobył zwycięski punkt na 3:0. Dzień później poniósł porażkę w singlu z liderem zespołu przyjezdnego Jurgenem Zoppem. Wówczas zwycięstwa w grze pojedynczej odnieśli Kubot i dwa Jerzy Janowicz.

Stawką najbliższego meczu będzie prawo gry w przyszłorocznej fazie play off o miejsce w Grupie Światowej I, stanowiącej bezpośrednie zaplecze elity.  Dwudniowa rywalizacja rozpocznie się w piątek 16 września o godzinie 15.00 dwoma meczami singlowymi. Natomiast w sobotę 17 września o godz. 11.00 najpierw odbędzie się spotkanie deblowe, a po nim dwa pojedynki w grze pojedynczej.

Bilety można nabywać na http://pzt.abilet.pl/

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!