Typ na 19.04. (plus komentarze)

Nadal R. – Khachanov K.

Witam. Dzisiaj ponownie pod lupę biorę mecz Rafaela Nadala i idę drugi raz w under gemowy. Jeśli chodzi o Hiszpana to na jego temat i historii gier rozpisałem się w poprzedniej analizie, więc nie chcę tego powielać i odsyłam, jeśli ktoś nie miał okazji czytać (tenisbydawid.pl/monte_carlo_3). Nadal wszedł w turniej bardzo dobrze i zgodnie z planem rozgromił Aljaza Bedene, który i tak zagrał całkiem nieźle. Słoweniec momentami powalczył i kilka ciekawych wymian wygrał, kończąc akcję winnerem, ale było to rzadkie. Hiszpan grał genialnie w defensywie i kontrze, a dobrze wiem, że to dopiero początek i z meczu na mecz będzie coraz lepiej. Rafa potrzebował takiego wejścia w turniej. Wspomnę tylko, że nie popełniał żadnych błędów na serwisie, a skuteczność wygrywanych akcji po pierwszym jak i drugim serwisie była wysoka czyli bez niespodzianki. Teraz rywal teoretycznie trudniejszy, a oglądałem dzisiaj Rosjanina i wygrał z Simonem 6:2, 6:2, lecz gra nie była aż tak jednostronna jak wskazuje na to wynik. Po prostu w kluczowych momentach gemów często Rosjanin wychodził obronną ręką i wygrywał punkty. Simon grał niestety bardzo pasywnie, a serwis na pewno nie pomagał, a za to był bronią Khachanova, który serwował bardzo solidnie, lecz nie ustrzegł się też przestojów, których nie wykorzystał Francuz (obronił wszystkie 7/7 bp, co trochę zmienia obraz patrząc na wynik, tym bardziej, że końcówki setów były już zwyczajnie oddane przez Simona). Trzeba pochwalić Rosjanina za spokój przy takim rywalu, który może przebijać i przebijać. Kluczowa w tym meczu była siła fizyczna, która stała zdecydowanie po stronie Rosjanina. Jednak uważam Karena za zawodnika dość niestabilnego mentalnie i potrafi się szybko zdenerwować. Już wiele razy grał dobrze pierwszego seta, a później gra się sypała i przegrywał cały mecz. W dwóch meczach na tym turnieju nie było tego widać, ale Hiszpan może doprowadzić go do frustracji swoją genialną defensywą. Ponadto Nadal już grał z Khachanovem dwa razy w 2017 roku i za każdym razem wygrał szybko i łatwo, a co ciekawe nie grali ani razu na cegle, więc zaryzykuję, że Rosjanin także mu zwyczajnie leży. Myślę, że Nadal pokona rywala dość łatwo, podobnie jak Aljaza Bedene, który nie grał źle.

poniżej 19,5 gema @1,62

Inne spotkania:

  • Bautista R. vs Goffin D.: poważny sprawdzian formy dla Goffina, który nie jest faworytem. Myślę, że jeszcze bukmacherzy mu nie ufają, ale stać go jak najbardziej na wygraną. Bautista to zawodnik solidny i doświadczony, lecz preferujący hard. Mecz pomiędzy bardzo dobrymi defensorami. Dla mnie pod obserwację lub live.
  • Struff J. L. vs Zverev A.: dla mnie ten mecz jest nie do ruszenia, ze względu, że grają dwaj Niemcy. Dalej nie mam zaufania do Sashy i po prostu czekam na kilka solidnych spotkań z rzędu. Do tego kurs nie zachęca do gry na niego. Z kolei Struff łatwo ogrywa rywali, lecz póki co wszyscy się podłożyli i ciężko wysnuć racjonalne wnioski. Przed turniejem grał słabo i tutaj zastanowiłbym się ewentualnie nad setem dla Struffa.
  • Dimitrov G. vs Kohlschreiber P.: w tym meczu warto zastanowić się nad typem w stronę Niemca, który wygrywa póki co łatwo i trochę nadspodziewanie dla mnie. Z kolei Grigor jest dalej pod formą i w słabym stylu ograł Herberta w trzech setach. Odradzam granie w stronę Bułgara, który ma jeszcze sporo do poprawy.
  • Djokovic N. vs Thiem D.: jedno z ciekawszych spotkań tej rundy. Powracający król z nowym-starym trenerem, którego gra wygląda obiecująco kontra Thiem, który wymęczył wygraną z Rublevem, lecz jego gra z gema na gem wyglądała co raz lepiej i widać, że brakowało mu gry o stawkę. Bardzo trudny mecz do obstawienia i możliwe, że będą nawet trzy sety.
  • Zverev M. vs Gasquet R.: Mischa w tym turnieju zrobił już swoje 100% i strata seta Francuza będzie niespodzianką. Richard gra tutaj bardzo solidnie i powinien swoją klasą (techniką) uwypuklić braki Niemca. Kurs niezły na podbicie.
  • Raonic M. vs Cilic M.: mecz zawodników bazujących na znakomitym serwisie oraz sile fizycznej. Raonic jest stawiany w roli underdoga i się temu nie dziwię, ponieważ wymęczył wygraną z miejscowym Catariną i z ogromnymi problemami ograł Cecchinato. Z kolei Cilic zagrał jeden mecz z Verdasco, którego ograł dość pewnie, choć powinien stracić seta. Stawiałbym na Chorwata, choć Kanadyjczyk mimo słabego stylu osiąga bardzo dobre statystyki (gubią go przestoje).
  • Seppi A. vs Nishikori K.: Japończyk wraca do gry w bardzo dobrym stylu i szykuje się przełomowy dla niego turniej tuż przed jego ulubioną Barceloną. Seppi zrobił już bardzo dobry wynik i możliwe, że jego przygoda w tym turnieju się zakończy. Nie skazuje go na pożarcie, ale raczej powinien te spotkanie przegrać. Już z GGL miał ogromne problemy.