Ranking wszech czasów Tenis by Dawid Cup

Ranking wszech czasów Tenis by Dawid Cup dla wszystkich kategorii, który jest formą ciekawostki. Obecnie o rozstawieniach decyduje ranking Polskiej Ligi Tenisa.

I liga – zawodnicy, którzy na dzień zapisów wygrywali więcej niż 50% spotkań (od V edycji)

L.p.Zawodnik (miasto)Punkty
1Sławomir Wrzeszcz (Złotów)350
2Dominik Bartosz (Kraków)200
2Paweł Rozwadowski (Szczebrzeszyn)200
4Paweł Tchórz-Matuszak (Poznań)150
4Piotr Makowski (Katowice)150
Paweł Walecki (Starogard Gdański)150
6Tomasz Kiełbowicz (Poznań)125
6Jakub Hołoga (Gniezno)125
8Marcin Szendryk (Góra)320
8Adam Orkowski (Konin)120
8Szymon Bunda (Barlinek)120
Dawid Wiełłowicz (Gdańsk)120
11Michał Mietła (Grzybno)175
12Sebastian Sadowski (Częstochowa)75
12Daniel Kaczerski (Mława)100
12Maciej Struski (Zgórsko)75
12Arkadiusz Pastuszka (Imielin)75
12Adam Weinert (Poznań)75
12Wojciech Gdaniec (Łobżenica)75
12Piotr Kalicki (Grudziądz)75
12Piotr Dobrzański (Bydgoszcz)75
Mateusz Gort (Koszalin)75
Sebastian Krakowian (Opole)75
Wojciech Tarka (Milicz)75
20Tomasz Złotnicki (Kędzierzyn-Koźle)50
20Adam Pielka (Krupski Młyn)50
20Grzegorz Tyc (Milówka)50
20Andrzej Folfas (Kielce)50
20Jakub Murek (Złotów)150
20Mariusz Sperczyński (Jędrzejów)50
20Tomasz Antosiak (Kędzierzyn-Koźle)50
20Michał Słoka (Lublin)50
28Rafał Olczyk (Krapkowice)25
28Maciej Mościński (Tychy)25
28Robert Armata (Lubliniec)25
28Mateusz Płaza (Katowice)25
28Radosław Grobelski (Leszno)25
28Kamil Monkiewicz (Wrocław)25
28Filip Kuliński (Zawiercie)25
28Marcin Gryzło (Nowy Sącz)25
28Przemysław Pawlak (Grodków)25
28Marcel Janik (Bydgoszcz)25
28Kacper Szatkowski (Wrocław)25
28Jakub Welz (Gdańsk)25
28Tomasz Gawroński (Poznań)25
Paweł Scheffs (Poznań)25
Jakub Łuczak (Poznań)25
Tomasz Dziewięcki (Ostrzeszów)25
Jakub Kuss (Żnin)25
Artur Potrzebny (Łódź)25
Radosław Kołakowski (Okole)25
Wojciech Stawski (Warszawa)25
Wiktor Jodko (Wolsztyn)25
Jarosław Tomkowiak (Swarzędz)25
Paweł Urbański (Łódź)25
Tomasz Kuss (Wenecja)25

II liga (obecnie) oraz kat. „A” (wcześniej) – zawodnicy początkujący, którzy na dzień zapisów wygrywali maksymalnie 50% spotkań

L.p.Zawodnik (miasto)Punkty
1Jakub Murek (Złotów)540
2Daniel Kaczerski (Mława)425
3Paweł Scheffs (Poznań)320
3Marcin Szendryk (Góra)320
3Sławomir Wrzeszcz (Złotów)320
6Michał Jarmułowicz (Szczecin)270
7Łukasz Puczkowski (Szczecin)235
8Konrad Cybulski (Częstochowa)225
9Maciej Gil (Wrocław)200
Michał Mucha (Ostrzeszów)200
9Cezary Wajgt (Luboń)200
9Paweł Szczepka (Gorzów Wlkp.)200
9Bartosz Olszewski (Sochaczew)200
9Piotr Bednarczuk (Lublin)200
9Mariusz Olk (Koszalin)200
9Piotr Makowski (Katowice)200
9Adam Jurzysta (Szczecin)225
17Mateusz Trela (Sosnowiec)195
18Jarosław Rumiński (Poznań)185
19Michał Szarma (Częstochowa)160
20Konrad Pawlak (Wrocław)150
20Michał Woźniak (Brodnica Górna)150
20Adam Jaworski (Wrocław)150
20Marek Maćkowiak (Gorzów Wlkp.)150
24Krzysztof Kaczmarczyk (Bydgoszcz)135
24Radosław Gerlach (Rzeszów)135
26Wojciech Urbaniak (Gościm)125
26Bruno Żmuda (Warszawa)125
28Mateusz Gort (Koszalin)120
Hubert Stachowski (Lubasz)120
29Jakub Zadrużyński (Bydgoszcz)110
29Jan Łuczak (Poznań)110
31Leszek Kowalski (Poznań)100
31Filip Mirer (Kunice)100
31Ireneusz Tyter (Poznań)100
31Maciej Bablok (Sosnowiec)100
31Marcin Pokrzywnicki (Rybnik)100
31Marcin Kostecki (Poznań)100
31Marcin Świątek (Stasiówka)100
31Michał Cybulski (Będzin)125
39Gracjan Zaraza (Polkowice)85
39Dariusz Murek (Złotów)110
41Jan Mojsiewicz (Wrocław)75
41Damian Koprjaniuk (Tychy)75
41Mateusz Jaros (Olkusz)75
41Mateusz Wontroba (Siemianowice Śl.)225
41Adrian Wiśniewski (Poznań)75
41 Radosław Banaś (Polkowice)75
41Maksymilian Kłęk (Rzeszów) 75
41Sebastian Salamon (Pułtusk)75
41Paweł Borek (Krosno)75
41Michał Pochopień (Wola)75
41Michał Mietła (Grzybno)75
41Mateusz Koberda (Gdańsk)75
41Grzegorz Koropczuk (Witnica)75
41Bartosz Zdrenka (Podróżna)75
41Marcin Michalski (Nowe Miasto nad Wartą)100
41Krystian Slugocki (Brzeziny)75
41Marcin Bargiel (Brzeźnica)75
41Arkadiusz Zelik (Pilzno)75
Arkadiusz Ślesiński (Zabrze)75
Michał Matysik (Legnica)75
Filip Kuliński (Zawiercie)75
59Maciej Maćkowiak (Kłodawa)70
60Wojciech Sikora (Borek Wielkopolski)60
60Robert Tram (Kasinka Mała)60
60Dawid Nachman (Kasinka Mała)60
60Kamil Błaszczyk (Jarocin)85
60Michał Suska (Bydgoszcz)60
65Mateusz Trzaskoma (Warszawa)50
65Wojciech Zalewski (Czarnków)50
65Radosław Kuźmik (Zielona Góra)50
65Marek Adamowski (Rypin)50
65Michał Jaworski (Krzyż Wlkp.)125
65Oskar Kuźmiński (Rypin)50
65Piotr Staszewski (Koszalin)50
65Marcin Smoliński (Złotów)50
65Maciej Szajna (Poznań)50
65Damian Murmyło (Gorzów Wlkp.)50
65Jędrzej Szajna (Poznań)150
65Krystian Socha (Szczecinek)100
65Arkadiusz Śliwiński (Jasień)50
65Paweł Noga (Kraków)50
65Michał Sycz (Stalowa Wola)50
65Maciej Ciurko (Warszawa)50
65Norbert Kłeczek (Rzeszów)50
65Przemysław Panasiewicz (Łańcut)50
65Daniel Marcisz (Żory)50
65Sebastian Stefański (Kraków)100
65Michał Gowik (Wodzisław Śląski)50
65Michał Skórski (Sosnowiec)50
65Mateusz Męcik (Gliwice)50
65Krzysztof Błaszczyk (Zabrze)50
65Michał Zych (Wrocław)50
Robert Kruszona (Kaźmierz)50
Maksym Varanytsia (Poznań)50
Paweł Chwesiuk (Stargard)50
Robert Kotys (Czarne)50
Ksawery Kokowski (Złotów)50
90Michał Włodarek (Tarnowo Podgórne)35
90Tomasz Rafiński (Szczecin)35
90Krystian Rosiński (Poznań)35
90Paweł Putko (Gdańsk)35
90Robert Rogóż (Bydgoszcz)35
90Damian Hyży (Barlinek)85
90Mateusz Lewandowski (Piła)35
90Łukasz Stoltmann (Gdańsk)35
90Paweł Małolepszy (Gdańsk)35
90Bartosz Sikora (Bydgoszcz)35
90Paweł Majewski (Kołobrzeg)35
90Krzysztof Ciszewski (Koło)35
90Jacek Adamczak (Poznań)35
90Rafał Jończyk (Poznań)35
90Mateusz Budny (Konin)35
90Kamil Nowak (Nieborów)35
106Kamil Jastrząbek (Myszków)25
106Dariusz Kleczko (Sosnowiec)50
106Tomasz Żarczyński (Mierzyn)25
106Tomasz Pietras (Katowice)25
106Marcin Żuk (Osiek)25
106Wojciech Franiel (Katowice)25
106Szymon Sychta (Otmuchów)25
106Kamil Lewandowski (Siemianowice Śl.)25
106Krystian Dybowski (Dębica)25
106Tomasz Kmiecik (Pyskowice)25
106Ernest Kwiatkowski (Radom)25
106Łukasz Drajerczak (Poznań)25
106Sławomir Mrowiec (Bieruń)50
106Paweł Król (Tychy)50
106Kacper Rogowski (Radom)25
106Norbert Maj (Sucha)25
106Daniel Frąckiewicz (Toruń)25
106Wojciech Linert (Złotów)25
106Adrian Skowroński (Bydgoszcz)25
106Karol Bogusz (Poznań)25
106Jarosław Wiśniewski (Barlinek)25
106Krzysztof Karczewski (Gdańsk)25
106Arkadiusz Biskup (Tczew)25
106Adam Drapiewski (Tczew)25
106Jakub Zmarzlik (Myślenice)25
106Wojciech Marciniak (Krotoszyn)25
106Patryk Księżopolski (Siedlce)25
106Marcin Piekarczyk (Chełmża)25
106Damian Kust (Gdańsk)25
106Jędrzej Giziński (Bydgoszcz)25
106Marcin Gruszczyński (Bydgoszcz)25
106Radosław Tarnowski (Małkinia Górna)25
106Adam Najgrodzki (Małkinia Górna)25
106Szymon Wieczorek (Kraków)25
106Michał Wojnarowski (Krosno)25
106Andrzej Bizoń (Kraków)25
106Bartosz Pepłowski (Częstochowa)25
106Emil Ryż (Świdnica)25
106Grzegorz Krzyżański (Poznań)25
106Andrzej Kiełbowski (Poznań)25
106Mateusz Masternak (Poznań)25
106Michał Wawrzyniak (Poznań)25
106Mikołaj Pędzich (Warszawa)25
106Jakub Paradowski (Michałówek)25
106Jan Żabka (Gąbin)25
106Mateusz Rossa (Poznań)50
106Piotr Brzeziński (Poznań)25
106Wojciech Bień (Kraków)25
106Konrad Dołowy (Poznań)25
106Maksymilian Pawlak (Poznań)25
106Adrian Kachel (Poznań)50
106Kamil Warmiński (Mława)25
106Konrad Karbarz (Rzeszów)25
106Krzysztof Zduniewicz (Krzemień Drugi)25
106Adrian Mazera (Krasne)25
106Dariusz Przybyłko (Kałuszyn)25
106Dominik Woźniak (Rzeszów)25
106Piotr Szewc (Rzeszów)25
106Bartłomiej Drozd (Ropczyce)25
106Adam Rozwadowski (Warszawa)25
Jakub Świątek (Rożnowo)25
Dariusz Likowski (Leszno)25
Dawid Górny (Oborniki)25
Roman Skowroński (Złotów)25
Kacper Grześkowiak (Kościan)25
Jakub Sęp (Poznań)25
Mariusz Krzyżański (Poznań)25
Jakub Skubacz (Zabrze)25
Przemysław Nowak (Zabrze)25
Marcin Barłog (Poznań)25
Mateusz Krygier (Poznań)25
Bartosz Dziób (Zabrze)25
Michał Szczepaniak (Ostrów Wielkopolski)25
Artem Shvets (Poznań)25
Dawid Senderski (Kraków)25
Patryk Wasilewski (Dobrzec)25
Artur Trojańczyk (Warszawa)25

Kategoria Kobiet – amatorki, bez przeszłości zawodniczej

L.p.Zawodniczka (miasto)Punkty
1Agata Wojciuk (Łuków)200
1Joanna Kwiatkowska (Wrocław)200
3Magdalena Mierzwińska (Gliwice)150
3Eliza Leśnikowska (Wrocław)150
5Nina Chrzanowska-Szczygielska (Rzeszów)120
5Liudmyla Paliesika (Łódź)120
7Wioleta Świątek (Stasiówka)100
7Paula Klein (Gdańsk)100
9Agnieszka Dźwierzyńska (Lusowo)75
9Katarzyna Cisławska (Poznań)75
9Małgorzata Piekarska (Piła)75
9Martyna Nowak (Gniezno)75
13Weronika Świderska (Gdańsk)25
13Aleksandra Mazurek (Lublin)25
13Maria Maszek (Wieliczka)25
13Izabela Sokołowska (Gdynia)25
13Agata Bartkowicz (Reda)25
13Brygida Stępień (Piła)25

Kategoria „B” – ranking historyczny dla graczy poniżej 3,5 NTRP, objął edycje I-IV

L.p.Zawodnik (miasto)Punkty
1Dawid Nachman (Kasinka Mała)325
2Kamil Warmiński (Mława)300
3Michał Skórski (Sosnowiec)275
4Kamil Błaszczyk (Jarocin)240
5Jarosław Rumiński (Poznań)200
5Michał Włodarek (Tarnowo Podgórne)200
7Michał Cybulski (Będzin)200
8Kamil Nowak (Łowicz)195
8Marcin Michalski (Nowe Miasto nad Wartą)195
10Adrian Kachel (Poznań)195
11Damian Kust (Gdańsk)175
12Mikołaj Pędzich (Warszawa)150
13Adrian Garliński (Szczecin)150
14Wojciech Hołub (Wejherowo)125
15Jan Jankowski (Poznań)125
16Michał Jaworski (Krzyż Wlkp.)125
17Łukasz Kosiorek (Mława)100
17Wojciech Fortuna (Warszawa)100
17Piotr Kuta (Kraków)100
20Emil Śmigielski (Gorzów Wlkp.)100
20Jakub Paradowski (Łowicz)100
20Wojciech Semczyszyn (Szczecin)100
20Dariusz Kleczko (Sosnowiec)100
24Dariusz Murek (Złotów)75
24Krystian Panek (Szczecin)75
24Cyprian Greiveldinger (Poznań)75
24Wiktor Nogajczyk (Sosnowiec)75
28Bartosz Zdrenka (Podróżna)50
28Michał Suska (Częstochowa)50
28Robert Tram (Kasinka Mała)50
28Kacper Maderski (Sosnowiec)50
28Dawid Dudek (Kraków) 50
33Piotr Brzeziński (Poznań)50
33Michał Bryła (Sosnowiec)50
35Dariusz Antkowiak (Plewiska)25
35Wojciech Bień (Kraków)25
35Michał Środa (Kraków)25
35Kamil Kotarski (Oświęcim)25
35Szymon Łukaszewski (Kalisz)25
35Jacek Pempera (Poznań)25
35Paweł Liszka (Kraków)25
35Wojciech Sikora (Jarocin)25
35Jakub Nowak (Sosnowiec)25
  • W turniejach Tenis by Dawid Cup w przeciągu ośmiu edycji wystąpiło: 226 zawodników z 104 miejscowości z całej Polski.

Zasady przyznawania punktów:
1 miejsce – 200 punktów
2 miejsce – 150 punktów
3 miejsce – 120 punktów
4 miejsce – 100 punktów
5-8 miejsce – 75 punktów
9-16 miejsce – 50 punktów
17-32 miejsce – 40 punktów
Faza grupowa – 25 punktów