Tiafoe przed szansą na największy wynik w karierze, czy pokona Medvedeva? [ANALIZA]

Frances Tiafoe Queens
Frances Tiafoe (fot. Carine06 / flickr.com)

Półfinalistami 2023 BNP Paribas Open z dolnej połówki drabinki są Frances Tiafoe i Daniil Medvedev. Amerykanin stoi przed szansą na osiągnięcie najlepszego rezultatu w swojej karierze. Nie będzie o to łatwo, bo Rosjanin wygrał już osiemnaście meczów z rzędu.

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

Tiafoe troszeczkę po cichu ma w tym sezonie rewelacyjny bilans 14-3. Dotychczas oprócz Indian Wells grał jeszcze w ćwierćfinałach w Dallas i w Acapulco, ale dopiero teraz w Kalifornii tak naprawdę skupiły się na nim światła reflektorów. Amerykanin przez turniej przebija się w wielkim stylu. Nie dość, że nie stracił jeszcze seta, to nawet nie oddał nikomu więcej niż czterech gemów w jednej partii. Przełamany został tylko trzy razy – raz przez Alejandro Tabilo, dwa w meczu z Cameronem Norriem.

Medvedev lekko ponad miesiąc temu rozpoczął swoją serię zwycięstw, której do tej pory nie udało się nikomu zatrzymać. To już trzy tytuły i osiemnaście pojedynczych wygranych z rzędu. W Indian Wells nie było do tej pory aż tak kolorowo, seta urywali mu Ilya Ivashka i przede wszystkim Alexander Zverev, którego Rosjanin był w stanie pokonać dopiero 7-5 w trzeciej partii.

Bilans rywalizacji Medvedeva i Tiafoe nie wygląda dla Amerykanina korzystnie. Pokonał bowiem swojego rywala tylko lata temu na mączce w Nicei, ale kolejne cztery mecze przegrał właśnie na kortach twardych. Niektóre wyniki były nawet dość brutalne (6-4, 6-1, 6-0 na US Open), ale na jego korzyść działa fakt, że nigdzie warunki nie przypominały tych w Indian Wells, a ostatnie spotkanie odbyło się już prawie cztery lata temu.

Medvedev na tych kortach nie czuje się najbardziej komfortowo. Trudno o tym zapomnieć, bo mówi na ten temat wręcz na okrągło. Teraz jest już jednak na takim etapie turnieju, że motywacja i tak będzie na najwyższym możliwym poziomie. To nie znaczy jednak, że te problemy znikają, wciąż ciężej będzie Rosjaninowi przyspieszać z piłki, która tak bardzo staje w miejscu i ma wysoki kozioł. Jeśli Tiafoe utrzyma swój dotychczasowy poziom serwisowy, powinno go być tu stać na bliski wynik. W poprzedniej rundzie 3-6, 5-7 przegrał z Medvedevem Alejandro Davidovich Fokina, ale w drugim secie marnował dosłownie okazję za okazją.

Typ redakcji: Tiafoe +5,5 gema (ha) @1,41 (forBET)

Wszystkie zawodowe turnieje tenisa możesz obstawiać w forBET, a korzystając z kodu TBD otrzymujesz pakiet powitalny o wartości 3250 PLN, a w tym m.in. zakład bez ryzyka do 1200 PLN, bonus 100% do 2050 PLN oraz 30 dni gry bez podatku!