Magda Linette i Alicja Rosolska grają dalej w Miami!

Linette - tenis
Magda Linette (fot. PZT)

Magda Linette i Alicja Rosolska udanie rozpoczęły zmagania na Florydzie.

Rozstawiona z numerem dwadzieścia Magda Linette rywalizowała z Evgeniyą Rodiną (391 WTA). Polką świetnie rozpoczęła mecz, wychodząc na szybkie prowadzenie 4:0. Rywalka zdołała jeszcze odrobić część strat, ale poznanianka nie pozwoliła na więcej i zakończyła pierwszą partię wynikiem 6:3.

Drugi set rozpoczął się znacznie lepiej dla Rodiny, która pierwsza zdobyła „brejka” i objęła prowadzenie 3:1. Od tego momentu siły się odwróciły i to reprezentantka naszego kraju przejęła inicjatywę, wygrywając cztery kolejne gemy. Linette pewnie utrzymała przewagę i odniosła swoje pierwsze singlowe zwycięstwo w zawodach WTA 1000 w tym sezonie.

Kolejną przeciwniczką dziewiętnastej rakiety świata będzie Victoria Azarenka (16 WTA). W grze podwójnej duet Magda Linette i Bernarda Pera zmierzą się w pierwszej rundzie z Gabrielą Dabrowski i Luisą Stefani.

Zawody deblowe zainaugurowały Monica Niculescu i Alicja Rosolska. Rumunka i Polka podejmowały Belgijkę Kirsten Flipkens i Amerykankę Bethanie Mattek-Sands. W pierwszym secie obie pary miały sporo szans na przełamanie. Niculescu i Rosolska musiały bronić aż dziesięciu break pointów, co zakończyło się pełnym sukcesem. Oprócz skutecznej obrony własnego podania rumuńsko-polski duet dwukrotnie udanie zaatakował serwis rywalek i zakończył pierwszego seta wynikiem 6:2.

W drugiej odsłonie reprezentantki Rumunii i Polski zdobyły przewagę i utrzymywały ją aż do stanu 5:4, kiedy Flipkens i Mattek-Sands wygrały decydujący punkt i wyrównały stan rywalizacji. Niculescu i Rosolska nie straciły koncentracji i objęły wyraźne prowadzenie w tiebreaku, a po chwili wykorzystały trzecią piłkę meczową, odnosząc wartościowe zwycięstwo i meldując się w 1/8 finału.