Analiza na 02.07.21

Analiza - typy bukmacherskie

Wimbledon
Novak Djokovic vs Denis Kudla

W końcu mamy za sobą spokojny dzień na Wimbledonie pod względem pogodowym, więc możemy bardzo sprawnie przejść do III rundy, która pozwoli wstępnie oddzielić zawodników w wysokiej formie, od tych którzy znaleźli się na tym etapie, głównie dzięki dobremu losowaniu. Takim spotkaniem może być właśnie Novak Djokovic vs Denis Kudla, o którym opowiem w poniższych akapitach. Niestety oferta na piątek nie jest zbyt atrakcyjna i miałem niemały problem z wyborem ciekawej propozycji.

Tenis by Dawid łączy siły z czołową firmą bukmacherską! Specjalna oferta powitalna! – Tenis by Dawid

Novak Djokovic imponuje mi obecną dyspozycją, gdyż jest bardzo wysoka jak na pierwsze mecze na trawie w tym roku (w ramach singla) i w moim mniemaniu jest głównym faworytem do triumfu na Wimbledonie, tym bardziej, że brakuje Rafaela Nadala, Dominica Thiema, a Roger Federer jest w słabszej formie i raczej wiek pozwoli mu co najwyżej na IV rundę/ćwierćfinał. Nole po triumfie w Roland Garros udał się na urlop i pojawił się dopiero na Majorce w turnieju gry podwójnej, gdzie zagrał kilka znakomitych spotkań i później udał się do Wielkiej Brytanii. W I rundzie Wimbledonu co prawda stracił seta, ale Jack Draper grał fantastycznie i już w Queens Clubie pokazał wiele jakości. Mimo tej straty, Serb wygrał bardzo pewnie, a jego gra stała na bardzo wysokim poziomie i tempie, co nie zawsze było tradycją już w pierwszych rundach. Co ciekawe zaliczył aż 25 asów serwisowych, co jest jego drugim wynikiem w całej karierze – niesamowita statystyka dla zawodnika, który nie jest uznawany za serwismena. Djoko mocno poprawił ten element, co tylko powiększa jego dominację, gdyż jeszcze ciężej jest przełamać jego serwis. Z Draperem stracił tylko raz podanie i w konsekwencji seta, a z teoretycznie mocniejszym Kevinem Andersonem nie musiał bronić ani jednego bp! Afrykaner został zdominowany od początku do końca, mimo że ten posiada ogromny atut w postaci podania.

Znamy termin i lokalizację Tenis by Dawid Cup VI! – Tenis by Dawid

Denis Kudla meczów z Serbem nie wspomina zbyt dobrze, gdyż spotkał się z nim już dwa razy i za każdym razem na szlemie. Co ciekawe stanął na drodze Nole po ostatni triumf na Wimbledonie czyli w 2019 roku. Później zagrali jeszcze przy okazji US Open. W żadnym z tych spotkań Amerykanin nie nawiązał walki, gdyż zwyczajnie nie posiadał argumentów. Kudla to gracz z pogranicza głównego cyklu i challenger series, który bazuje na powtarzalności i sile. Od wielu lat utrzymuje równy poziom, lecz to pozwala co najwyżej na wygrywanie turniejów niższej rangi. Denis sezon trawiasty ma dość intensywny i gra sporo w przeciwieństwie do dzisiejszego rywala. Mówię o tym, bo to wcale nie musi być argument na korzyść naturalizowanego Ukraińca, gdyż od 7. czerwca rozegrał 13 spotkań, więc dość sporo. Na Wimbledonie zagrał już 5 spotkań, ponieważ przechodził kwalifikacje. Pierwsze problemy spotkały go już w I rundzie drabinki głównej i dopiero w piątym secie przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę. Z kolei w II rundzie bardzo łatwo odprawił Andreasa Seppiego, więc mógł złapać drugi oddech. Jednak pierwsze jak i drugie spotkanie stało na dość niskim poziomie. Kudla nie inkasował zbyt wielu asów, więc z Serbem będzie o to jeszcze ciężej, a przy okazji mocno skracał akcje, co z Novakiem niekoniecznie musi dać należyty efekt. Jak widać Nole wie jak z nim grać i dziś jest dla mnie bitym faworytem.

Mistrzostwa Polskiej Ligi Tenisa pierwszy raz na trawie! [PLT] – Tenis by Dawid

Podsumowując, nie widzę konkretnych argumentów przemawiających za underdogiem, co zresztą potwierdza historia. W moim mniemaniu Novak Djokovic jest w na tyle wysokiej formie, że stracony set byłby sporą niespodzianką. Jedyną przesłanką za Kudlą jest ogranie meczowe na trawie, gdyż w zeszłym miesiącu zaliczył ich sporo i miał okazję wypracować sobie pewne schematy, które dają efekt. Novakowi przeszkodzić może jedynie głowa, a dokładnie zlekceważenie rywala, co już się kiedyś zdarzało. Wśród ostatnich rywali Serba, Kudlę oceniam najniżej. Myślę, że linia gemowa podana niżej ma szansę powodzenia, choć może być na granicy.

Typ: poniżej 29,5 gema (forBET)
Kurs: 1,55

Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz


Zakaz uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia. Hazard stwarza wysokie ryzyko straty finansowej. Nadmierna gra niesie za sobą potencjalne zagrożenie dla zdrowia.