Analiza na 02.09.20

Analiza - typy bukmacherskie

US Open 2020
Stefanos Tsitsipas vs Maxime Cressy

Spotkanie drugiej rundy wielkoszlemowego US Open 2020 z serii Dawida z Goliatem. Jeśli ktoś nie zna Maxime Cressiego to wystarczy spojrzeć w tabelki z kursami i porównanie nasuwa się samo. Amerykanin debiutuje w drabince szlema z okazji otrzymanej dzikiej karty, którą już skutecznie wykorzystał, gdyż dość łatwo przeszedł pierwszą rundę, choć rywala miał dość prostego – Jozefa Kovalika (Słowak wygrał jednego seta). Stefanos Tsitsipas przed kilkoma dniami zdążył się ograć w ramach ATP Masters 1000 “Cincinnati”, gdzie doszedł w dobrym stylu do ćwierćfinału. W I rundzie US Open ograł w cuglach Alberta Ramosa, który w ogóle nie podjął rękawicy.

Dlaczego podejmuje się tak trudnego spotkania? Otóż z prostego powodu. Po pierwsze nawierzchnia jest dość szybka, co premiuje serwismenów, a Cressy do takich należy (w pierwszym meczu 23 asy w czterech setach), więc liczę na kilka łatwiejszych gemów. Po trzecie Grek jak już wspominałem jest zdecydowanym faworytem, więc może wystąpić element zlekceważenia. Amerykanin grywa prawie tylko i wyłącznie w turniejach rangi ATP Challenger Tour i mimo, że wiekowo są podobni to nie mieli okazji się spotkać. Styl Maxime jest unikalny i Grek będzie musiał się do niego przyzwyczaić. A jak wygląda jego gra? Klasyczny serwis & wolej czyli po serwisie dynamiczne wycieczki do siatki, praktycznie bez gry z końcowej linii. Tsitsipas pewnie szybko znajdzie na te zagrania odpowiedź, ponieważ Ci lepsi radzą sobie dobrze z tego typu graczami, ale liczę, że precyzyjny serwis załatwi sprawę, a w roli underdoga Cressy się sprawdzi. Maxime rozegra prawdopodobnie najważniejszy mecz w swojej dotychczasowej karierze, więc luźna ręka i fantazja mile widziana. Liczę w tym spotkaniu na pokrycie niskiego overu gemowego, do którego przyda się chociaż jeden set, w którym Amerykanin powalczy o coś więcej niż kilka gemów, a set na 100% zamknie sprawę, choć na niego w ogóle nie liczę.

Podsumowując typ trochę życzeniowy i na przeczucie, który uwarunkowany jest głównie od procentu pierwszego serwisu gospodarza. Bez niego, wynik meczu może być podobny do tego z Ramosem.

Typ: powyżej 26,5 gema w meczu
Kurs: 1,5

Jordan Thompson vs Egor Gerasimov
Typ bez analizy: Jordan Thompson powyżej 7,5 asów serwisowych
Kurs: 2,0 (Betclic)

Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz


! Zarejestruj się w eWinner !

Skorzystaj z kodu rejestracyjnego: TBD który uprawnia do zakładu bez żadnego ryzyka do 155 PLN!

Zakaz uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia. Hazard stwarza wysokie ryzyko straty finansowej. Nadmierna gra niesie za sobą potencjalne zagrożenie dla zdrowia.  
BEM Operations Limited posiada zezwolenie na urządzanie bukmacherskich zakładów wzajemnych za pośrednictwem sieci Internet wydane przez Ministra Finansów dnia 26 września 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem, a udział w nielegalnych grach hazardowych jest niezgodny z polskim prawem.

Ewinner Sp. z o.o posiada zezwolenie na urządzanie bukmacherskich zakładów wzajemnych za pośrednictwem sieci Internet wydane przez Ministra Finansów dnia 30 października 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.29.2017. 

Twórca społeczności Tenis by Dawid, analityk tenisowy, zawodnik amator i organizator Tenis by Dawid Cup. Z wykształcenia geolog.