Analiza na 03.09.20 (oraz błąd bukmachera!)

Analiza - typy bukmacherskie

US Open 2020
Andrey Kuznetsov vs Karen Khachanov

Spotkanie II rundy wielkoszlemowego US Open pomiędzy Rosjanami. Mimo, że wielokrotnie powtarzam, że takie mecze rządzą się swoimi prawami i raczej nie warto ich obstawiać to od czasu do czasu biorę i takie pod lupę, ale nie bez powodu, o czym opowiem poniżej.

Pierwszym z powodów jest bardzo duża rozbieżność w kursach oraz ich ruchy. Notowania Kuznetsova od wystawienia kursów cały czas rosną, co mnie wcale nie dziwi. Starszy z Rosjan był wielką niewiadomą turnieju, gdyż dopiero wraca do poważnego grania po długiej przerwie spowodowanej kontuzjami. Potencjał tego zawodnika był ogromny, ale miał równie dużego pecha i teraz praktycznie zaczyna od nowa. W US Open wystartował oczywiście dzięki zamrożonemu rankingowi i trzeba przyznać, że przygotował się bardzo przyzwoicie. Już w pierwszej rundzie ograł bitego faworyta meczu i gospodarza – Sama Querreya, na którego gospodarze mocno liczyli. Jednak Sam potwierdził mierną dyspozycję sprzed tygodnia i nie zdołał ugrać nawet seta. Z kolei Andrey zagrał bardzo poprawne zawody i bardzo ciężko mieć zastrzeżenia do jego gry. Dwucyfrowa liczba asów i żadnego przełamania serwisu – to mówi samo za siebie. Kuznetsov bardzo mocno zaznaczył swój powrót do zawodowego tenisa (wcześniej co prawda zaliczył przetarcie w challengerze, gdzie przegrał, ale zagrał całkiem dobrze). Pewnie sporo młodszych kibiców nie zna tego zawodnika, ale mówiąc krótko – jest to gracz o sporych umiejętnościach zarówno na serwisie jak i w wymianach. Tym bardziej zapraszam do zobaczenia jego spotkań.

Karen Khachanov stał się w pewnym sensie następcą Kuznetsova pod jego długą nieobecność, choć to nie tylko on był najwyżej notowanym Rosjaninem w rankingu ATP Tour. Jednak jak zniknął Andrey to zaraz pojawił się Karen i większość kibiców zapomniała o talencie z Tuły. Jaka jest dyspozycja Khachanova? Niepewna to raczej zbyt małe słowo, gdyż Karen w okresie przygotowawczym wyglądał dość blado (mam tutaj na myśli, choćby turniej w niemieckim Tempelhof czy w Kitzbuhel), choć trzeba przyznać, że już przed tygodniem wypadł zdecydowanie lepiej i ograł kolejno Alexandra Bublika i Pablo Carreno Bustę, a po wyrównanym boju przegrał z Roberto Bautistą Agutem. Progres wyraźny i tego nikt mu nie odbierze. Jednak już w pierwszej rundzie US Open zagrał bardzo dziwne w okolicznościach spotkanie, ponieważ przegrywał już 0-2 w setach z Jannikiem Sinnerem i dzięki kontuzji Włocha wrócił do meczu, choć wygrał go dopiero w tb piątego seta. Sinner praktycznie nie biegał, a mimo to Rosjanin nie radził sobie z rywalem. Trzeba dodać, że Khachanov sam korzystał z przerwy medycznej i stąd też jego gra nie wyglądała najlepiej. Mecz już od przełomu trzeciego i czwartego seta wyglądał dość dziwnie, nie mówiąc komicznie, ponieważ obaj wiedzieli o urazach rywala i żaden nie odpuścił, poddając mecz. Jednak kontuzja Sinnera była znacznie groźniejsza i to on pożegnał się z turniejem, choć pierwsze dwa sety w ogóle na to nie wskazywały. Na papierze liczby Khachanova wyglądały bardzo dobrze, lecz obraz gry był zgoła inny.

Podsumowując, na korcie zobaczymy rodaków, więc już ta informacja powinna dać Wam do myślenia, że spotkanie nie musi mieć oczywistego przebiegu. Kuznetsov wraca do zawodowego tenisa, prezentując się z bardzo dobrej strony, choć Querrey na pewno nie jest obecnie najlepszym wyznacznikiem formy, lecz wynik i styl warto odnotować na spory plus. Khachanov z kolei uczynił znaczny progres, lecz spotkanie z Sinnerem dało nam sporo znaków zapytania, co do dyspozycji zdrowotnej zawodnika, choć jaka by ona nie była to kursy wystawione przez bukmacherów mówią jedno – value na korzyść Kuznetsova, który może spokojnie powalczyć o co najmniej jednego seta lub nawet pełną pulę. Zawodnicy spotkali się ze sobą tylko raz, w ramach Wimbledonu 2017 i w pięciu setach wygrał młodszy z Rosjan.

Typ: Andrey Kuznetsov +2,5 seta (ha)
Kurs: 1,71

Co ciekawe w Betfan można zagrać typ: powyżej 3,5 seta z kursem @3,1 czyli znacznie zawyżonym (normalnie w okolicach 1,7-1,8)! Jest to oczywiście trudniejsze rozwiązanie niż zaproponowane wyżej przeze mnie, ale ze względu na kurs warto spróbować.
AKTUALIZACJA: Bukmacher zredukował kursy i wykonał zwroty za kurs @3,1.

Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz


! Zarejestruj się w Betfan !

Skorzystaj z kodu rejestracyjnego: TBD100 który uprawnia do zakładu bez żadnego ryzyka do 100 PLN!

Zakaz uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia. Hazard stwarza wysokie ryzyko straty finansowej. Nadmierna gra niesie za sobą potencjalne zagrożenie dla zdrowia.  
BETFAN Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (01-523), przy ul. Śmiałej 26, Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, Wydział XII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, Nr KRS: 0000727637, NIP: 5252747132, REGON: 369967041, kapitał zakładowy: 2.000.000 zł (w całości wpłacony). Biuro: al. Jerozolimskie 96 w Warszawie (00-807).

Twórca społeczności Tenis by Dawid, analityk tenisowy, zawodnik amator i organizator Tenis by Dawid Cup. Z wykształcenia geolog.