Analiza na 07.06.21

Analiza - typy bukmacherskie

Roland Garros
Diego Schwartzman vs Jan-Lennard Struff

Witam w drugim tygodniu turnieju! Pod analizę wybrałem pojedynek, który przed turniejem nie był oczywisty, bo raczej mało kto stawiał, że Jan-Lennard Struff osiągnie IV rundę, a notowania Diego Schwartzmana także nie były wiele wyższe. Obaj ostatnie spotkania wygrali bardzo pewnie, a dzisiaj faworytem jest Argentyńczyk, choć osobiście wcale nie jestem do niego przekonany. Bukmacherzy w zasadzie też nie są, bo kursy w okolicach 1,5 zazwyczaj zwiastują kłopoty faworytów. Jak widzę te spotkanie postaram się opisać w poniższych akapitach.

Sprawdź pierwszy zakład bez ryzyka do 550 PLN z kodem TENIS550 [Betclic]

Diego Schwartzman jak na swoje preferencje rozgrywa bardzo słaby sezon ziemny. Odpadł po pierwszym spotkaniu turniejów w Monte Carlo, Madrycie, Rzymie i Lyonie. Jedynie dobry występ zaliczył w Barcelonie, gdzie osiągnął ćwierćfinał. W Paryżu w trzech rundach nie stracił nawet seta, choć rywale nie byli zbyt wymagający, a Argentyńczyk w każdym boju był wyraźnym faworytem. Najpierw odprawił emerytowanego Yen-Hsuna Lu, która zbiera wpisowe za zamrożony ranking. W II rundzie miał znacznie trudniejszego rywala, bo Aljaza Bedene, lecz Słoweniec zagrał zwyczajnie słabo. W III rundzie niespodziewanym rywalem był Philipp Kohlschreiber, który prawdopodobnie ostatni raz zagrał na Roland Garros, a wcześniej ograł faworyzowanego Aslana Karatseva. Niemiec nie był godnym rywalem dla Diego i ten w trzech szybkich setach zapewnił sobie udział w drugim tygodniu turnieju. Wiemy dobrze, że główną bronią Argentyńczyka jest gra z głębi kortu, a serwis więcej przeszkadza niż pomaga. Można rzec, że to przeciwieństwo jego dzisiejszego rywala. Oczywiście ogromną bronią Diego jest też gra na returnie i to będzie kluczowe dla losów spotkania. Jeśli ten element nie będzie funkcjonować to może mieć spory problem z dobrze dysponowanym rywalem.

Sprawdź pierwszy zakład bez żadnego ryzyka do 110 PLN z kodem TBD [eWinner]

Jan-Lennard Struff rozgrywa życiowy turniej w Paryżu. Mało kto spodziewał się takiego rezultatu, tym bardziej, że w tygodniu poprzedzającym szlema rozegrał bardzo słaby turniej we Włoszech. Niemiec stracił w turnieju tylko dwa sety i to w I rundzie z faworyzowanym Andreyem Rublevem. Jedynie w drugiej rundzie był faworytem, z czego wywiązał się także znakomicie, pokonując doświadczonego Facundo Bagnisa. III runda miała być poważnym testem dla Niemca, na miarę I rundy, bo zmierzył się z młodym talentem – Carlosem Alcarazem Garfią. Mecz jednak przebiegł pod dyktando underdoga, który tylko w II secie miał lekkie problemy, gdyż był zmuszony bronić piłki setowej, ale załatwił to bardzo pewnym serwisem. Niemiec gra bardzo dobrze praktycznie w każdym elemencie gry. Oczywiście kluczem jest znakomity serwis. Struff w poprzednich meczach zaliczył aż 50 asów i pewnie dwa razy tyle wygrywających serwisów. Co ważne wymiany także wyglądają bardzo dobrze – Niemiec gra bardzo szybko i płasko, co w połączeniu ze skutecznym serwisem daje piorunującą mieszankę. Jedyne czego można się obawiać to kryzysu na podaniu czyli zwyczajnie gorszego dnia. Diego będzie tylko czekać na niedokładne zagrania, które będzie zamieniać na passingshoty.

Diego Schwartzman – Mały Książe – Tenis by Dawid

Reasumując, przed nami pojedynek zawodników, o całkiem rozbieżnej charakterystyce, więc trudno ocenić jaki będzie miało przebieg. Jeśli któremuś wypadnie któraś z kluczowych broni czyli serwis u Struffa lub return u Schwartzmana to mecz może pójść w jednym kierunku. Niemiec rozegrał w turnieju trzy znakomite spotkania i kto wie czy nie przyjdzie chwila kryzysu. Z kolei Argentyńczyk za każdym razem mierzył się z gorszymi zawodnikami i zawsze był faworytem. Ponadto w poprzednich turniejach grał poniżej swojego poziomu, więc mam pewne wątpliwości czy dziś podoła tak groźnemu rywalowi. Trzy zwycięstwa po 3-0 prowokują mnie do zagrania pod przerwanie serii, stąd typ na set Niemca. Z kolei Struff w dwóch ostatnich meczach podobnie nie stracił seta, więc czysto teoretycznie pasuje zagrać w tym spotkaniu over setowy. Niemiec jak zawodzi to zazwyczaj w roli faworyta. Na koniec warto dodać, że mecz odbywa się w sesji dziennej, więc piłka będzie odbijać się nieco szybciej i wyżej, co sprzyjać będzie serwismenowi.

Typ: powyżej 3,5 seta / Jan-Lennard Struff +2,5 seta (ha)
Kurs: 1,6 / 1,38

Kolejny konkurs znajdziecie na twitterze – TUTAJ!


Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz


Zakaz uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia. Hazard stwarza wysokie ryzyko straty finansowej. Nadmierna gra niesie za sobą potencjalne zagrożenie dla zdrowia. 
BEM Operations Limited posiada zezwolenie na urządzanie bukmacherskich zakładów wzajemnych za pośrednictwem sieci Internet wydane przez Ministra Finansów dnia 26 września 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem, a udział w nielegalnych grach hazardowych jest niezgodny z polskim prawem.