Analiza na 09.09.20

Analiza - typy bukmacherskie

US Open
Andrey Rublev vs Daniil Medvedev
Spotkanie ćwierćfinałowe wielkoszlemowego US Open, w którym spotka się dwóch Rosjan będących obecnie w najwyższej formie. Obaj jak najbardziej zasłużenie i bez większych problemów dotarli do tej fazy turnieju. Szczególnie Daniil Medvedev, który nie stracił ani jednego seta. Przy okazji walczy o powtórzenie wyniku sprzed roku, a może nawet poprawienie, gdyż dotarł do samego finału przegrywając w pięciu setach z Rafaelem Nadalem.

Zdecydowanym faworytem bukmacherów jest wyżej klasyfikowany Medvedev i nie ma co się dziwić, ponieważ póki co jest bezbłędny i przez cztery mecze czyli łącznie 12 setów stracił zaledwie trzy własne podania i rzecz jasna żadnego seta. Daniil jest bardzo mocno zdeterminowany, gdyż czuje, że taka okazja na szlema może się już nie powtórzyć, choć oczywiście dotyczy to wszystkich ćwierćfinalistów. W turnieju nie ma przecież Rogera Federera, Rafaela Nadala, Novaka Djokovicia, Stana Wawrinki i kilku innych wielkich zawodników. Tak osłabionej obsady nie było i nigdy nie będzie, więc walka będzie niesamowita. Jednak jeszcze jeden fakt przepowiada za Medvedevem, a mianowicie bezpośrednie starcia, w których Daniil wygrywa 3-0 i 6-0 w setach. Także statystycznie bardzo pasuje tutaj wygrana Medvedeva 3-0.

Jednak mecze rodaków, o czym od zawsze powtarzam rządzą się często, nieco innymi prawami i warto mieć to na uwadze. Stawka meczu jest ogromna, a dla Rubleva jest to wręcz życiowa szansa, o którą będzie walczył w roli sporego underdoga, co zazwyczaj jest dobre dla gracza skazywanego na porażkę (może zagrać na pełnym luzie). Warto dodać, że Rublev zaczął obecny sezon z wysokiego “C” wygrywając dwa turnieje z rzędu i będąc w życiowej formie. Pod względem doświadczenia na pewno znacznie nie ustępuje swojemu koledze. Warto też dodać, że Medvedev nie zawsze dobrze znosił trudy spotkań pod kątem mentalnym, a mecze w formule best of five są szczególnie ciężkie pod tym względem, więc widzę tutaj małą furtkę dla Andreya.

Na koniec warto wspomnieć kogo ograli w Nowym Jorku obaj panowie. Andrey Rublev pokonał kolejno Jeremiego Chardego (słaba dyspozycja po wznowieniu sezonu), Gregoire Barrere (jeszcze nie ta półka), Salvatore Caruso (wysoka forma, ale podobnie jak Berrere, pewnej poprzeczki nie przeskoczy) oraz Matteo Berrettiniego (stracił z nim jedynego seta i pierwszy raz nie był faworytem, a do tego starcia Włoch nie stracił nawet podania – tutaj był bezradny). Z kolei Daniil Medvedev pokonał kolejno Federico Delbonisa (zawodnik skrojony na nieco wolniejsze korty), Christophera O’Connella (gracz jeszcze z poziomu ATP Challenger), Jeffreya Wolfa (znakomity debiut, z walorami ofensywnymi, ale sporo pracy przed nim, szczególnie w defensywie) i Francesa Tiafoe (teoretycznie najgroźniejszy na papierze, ale nieprzewidywalny pod każdym względem – w tym przypadku raczej zawód).

Podsumowując, czysto statystycznie Andrey Rublev jest skazany w tym starciu na wysoką porażkę, co pokazuje historia turnieju jak i bezpośrednich starć. Jednak warto podkreślić, że Rublev będzie zdecydowanie najgroźniejszym z dotychczasowych rywali, który przy okazji gra najlepszy tenis w karierze i jeśli ma poprawić swoje niekorzystne liczby to właśnie dzisiaj. Ponadto będzie liczył na kryzys mentalny Medvedeva, który już nie raz pokazał, że w tym elemencie ma spore rezerwy, tym bardziej, że dziś jest bitym faworytem, co narzuci na niego większą presję (plus fakt, że rok temu był w finale). Smaczku dodaje fakt, że będzie to pojedynek rodaków, które często cechują się sporą nieprzewidywalnością i dodatkowymi emocjami i dziś na to liczę. Mam nadzieję, że nie padnie 3-0 dla Medvedeva. Andrey Rublev ma w swoich rękach sporo argumentów, które mogą mieć pozytywny dla niego skutek. Pod względem stricte tenisowym kluczowa będzie skuteczność pierwszego serwisu oraz wytrzymałość w długich wymianach z głębi kortu.

Typ nr 1: Rublev +2,5 seta @1,5
Typ nr 2: Rublev powyżej 18 gemów @1,8 (noblebet)

Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz


Polski Bukmacher Sp z o.o. posiada zezwolenie na urządzanie bukmacherskich zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów dnia 3 stycznia 2019 r. o numerze PS4.6831.28.2017

Twórca społeczności Tenis by Dawid, analityk tenisowy, zawodnik amator i organizator Tenis by Dawid Cup. Z wykształcenia geolog.