Analiza na 16.02.21

Analiza - typy bukmacherskie

Australian Open
Grigor Dimitrov vs Aslan Karatsev

Witamy w ćwierćfinałach Australian Open 2021! Przed nami same elektryzujące spotkania, więc musiałem wybrać chociaż jedno z nich i podzielić się swoimi przemyśleniami. Ogólnie są to nienajlepsze fazy turniejów do typowania, ale niektórzy stawiają je nad wstępnymi rundami, więc są różne szkoły – ja należę do tej pierwszej.

Grigor Dimitrov według ekspertów i bukmacherów stawiany jest w roli wyraźnego faworyta tego meczu. Przemawia za nim szereg argumentów na czele z większym doświadczeniem na tym szczeblu. Ponadto wysoka forma sportowa oraz czas spędzony na korcie, który jest bardzo krótki. Bułgar w turnieju nie stracił jeszcze seta, a co więcej jedno ze spotkań trwało zaledwie jeden set, ponieważ Pablo Carreno Busta skreczował. Aktualne kursy na rynkach zagranicznych na Grigora mają tendencję spadkową czyli jeszcze bardziej utwierdzają się w swoim przekonaniu. Gracz spod Morza Czarnego ograł bardzo łatwo Marina Cilicia (jest cieniem siebie sprzed lat), Alexa Bolta (zaskoczenie gospodarzy in plus), wspomnianego Bustę oraz faworyzowanego Dominica Thiema, który nie był sobą i być może odczuł 5-setowy bój z Nickiem Kyrgiosem.

Rywalem Bułgara będzie kwalifikant, który jeszcze nigdy na głównym szczeblu nie wygrał nawet dwóch spotkań z rzędu, a w Melbourne zrobił to już cztery razy. Oprócz ostatniego spotkania, kiedy to w spektakularny sposób wrócił ze stanu 0-2 z faworyzowanym Felixem Auger Aliassime, wygrywał bardzo łatwo. Bez większych problemów odprawił Gianlucę Magera, Egora Gerasimova i Diego Schwartzmana. Rosjanin bardzo dobrze wygląda na pierwszym podaniu oraz w wymianach. Jak widać aspekt mentalny także działa bez zarzutu. Wielu kibiców jeszcze nie zna tego zawodnika, ale w zawodowym tenisie obecny jest od ponad 10 lat, a w głównym cyklu debiutował także dość dawno. Po prostu nie przebił się na stałe, ale już w zeszłym roku pokazał, że jego czas może jeszcze nastąpić. Jak widać poniżej, Bułgara i Rosjanina łączy bardzo ciekawy fakt. Obaj należą do dość wąskiego grona ćwierćfinalistów wielkich szlemów spoza TOP 20 rankingu ATP Tour.

Ćwierćfinaliści Wielkich Szlemów spoza TOP 20 ATP Tour

Można się zastanawiać, który z graczy jest w wyższej formie, ale według mnie nie ma to większego sensu. Na tym szczeblu decydują detale, a obaj grają po prostu bardzo dobrze. Według mnie Rosjanin może mieć przewagę mentalną, z tego względu, że nie ma nic do stracenia i rozgrywa turniej życia, który raczej nigdy już się nie powtórzy i na pewno jest tego świadomy. Dimitrov z kolei od lat ma problemy z trzymaniem nerwów na wodzy. Z racji, że Bułgar jeszcze nie stracił seta w tym turnieju wypada powoli szukać przełamania tej serii. Liczę, że Aslan nawiąże walkę i urwie seta, mimo że w wielu aspektach może ustępować rywalowi. Na zwycięstwo nie liczę, ale chciałbym by ta przygoda trwała dalej. Będzie to pierwszy mecz między tymi zawodnikami.

Typ: Aslan Karatsev +2,5 seta (Etoto)
Kurs: 1,
5

Na koniec chciałbym poruszyć temat asów serwisowych. Karatsev w swoich spotkaniach zainkasował ich kolejno: 11, 10, 9 i 9. Z kolei Dimitrov: 19, 10, 3 (tylko 1 set) i 10. Jak widać u Rosjanina liczby są bardzo zbliżone i raczej wykazują tendencję malejącą, a co warto podkreślić ostatni jego mecz trwał 5 setów i mimo to zaliczył ich stosunkowo mało. Do tego może dojść aspekt zmęczeniowy, co nie sprzyja zwiększeniu liczby asów. Ponadto warto wspomnieć, że Bułgar jest bardziej wybiegany, mobilny i atletyczny, więc ma szansę dojść do znacznie większej ilości trudnych i mocnych serwisów. Zmierzam do tego, że Bułgar ma większy potencjał na zrobienie większej ilości asów serwisowych w tym meczu, choć teoretycznie to Karatsev powinien mieć “luźniejszą” rękę. Życzę powodzenia i wygranych kuponów!

Typ: Grigor Dimitrov więcej asów serwisowych (eWinner)
Kurs: 1,75

Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz

Zakaz uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia. Hazard stwarza wysokie ryzyko straty finansowej. Nadmierna gra niesie za sobą potencjalne zagrożenie dla zdrowia.  
Ewinner Sp. z o.o posiada zezwolenie na urządzanie bukmacherskich zakładów wzajemnych za pośrednictwem sieci Internet wydane przez Ministra Finansów dnia 30 października 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.29.2017. 
Bukmacher etoto na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych – bukmacherskich przez sieć Internet udzielonego przez Ministra Finansów w drodze decyzji z dnia 28 listopada 2014 roku o numerze AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17 (przedłużonego decyzją z dnia 29 września 2020 roku o numerze PS4.6831.2.2020). Pamiętaj, że udział w nielegalnych grach hazardowych jest przestępstwem.