Znamy termin i miejsce Tenis by Dawid Cup V!

Miło nam ogłosić termin i miejsce rozgrywania V edycji Tenis by Dawid Cup, która pierwszy raz odbędzie się pod egidą Polskiej Ligi Tenisa, o czym informowaliśmy TUTAJ!

Tenis by Dawid Cup w jeden weekend zorganizuje w sumie dwa turnieje, gdyż do rywalizacji staną gracze z I i II ligi Polskiej Ligi Tenisa.

Do której ligi powinieneś się zapisać wyjaśniamy poniżej:
I liga: Rozgrywki przeznaczone dla osób z przeszłością w turniejach zawodniczych PZT, trenerów i instruktorów tenisa z ramienia PZT oraz osób świadczących odpłatnie lekcje tenisa ziemnego.  
II liga:
Rozgrywki przeznaczone dla osób bez jakiejkolwiek przeszłości w turniejach zawodniczych PZT oraz nie będących trenerami ani instruktorami tenisa ziemnego. To zdecydowanie największa kategoria w ramach Polskiej Ligi Tenisa. 

Każdy turniej punktowany jest do ogólnopolskiego rankingu w danym sezonie. Punktacja jest prosta i przejrzysta. Zwycięstwo 2:0 w danym meczu to trzy punkty do ogólnopolskiego rankingu, zwycięstwo 2:1 to dwa punkty, a przegrana 1:2 to jedno „oczko”.

Termin: 27-28 marca 2021 (II liga 27-28.03., I liga 28.03.)
Miejsce: Korty Akwawit Leszno (Wielkopolska)
Nawierzchnia: dywanowa
Noclegi: Hotel Akwawit (obok kortów + rabat)

W sobotę i niedzielę odbędą się zawody II ligi (limit 48 graczy), a w niedzielę także I ligi (limit 12 graczy).
Zawodnicy, którzy zadebiutują w PLT, a występowali już wcześniej w Tenis by Dawid Cup będą nagrodzeni upominkami od PLT.

Warunkiem uczestnictwa w rozgrywkach Polskiej Ligi Tenisa jest opłacenie licencji zawodniczej, której koszt to 99 PLN (więcej TUTAJ). Ważność licencji to 12 miesięcy, więc należy ją opłacać średnio raz w sezonie.

Z kolei kwota wpisowego do Tenis by Dawid Cup to niezmienne 100 PLN. Zawodnicy mają zapewnione min. dwa mecze w turnieju, posiłek, wodę, zniżkę na nocleg w hotelu przy obiekcie (na wskazane hasło), dyplom oraz voucher od partnera turnieju.

Tenis by Dawid Cup V jest wyjątkowym turniejem rankingowym Polskiej Ligi Tenisa – nie jest częścią cyklu Zimowe Mistrzostwa PLT, ani Wiosenne Mistrzostwa PLT. Każdy mecz liczy się do rankingu krajowego.

Już w tym tygodniu rozpoczęcie zapisów na www.polskaligatenisa.pl.

Pula nagród nie jest jeszcze znana i mamy nadzieję na spory odzew potencjalnych sponsorów/partnerów.

Twórca społeczności Tenis by Dawid, analityk tenisowy, zawodnik amator i organizator Tenis by Dawid Cup. Z wykształcenia geolog.