Analiza na 17.02.21

Analiza - typy bukmacherskie

Australian Open
Daniil Medvedev vs Andrey Rublev

To już drugi i ostatni dzień spotkań ćwierćfinałowych. Wielka szkoda, że Rosjanie spotkają się już na tym etapie, a choćby Novak Djokovic zmierzy się z Aslanem Karatsevem. Mecz między rodakami na pewno elektryzuje Rosjan jak i bezstronnych kibiców – to powinny być tenisowe fajerwerki, ale czy na pewno?

Główną bolączką Andreya Rubleva są właśnie pojedynki z Daniilem Medvedevem. Zawodnicy spotkali się ze sobą już czterokrotnie i wszystkie starcia zdecydowanie wygrał Medvedev, a co więcej nie stracił nawet seta. Ostatni raz grali ze sobą w ćwierćfinale US Open i poza pierwszym setem, którego powinien wygrać Rublev, to Medvedev kontrolował spotkanie. Będzie to idealny moment do rewanżu i przełamania serii. Andrey Rublev jest jedynym zawodnikiem, który od wybuchu pandemii osiągał ćwierćfinał każdego ze szlemów. Jednak ani razu nie przebił się dalej, a do tego przegrywał zdecydowanie, ponieważ podobną lekcję co Daniil, dał mu Stefanos Tsitsipas podczas French Open.

Bilans spotkań bezpośrednich

Obaj rok zaczęli podobnie, gdyż reprezentowali Rosję i zarazem triumfowali w ATP Cup, będąc najważniejszymi ogniwami zespołu. Ponadto obaj stracili tylko po secie, a cały turniej przeszli bez porażki. W Australian Open Andrey Rublev nie stracił jeszcze seta, a ponadto na korcie spędził bardzo mało czasu, co jest okolicznością sprzyjającą, ponieważ świeżość na tym etapie turnieju jest bezcenna. Narzekać też nie może Daniil Medvedev, który jedyny kryzys w turnieju miał w spotkaniu z Filipem Krajinoviciem, z którym stracił dwa sety i w międzyczasie pokłócił się z trenerem, który ostatecznie zszedł z trybun, a Rosjanin wygrał 6-0 decydującą partię. W pozostałych meczach był stroną dominującą i nie stracił nawet seta.

Live ATP Race ranking (Djokovic już po 1/4 finału)

Niewątpliwie obaj gracze są najlepszymi na światowych kortach w tym sezonie i liczę po prostu na bardzo dobry pojedynek, który tym razem potrwa nieco dłużej niż trzy sety. W przypadku Rubleva, który mniej więcej od roku jest w bardzo wysokiej formie i legitymuje się tak złym bilansem bezpośrednim, po prostu trzeba szukać przełamania serii. Dlatego można wybrać opcję Andrey Rublev wygra minimum jednego seta po kursie w okolicach 1,4 lub poniższą, nieco bardziej ryzykowną opcję. Nie jest to mecz dobry do bettingu, ale po prostu wypada napisać kilka słów o tym spotkaniu.

Typ: Andrey Rublev powyżej 18.0 gemów (Etoto)
Kurs: 1,
56

Na koniec kilka słów w temacie asów serwisowych. Zacznę od tego, że bukmacher eWinner oferuje znacznie niższą linię asów Andreya Rubleva niż choćby Betclic, który co prawda wystawił wyższy kurs, ale zawodnik musi ustrzelić, aż o 6 asów więcej niż w propozycji eWinner. Taki wynik serwisowy Rubleva jest bardzo realny. Już w ostatnim ich spotkaniu na teoretycznie nieco wolniejszych kortach i tylko w trzech setach Rosjanin zainkasował 10 asów. Dzisiaj przewiduję nieco dłuższe spotkanie, co powinno sprzyjać większej ilości asów. Co prawda Daniil Medvedev ustawia się bardzo głęboko do returnu i ma spory zasięg rąk, ale i tak warto zaryzykować. Andrey w ostatnich trzech meczach (poza kreczem Ruuda) zaserwował kolejno 17, 16 i 12 asów serwisowych i co warto podkreślić – pojedynki były bardzo krótkie (na ten moment na korcie spędził najmniej czasu spośród graczy, którzy zostali w turnieju, więc serwis powinien być dalej na wysokim poziomie). Powodzenia!

Typ: Andrey Rublev powyżej 8,5 asów serwisowych (eWinner)
Kurs: 1,7


Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz


Zakaz uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia. Hazard stwarza wysokie ryzyko straty finansowej. Nadmierna gra niesie za sobą potencjalne zagrożenie dla zdrowia.  
Ewinner Sp. z o.o posiada zezwolenie na urządzanie bukmacherskich zakładów wzajemnych za pośrednictwem sieci Internet wydane przez Ministra Finansów dnia 30 października 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.29.2017. 
Bukmacher etoto na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych – bukmacherskich przez sieć Internet udzielonego przez Ministra Finansów w drodze decyzji z dnia 28 listopada 2014 roku o numerze AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17 (przedłużonego decyzją z dnia 29 września 2020 roku o numerze PS4.6831.2.2020). Pamiętaj, że udział w nielegalnych grach hazardowych jest przestępstwem.

Twórca społeczności Tenis by Dawid, analityk tenisowy, zawodnik amator i organizator Tenis by Dawid Cup. Z wykształcenia geolog.