Analiza na 20.03.21

Analiza - typy bukmacherskie

ATP 500 Acapulco
Dominik Koepfer vs Alexander Zverev

Spotkanie półfinałowe już można rzec prestiżowego turnieju ATP 500 w Acapulco, który kończy cykl o nazwie Golden Swing. Zagra w nim dwóch reprezentantów Niemiec, co już na start powinno odstraszać, gdyż mecze rodaków zazwyczaj rządzą się własnymi prawami. Kto obstawia tenis pewnie to zauważył, a jeśli nie to ja taki wniosek kiedyś wysnułem. Jednak z racji, że lubię obstawiać w kierunku underdogów to taki kierunek sam w sobie się broni. Mniej utytułowany zawodnik jest praktycznie z góry skreślony przez bukmacherów, lecz wcale nie do końca tak musi się stać, o czym opowiem poniżej.

Dominik Koepfer w półfinale nie znalazł się przypadkowo i w bardzo dobrym stylu wyeliminował Milosa Raonica oraz Camerona Norrie. W całym turnieju nie stracił jeszcze nawet seta. Niemiec już nie raz udowadniał, że ma spory potencjał, a przekonać się o tym mogliśmy choćby podczas US Open 2019, gdy osiągnął IV rundę i to w bardzo dobrym stylu.
Niewątpliwie sprzyja mu leworęczność i zagrywa bardzo ostre kąty z forhendu. Potrafi też bardzo dobrze przyśpieszyć akcję z forhendu, o czym przekonał się Norrie nie dochodząc do wielu piłek, które lądowały pod końcową linią, mimo że wcale nie miał do nich daleko. Passing shoty także nie są mu obce, na które nadziewał się Milos Raonic. Kanadyjczyk bezradnie próbował swoich sił przy siatce. Koepfer ma wszystko by grać na wysokim poziomie, lecz póki co zbyt rzadko gra na miarę potencjału i trudno powiedzieć dlaczego tak jest. Z minusów na pewno rzuca się serwis, a dokładnie drugie podanie, który pozostawia czasem sporo do życzenia. Mam tu na myśli głównie podwójne błędy serwisowe, które potrafi inkasować seriami.

Ostatnie spotkania zawodników (flashscore.pl)

Alexander Zverev od jakiegoś czasu prezentuje dość równy i wysoki poziom, co w przeszłości wcale nie było takie oczywiste. Najlepsze wyniki (w ostatnich sezonach) osiągał pod wodzą Davida Ferrera, lecz po jego odejściu wcale nie zaczął grać gorzej. Hiszpan ustawił Niemca i póki co to funkcjonuje. W Meksyku zagrał tylko dwa mecze, ponieważ Casper Ruud oddał swój mecz ćwierćfinałowy walkowerem, więc pod względem świeżości może mieć przewagę. W dwóch pierwszych rundach pokonał bez straty seta utalentowanego Carlosa Alcaraza Garfię oraz Laslo Djere. Nie muszę nikogo przekonywać, że ta nawierzchnia nie jest ich ulubioną i znacznie lepiej radzą sobie na cegle. Mimo to z jednym jak i drugim Sasza przegrywał większość piłek po drugim serwisie, co niewątpliwie jest szansą dla Koepfera. Ciężko powiedzieć, który z zawodników będzie miał przewagę w krótkich wymianach, ale w tych dłuższych widzę szansę dla Dominika, który dobrze się w nich odnajdywał w starciu z Brytyjczykiem. Norrie zdecydowanie preferuje grę w długich wymianach, a Niemiec czuł się w nich dobrze. Ze Zverevem pewnie będzie ich mniej i zobaczymy więcej kolokwialnego bombardowania. Według mnie będzie to zdecydowanie najtrudniejszy mecz dla Zvereva (dla Koepfera oczywiście też) i wcale nie jestem przekonany, że faworyt wygra te spotkanie w dwóch, krótkich setach. Będzie to pierwsze spotkanie tych graczy. Jak już wspominałem nie będę zdziwiony jak underdog urwie seta @2,54. Spotkanie już dzisiejszej nocy, o godzinie 3.00 czasu polskiego. Miejmy nadzieję, że nie będzie to mecz do jednej bramki, co przy okazji będzie sprzyjać sporej ilości asów serwisowych.

Typ nr 1: Dominik Koepfer +5,5 gema ha (Noblebet)
Kurs: 1,5

Typ nr 2: powyżej 10,5 asów serwisowych w meczu (Betclic)
Kurs: 1,6


  • Bukmacher Noblebet oferuje pakiet powitalny o wartości 2000 PLN i 30 dni gry bez podatku
  • Bukmacher Betclic ofertuje cashback za I zakład do 550 PLN z kodem TBD550
  • Wszystkie bonusy powitalne od naszych partnerów możesz sprawdzić TUTAJ!

Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz


Zakaz uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia. Hazard stwarza wysokie ryzyko straty finansowej. Nadmierna gra niesie za sobą potencjalne zagrożenie dla zdrowia.  
Polski Bukmacher Sp z o.o. posiada zezwolenie na urządzanie bukmacherskich zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów dnia 3 stycznia 2019 r. o numerze PS4.6831.28.2017
BEM Operations Limited posiada zezwolenie na urządzanie bukmacherskich zakładów wzajemnych za pośrednictwem sieci Internet wydane przez Ministra Finansów dnia 26 września 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem, a udział w nielegalnych grach hazardowych jest niezgodny z polskim prawem.