ASICS przebadał Paryżan pod kątem stresu i zachęca do gry w tenisa!

Asics
fot. Asics

Najnowsze badanie ASICS State of Mind* wykazało, że 65% mieszkańców Paryża uważa stolicę Francji za stresujące miejsce do życia. Ponad połowa respondentów (55%) nie szuka natomiast sposobów na radzenie sobie ze stresem. W świetle tych analiz, na kilka dni przed startem wielkoszlemowego French Open, japońska marka przekształciła zwykły kort tenisowy na terenie klubu sportowego Legardere Paris Racing w wyjątkową przestrzeń łagodzącą negatywne emocje.

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

Codzienne napięcie jest najbardziej widoczne wśród osób w wieku 25-34 lata. Aż 80% respondentów z tej grupy demograficznej twierdzi, że Paryż jest stresującym miejscem do bieżącego funkcjonowania. Z badań wynika, że 51% osób wybiera sport, aby odreagować i ukoić swoje nerwy. 34% stawia na bieganie, 25% na piłkę nożną oraz piesze wędrówki, 17% na taniec, a 15% decyduje się na tenis.

Z uwagi na rozpoczynający się wkrótce wielkoszlemowy turniej na kortach Rolanda Garrosa, ASICS zachęca mieszkańców Paryża do odkrycia pozytywnego wpływu na ciało i umysł, który wynika z regularnej gry w tenisa. Największy stres związany z mieszkaniem w stolicy Francji wiąże się z ruchem ulicznym (61%), zanieczyszczeniem powietrza (56%), transportem publicznym (48%), brakiem miejsc parkingowych (42%) oraz pracą (39%). Te najbardziej „palące” punkty pojawią się jako tenisowe cele specjalne na tzw. „ścianie stresu” w Legardere Paris Racing, dzięki czemu paryżanie wezmą udział w eksperymencie w czasie rzeczywistym, odreagowując swoje największe frustracje. Całość odbędzie się pod nadzorem dr Brendona Stubbsa, eksperta w dziedzinie ruchu i zdrowia psychicznego.

Na miejscu zostanie przeprowadzony pomiar poziomu stresu oraz analiza bezpośredniego wpływu, jaki gra w tenisa może mieć na nastrój danej osoby. – Wyniki badań odzwierciedlają stres związany z życiem w nowoczesnym mieście i chęć rozwiązania tej kwestii poprzez sport. Najbardziej zaskoczyło mnie, że nieznaczna część osób stawia na tenis, mimo że jest to jedna z dyscyplin najskuteczniej redukujących poczucie frustracji czy napięcia psychicznego. Nasz eksperyment pozwoli przeprowadzić rzetelną analizę wpływu tenisa na realne łagodzenie stresu wśród mieszkańców Paryża – powiedział dr Brendon Stubbs, który na co dzień wykłada na King’s College w Londynie.

Od ponad 70 lat opowiadamy się za pozytywnym wpływem ruchu na ciało i umysł. Naszą filozofię staramy się przekładać na realne działania. Tenis jest jedną z dyscyplin mocno zakorzenionych w naszej marce. Na co dzień współpracujemy z najlepszymi zawodnikami świata, dlatego wierzymy, że Paryżanie docenią korzyści wynikające z tego sportu dla lepszego samopoczucia zarówno fizycznego, jak i psychicznego – podsumował Gary Raucher, wiceprezes ASICS EMEA.

*O badaniu ASICS State of Mind

Zlecone przez ASICS, przeprowadzone przez RWB i BF Media w dn. 21-25 kwietnia br. na próbie 503 mieszkańców Paryża. Pierwsze tego typu badanie realizowane przez markę ASICS, analizujące związek pomiędzy stanem umysłu a uprawianiem sportu. Na wyniki składają się skumulowane średnie wyników dla dziesięciu cech poznawczych i emocjonalnych, m.in. relaks, opanowanie, skupienie czy optymizm. Globalne badanie zostało zrealizowane na łącznej próbie 37 tysięcy respondentów z 16 krajów z podziałem na wiek, płeć i region. Kraje objęte badaniem to Australia, Brazylia, Chiny, Francja, Niemcy, Indie, Włochy, Japonia, Holandia, Singapur, Hiszpania, Szwecja, Tajlandia, ZEA, Wielka Brytania oraz USA.


Wszystkie turnieje tenisa możesz obstawiać w forBET, a korzystając z kodu TBD otrzymujesz pakiet powitalny o wartości 3150 PLN, a w tym m.in. zakład bez ryzyka do 1100 PLN, bonus 100% do 2050 PLN oraz 30 dni gry bez podatku!

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!