Bardzo trudne losowanie Hurkacza w Antwerpii [ANALIZA]

Hubert Hurkacz - Ugo Humbert - ATP Halle 2022
Hubert Hurkacz (fot. si.robi / flickr)

Rozstawiony z jedynką Hubert Hurkacz w drugiej rundzie turnieju w Antwerpii zmierzy się z Jackiem Draperem. To dla Polaka pierwszy mecz w tej imprezie, rywal zdążył już znokautować Jensona Brooksby’ego. Łatwo nie będzie…

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

Hurkacz pozostaje w wyścigu o ostatnie miejsca w ATP Finals, ale potrzebne będą naprawdę dobre wyniki w kolejnych tygodniach, szczególnie w Wiedniu i Paryżu. Turniej w Antwerpii jest z tej trójki najsłabiej punktowany, ale w takiej sytuacji każde oczko może być na wagę złota. Wolny los w pierwszej rundzie to oczywiście fajny bonus, ale przez to w już w pierwszym spotkaniu Polak zmierzy się z naprawdę wymagającym rywalem.

Draper w trzeciej rundzie US Open kreczował z Karenem Khachanovem. Od tego czasu nie widzieliśmy go na korcie ponad miesiąc i ciężko było przewidzieć jak zaprezentuje się w Antwerpii. Z teoretycznie trudnego pojedynku z Jensonem Brooksbym wyszedł jednak bardzo obronną ręką, tracąc zaledwie trzy gemy. Po pierwszym podaniu wygrał 20 z 21 punktów i kompletnie nie dopuszczał Amerykanina do głosu w wymianach.

Korty halowe to dla Drapera chleb powszedni W 2022 roku, Brytyjczyk ma na nich absurdalny bilans 23-2, przegrywając tylko z Benjaminem Bonzim i Borną Gojo. Trzeba jednak wspomnieć, że poza spotkaniem z Brooksbym, wszystkie pozostałe odbyły się na poziomie ATP Challenger Tour. Nie oznacza to jednak, że rywale byli słabi – na rozkładzie Draper ma chociażby Tima van Rijthovena, Gregoire Barrere, Quentina Halysa, czy Zizou Bergsa. W hali zdobył w tym sezonie już cztery tytuły.

Dużą różnicę w gry Brytyjczyka, porównując z poprzednim sezonem, zrobiła jego zwiększona odporność w wymianach. Jeszcze w końcówce roku ubiegłego Draper totalnie nie potrafił kontrolować swoich agresywnych uderzeń i przezentował bardzo nierówny poziom. Po świetnie przepracowanym okresie przygotowawczym, poprawiło się jego poruszanie i regularność, a do tego zaczął też dużo lepiej returnować. Ostatnio zdarza się nawet, że odchodzi od swojego hiper-agresywnego planu gry, będąc w tym momencie gotowym na wiele potencjalnych sposobów na rozgrywanie meczu i adaptowanie się w zależności od sytuacji.

Draper w hali jest po prostu w tym momencie bardzo groźnym rywalem dla każdego, wliczając w to Hurkacza. Na pewno zobaczymy w tym spotkaniu wiele dobrego serwowania i nieliczne okazje na przełamanie będą jeszcze ważniejsze niż zazwyczaj. Obaj zawodnicy potrafią łatwo przechodzić z defensywy do ataku i mimo warunków fizycznych, rewelacyjnie poruszają się po korcie. Ten pojedynek zapowiada się arcyciekawie, a wskazanie potencjalnego zwycięzcy można porównać do rzutu monetą.

Wszystkie zawodowe turnieje tenisa możesz obstawiać w forBET, a korzystając z kodu TBD otrzymujesz pakiet powitalny o wartości 3150 PLN, a w tym m.in. zakład bez ryzyka do 1100 PLN, bonus 100% do 2050 PLN oraz 30 dni gry bez podatku!

forbet baner

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!

Fan gry przy siatce i jednoręcznych bekhendów, miłośnik cyklu ATP Challenger Tour. W wolnych chwilach - student.