Typ na 29.12.

ATP Brisbane
Smith J. P. – Daniel T.

Witam w nowym sezonie i zaczynamy od kwalifikacji w australijskim Brisbane. Na przeciw siebie staną: doświadczony zawodnik gospodarzy oraz Japończyk wychowany w USA, który mimo mniejszego doświadczenia osiągnął w tenisie znacznie więcej.
Charakterystyka zawodników jest zgoła odmienna, gdyż Taro Daniel preferuje wszechstronny tenis i radzi sobie na twardych jak i ceglanych nawierzchniach. Ponadto posiada nietypowe dla Japończyka warunki fizyczne, gdyż jest wysoki i potrafi bronić się serwisem, choć w końcówce ubiegłego sezonu tego nie pokazywał. Taro gra techniczny tenis i prezentuje solidny forhend jak bekhend. Można rzec śmiało, że jest to już stały bywalec w najlepszej setce rankingu ATP Tour. Z kolei Australijczyk mimo wielu stoczonych bojów w turniejach ATP nigdy nie był notowany w top 100. Ponadto jest to zawodnik jednowymiarowy, co często powtarzam, ponieważ dysponuje solidnym serwisem oraz dobrym slajsem, ale ciężko znaleźć więcej dobrych stron. Jeśli nie siedzi mu pierwszy serwis to już jest problem, gdyż trzeba wejść w wymiany i najczęściej kończy je przy siatce. Co prawda przy sieci potrafi świetnie zakończyć akcję, ale bardzo często są to nieprzygotowane wycieczki i można go spokojnie minąć. Przy solidnym serwisie rywala oraz cierpliwości w wymianach Smith nie ma zbyt dużych szans. Co ważne Taro musi grać odważnie forhendem, gdyż przy prostszych uderzeniach Australijczyk będzie agresywnie slajsował pod linię końcową, a dalej już wiadomo – podróż do siatki i presja po stronie rywala. 
Jestem ciekaw postawy Japończyka, gdyż mniej więcej wiemy na co stać Smitha, który w swoim stylu już niewiele zmieni. Ponadto ostatnio wystąpił w turnieju o dziką kartę do Australian Open i odpadł z mniej doświadczonym Banesem, który grał prosty i siłowy tenis, co w zupełności wystarczyło. Taro to zawodnik co najmniej półkę wyżej i musi te spotkanie wygrać, choć jak wiemy starcia z gospodarzami i do tego w roli underdoga nie należą do łatwych. Końcówka sezonu Japończyka była słaba, więc na pewno miał motywację do ciężkiej pracy w sezonie przygotowawczym. Będzie to ich pierwsze starcie. Warto obserwować co pokaże Taro.

Typ: Daniel wygra @1,72