Ciekawy pojedynek w Ostrawie – Raducanu kontra Kasatkina [ANALIZA]

Raducanu - Cluj
Emma Raducanu (fot. Nuta Lucian / flickr.com)

Zanim jeszcze do gry wejdzie Iga Świątek, turniej w Ostrawie od samego początku przynosi fanom wiele godnych uwagi pojedynków. Jednym z nich będzie najciekawsze spotkanie pierwszej rundy turnieju, w którym Emma Raducanu zmierzy się z Darią Kasatkiną. Czego spodziewamy się po tym meczu?

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

Emma Raducanu straciła punkty z ubiegłego roku za tytuł zdobyty podczas US Open, ale w ostatnim czasie dosyć regularnie wygrywa mecze w głównym cyklu i raczej bez problemu się w nim utrzyma. Brytyjka miała duży przebłysk przede wszystkim w Cincinnati, ogrywając Serenę Williams i Victorię Azarenkę, tracąc w obu spotkaniach zaledwie kilka gemów. Dobrze spisała się też ostatnio w Seulu, ostatecznie kreczując w półfinale z uwagi na uraz lewego mięśnia pośladkowego.

Jej rywalka, Daria Kasatkina ma za sobą absolutnie fantastyczny sezon, który pozwolił jej po ponad trzech latach przerwy wrócić do pierwszej dziesiątki rankingu WTA. Rosjanka grała w półfinałach na kortach Rolanda Garrosa czy w Rzymie, wygrała też mniejsze turnieje w San Jose (WTA 500) czy Granby (WTA 250). Podczas US Open, podobnie jak Raducanu, przegrała w pierwszej rundzie. Od Nowego Jorku jeszcze jej na kortach nie oglądaliśmy.

Forma Raducanu ma ostatnio zdecydowanie tendencję zwyżkową. Brytyjka coraz śmielej przejmuje inicjatywę zarówno przy serwisie, jak i przy odbiorze. Do poziomu znanego z US Open 2021 jeszcze daleko, ale jej gra zaczyna zmierzać w dobrym kierunku. Niestety wciąż pojawia się dużo problemów zdrowotnych i po kreczu w Seulu nie możemy być pewni, że Raducanu będzie na 100% gotowa do meczu z Kasatkiną.

Wydaje się jednak, że na dosyć szybkich kortach halowych, szanse na niespodziankę są w tym pojedynku dosyć spore. Rosjanki nie oglądaliśmy już ponad miesiąc, co może pomóc Raducanu szybko wejść w mecz. Spotkanie nie będzie też aż tak wymagające fizycznie, a do tego przy returnie Brytyjka powinna mieć możliwość naprawdę sobie poszaleć.

19-latka jest najbardziej groźna, gdy potrafi szybko obejmować kontrolę w wymianach, a przy słabym serwisie Kasatkiny potencjał na agresywną grę jest bardzo duży. Ten mecz powinien być na rakiecie Raducanu i to raczej od jej poziomu i jakości wykonania planu taktycznego będzie zależał jego wynik. Różnorodny tenis Kasatkiny z reguły nie jest aż tak niebezpieczny w szybszych warunkach.


Wszystkie zawodowe turnieje tenisa możesz obstawiać w forBET, a korzystając z kodu TBD otrzymujesz pakiet powitalny o wartości 3150 PLN, a w tym m.in. zakład bez ryzyka do 1100 PLN, bonus 100% do 2050 PLN oraz 30 dni gry bez podatku!

forbet baner

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!

Fan gry przy siatce i jednoręcznych bekhendów, miłośnik cyklu ATP Challenger Tour. W wolnych chwilach - student.