Typy na 04.01.

WTA Auckland
Kenin S. – Woźniacki C.

Trochę uparcie i konsekwentnie przeciwko Dunce w pierwszym secie. W poprzednim typie zabrakło gema. Caroline jak pisałem gra zazwyczaj bardzo dobrze w pierwszych spotkaniach i zazwyczaj łatwo wygrywa z nisko notowanymi rywalkami, lecz później brakuje tego czegoś, aby sięgać po trofea. Kenin niespodziewanie łatwo ograła w poprzednich spotkania Fett oraz Lepchenko, z którymi imponowała procentem pierwszego serwisu w karze. Jednak co martwi to zdecydowanie ujemny stosunek asów do podwójnych błędów serwisowych, co może okazać się dla nas zgubne. Jednak kurs po raz kolejny wysoki jak na tak niski over. Obie zawodniczki póki co w tym turnieju bez straty seta i trzy sety wiszą w powietrzu. Caroline to zdecydowanie trudniejsza rywalka od poprzedniczek Sofii, więc nie ukrywam, że typ nieco na wyczucie. Zawodniczki nigdy ze sobą nie grały.

over 8,5 gema w I secie @1,73

Hopman Cup
Bencic B. – Vandeweghe C.

Kolejny typ trochę na przekór, ponieważ to Coco jest faworytką bukmacherów, lecz już wiele razy poznaliśmy się na Amerykance i nawet jak idzie jej świetnie to potrafi nagle zawalić świetną serię ot tak fatalnym meczem. Do tego typ czysto statystycznie ma rację bytu, ponieważ można grać na przerwanie serii, a Coco ma ją świetną – 4 ostatnie mecze to 4 wygrane bez straty seta. Bencic jest jak najbardziej w stanie przerwać tę serię, ponieważ jej forma jest zwyżkowa. Belinda ma dopiero 20 lat, ale można rzec, że jest już dość doświadczona, ponieważ 2 sezony wcześniej była wysoko w rankingu i grała świetny tenis. Poprzedni sezon straciła przez kontuzje, przez co przytyła i jej forma zdecydowanie spadła. Jednak już na początku tego sezonu jej gra wygląda lepiej, a przecież technikę ma na wysokim poziomie. Coco to oczywiście siła fizyczna i agresja, lecz Belinda swoimi passing shotami i sprytem (drop shoty) może sprawić ogromne problemy rywalce, a jak Coco nie idzie to może nawet całe spotkanie uciec spod pozornej kontroli. Szwajcarka zagrała równo swoje dwa spotkania w Pucharze Hopmana osiągając niezły procent wygrywanych piłek z pierwszego serwisu. Na pewno jakość serwisu do poprawienia, lecz to nie jest jej główny atut. Coco z kolei wygrywa 80% piłek trafionych pierwszym serwisem, lecz nie trafia nim bardzo często. Drugi serwis wygląda już wiele gorzej. Zawodniczki grały ze sobą już 3 razy i zawsze mecz kończył się w dwóch setach (2-1 dla Coco). Na trybunach Bencic będzie wspierał Roger, z którym bardzo się lubi i na pewno ma na nią dobry wpływ.

Bencic +1,5 seta @1,44

ATP Pune
Paire B. – Haase R.

Po raz drugi próbujemy grać w stronę Paire, który nie zawiódł, lecz z dużymi problemami wygrał spotkanie z Martonem Fucsovicsem, lecz Węgier nie jest słabym zawodnikiem. Francuz obronił aż 5 piłek meczowych, a wykorzystał swoją trzecią. Na Benoita oferowane są wysokie kursy, które wynikają z niepewnej sytuacją po leczeniu urazu pleców, przez co przegrał kilka ostatnich spotkań ubiegłego sezonu. Tutaj zagrał już niezłe spotkanie deblowe i singlowe, więc można być pełnym nadziei w starciu z Holendrem. Haase i Paire to sąsiedzi w rankingu, ale łączy ich też gorąca głowa, więc może to być spotkanie pełne zwrotów akcji lub też jednostronne widowisko (sporo możliwych scenariuszy). Panowie grali ze sobą tylko raz w 2014 roku i wygrał Haase 2-1, więc tę statystykę można sobie odpuścić. Haase póki co miał dwóch zdecydowanie słabszych rywali, bo Kavcicia oraz Jarrego, z którymi wykręcił dobre liczby. Zdecydowanie na plus stosunek asów do podwójnych błędów, do tego niezły procent trafień pierwszego serwisu i zdobywanych punktów po nim. Z drugim serwisem zdecydowanie gorzej, ponieważ około połowa piłek kończyła się dla niego korzystnie. Paire z Węgrem zaprezentował gorsze statystyki niż Haase, ponieważ nawet połowa pierwszych serwisów nie była trafiona w kort, lecz gdy Paire trafiał to zdecydowanie większą ilość piłek wygrywał. Stosunek asów do podwójnych błędów lekko dodatni. Teoretycznie Haase wygląda pewniej i lepiej, co stawia go w roli faworyta, lecz stawiamy na set Paire, który lubi turnieje w Indiach, a rok temu doszedł w Chennai do półfinału w tym samym terminie, co wiąże się z koniecznością obrony punktów.

Paire wygra przynajmniej seta @1,45