De Minaur i Rublev powalczą o ćwierćfinał w Melbourne [ANALIZA]

Alex de Minaur
Alex de Minaur (fot. Mark Pazolli / flickr.com)

Alex de Minaur i Andrey Rublev spotkają się w bardzo ciekawym pojedynku czwartej rundy Australian Open. Faworyta wskazać ciężko. Mecz odbędzie się na Rod Laver Arena o dziewiątej rano polskiego czasu.

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

De Minaur stracił seta w pierwszej rundzie z Milosem Raoniciem, ale była trójka rankingu ATP nie wytrzymała intensywności fizycznej tego starcia. Matteo Arnaldiego i Flavio Cobolliego odprawił bez żadnych kłopotów. 24-latek w tym sezonie przegrał do tej pory tylko raz (mecz na otwarcie z Cameronem Norriem), a od tamtego czasu nabrał ogromnego rozpędu i zadebiutował w pierwszej dziesiątce.

Rublev natomiast pozostaje w tym sezonie niepokonany, licząc ten turniej i tytuł zdobyty w Hong Kongu. Kilka setów stracił, ale realnie bilsko porażki był tylko już w Melbourne z Thiago Seybothem Wildem. Brazyliczyk mocno nacierał i przez dwa sety całkowicie dominował swoim forhendem na korcie. Rosjanin ostatecznie sięgnął po zwycięstwo w tie-breaku piątej partii.

De Minaur i Rublev zmierzą się po raz szósty. Australiczyk prowadzi w tej rywalizacji 3-2, wygrał też jedyny pojedynek na zewnętrznych kortach twardych sześć lat temu w Waszyngtonie 5-7, 7-6, 6-4. Tylko jeden mecz zakończył się w trzech setach, wygrany w minionym sezonie przez de Minaura w Rotterdamie. Ostatnie starcie zapisał na swoim koncie Rublev dwa miesiące temu w Paryżu 4-6, 6-3, 6-1.

Reprezentant gospodarzy ostatnie dwie edycje Australian Open kończył na etapie czwartej rundy, przegrywając z Jannikiem Sinnerem i Novakiem Djokoviciem. Teraz będzie miał swoją najlepszą okazję na awans do ostatniej ósemki. Można gdybać że jego defensywny styl daje Rosjaninowi trochę zbyt dużo rytmu, ale dotychczas Rublev nie radził sobie w tej rywalizacji aż tak dobrze. Wciąż można też odnieść wrażenie, że od początku tego sezonu dalej nie przebił się przez swój (bardzo wysoki) bazowy poziom i może mu ciężko być od razu wejść na ten najwyższy bieg.

Typ redakcji: powyżej 3,5 seta @1,55 (Betclic)

Wszystkie zawodowe mecze tenisa możesz obstawiać i oglądać w Betclic, a wpisując kod TBD podczas rejestracji w pole „kod promocyjny z freebetem otrzymasz pierwszy zakład bez ryzyka do 200 PLN, cashout, powiększone wygrane w zakładach akumulowanych, edycję zakładu, transmisje na żywo oraz wiele innych! Kliknij w poniższy baner i załóż konto z naszym kodem!

Kod TBD należy wpisać w pole kod promocyjny na trzeciej planszy!