Draper lada moment i znów będzie na szczycie? [ANALIZA]

Jack Draper Madrid
Jack Draper (fot. Wmeimgdigitalmarketing / Wikimedia Commons)

Jack Draper pewnie byłby dużo wyżej w rankingu ATP gdyby nie częste kontuzje i problemy fizyczne. W drugiej rundzie turnieju w Sofii zagra z Lorenzo Musettim.

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

To był kolejny trudny sezon dla Drapera pod względem zdrowotnym, a najbardziej pewnie żałuje omininięgo sezonu trawiastego. Kiedy jednak możemy oglądać Brytyjczyka na korcie, najczęściej pokazuje klasę. Na drodze do czwartej rundy US Open pokonał Huberta Hurkacza, a w minionym tygodniu sięgnął po tytuł mocno obsadzonego Challengera w Bergamo.

Musetti bardzo dobrze zakończył poprzedni rok, wyglądając lepiej niż zazwyczaj w hali (chociażby ćwierćfinał ATP 1000 w Paryżu). Teraz jednak jego gra trochę się zawaliła w ostatnich miesiącach, chociaż jego seria czterech porażek z rzędu to lekkie przekłamanie (dwie z nich z Grigorem Dimitrovem, jedna z Carlosem Alcarazem). Półfinalista poprzedniej edycji jest najwyżej rozstawiony w Sofii.

Draper i Musetti spotkali się podczas ubiegłorocznego ATP NextGen Finals. Pewnie można snuć różne teorie na temat motywacji Włocha, który wahał się czy w ogóle w tamtym turnieju startować. Ich mecz ostatecznie decydował jednak o drugim miejscu w grupie i Brytyjczyk totalnie zdominował rywala 4-1, 4-0, 4-3. Korty w Sofii nie są aż tak niewygodne dla Musettiego, ale w hali po prostu nie czuje się tak komfortowo jak Draper.

Brytyjczyk dał w Bergamo duży pokaz siły, łatwo rozprawiając się z pierwszymi trzema przeciwnikami i stając na wysokości zadania w dramatycznych bojach z Brandonem Nakashimą czy Davidem Goffin. Szczególnie ten drugi w pierwszym secie po prostu wzniósł się na absolutne wyżyny, ale Draper sprytnie przeczekał ostrzał i dał radę sięgnąć po zwycięstwo. Biorąc pod uwagę brak śladów zmęczenia i relatywny spacerek z Maximilianem Martererem w pierwszej rundzie (też finalistą Challengera z poprzedniego tygodnia), wydaje się że Draper będzie gotowy na dalszą walkę w tej imprezie.

Typ redakcji: Draper wygra @1,64 (forBET)


Wszystkie zawodowe turnieje tenisa możesz obstawiać w forBET, a korzystając z kodu TBD otrzymujesz pakiet powitalny o wartości 3250 PLN, a w tym m.in. zakład bez ryzyka do 1200 PLN, bonus 100% do 2050 PLN oraz 30 dni gry bez podatku!

forbet - TBD

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!

Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz

Zakłady bukmacherskie są dozwolone jedynie dla osób pełnoletnich. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem. Graj odpowiedzialnie.

Fan gry przy siatce i jednoręcznych bekhendów, miłośnik cyklu ATP Challenger Tour. W wolnych chwilach - student.