Druga rakieta świata bez trenera! Kontaveit ogłosiła rozstanie.

Anett Kontaveit - Dmitryi Tursunov
Anett Kontaveit (Peter Menzel / Flickr)

Anett Kontaveit ogłosiła zakończenie współpracy z Dmitryiem Tursunovem, pomimo że w poniedziałek została drugą rakietą świata.

Oboje zaczęli współpracę w 2021, kiedy Estonka świętowała najlepsze rezultaty w karierze, co zaowocowało awansem na drugie miejsce światowych rankingów w poniedziałek, szóstego czerwca.

Tursonov to były zawodnik czołowej 20 ATP, dziś Rosjanin opublikował na social mediach, że para zakończyła owocną, siedmiomiesięczną współpracę, która rozpoczęła się w Cincinatti.

“Jestem dumny z pracy, którą włożyliśmy, ale jednocześnie smutny,” czytamy w twitterowym poście Rosjanina, który podziękował i pogratulował Estonce awansu na drugie miejsce na świecie, jej najlepszy rezultat w karierze.

Kiedy rozpoczynali współpracę Kontaveit była sklasyfikowana w okolicach trzydziestki, razem sięgnęli po cztery tytuły oraz finał WTA Finals w Guadalajarze.

Ten sezon jednak jest zupełnie nieudany dla Kontaveit, która odpadła już w pierwszej rundzie Rolanda Garrosa i WTA 1000 w Rzymie.

Tursunov poprzednio trenował Elenę Vesninę i Arynę Sabalenkę, z którą rozstał się w 2018. Na razie Kontaveit nie ogłosiła nowego trenera.

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!