Esvelo 96. Narodowe Mistrzostwa Polski – gra o milion!

Narodowe Mistrzostwa Polski - PZT

Już w niedzielę rozpoczną się Esvelo 96. Narodowe Mistrzostwa Polski, jeden z najważniejszych turniejów 4. edycji LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski. Po raz pierwszy pula nagród czekająca na kortach KS Górnik Bytom przekroczyła sumę miliona złotych. A złoci medaliści w singlu zdobędę Mercedesy CLA od gdyńskiej firmy BMG Goworowski.

W porównaniu z poprzednią edycją, w której wypłaciliśmy premie przekraczające 750 tysięcy złotych, w tym roku podnieśliśmy pulę nagród o prawie 50 procent. Warto podkreślić, że takie „podwyżki” nie zdarzają się nawet w Wielkim Szlemie. Możliwe to jest dzięki pozyskaniu do współpracy z Polskim Związkiem Tenisowym firmy Esvelo, która została Sponsorem Tytularnym Esvelo 96. Narodowych Mistrzostw Polski. Ale też wynika z wielkiego zaangażowania wszystkich naszych Partnerów i Sponsorów, a także wpisanej już w krajobraz mistrzostw firmie BMG Goworowski. Dzięki efektownym nagrodom naprawdę jest o co walczyć – tłumaczy Mirosław Skrzypczyński, prezes Polskiego Związku Tenisowego.

Złoci medaliści w grze pojedynczej wyjadą z Bytomia Mercedesami CLA 180 Coupe – najlepsza tenisistka białym, a tenisista granatowym. Rywale, których pokonają w finałach otrzymają czeki na sumę 55 tysięcy złotych, półfinaliści (brązowe medale) po 22 tys. Najlepsze deble wygrają po 39 tys. zł. do podziału parę, a finaliści po 25 tys. do podziału. (pełna informacja o wysokości nagród w załączniku).

Tenisiści i tenisistki, którzy odpadną w pierwszej lub drugiej rundzie, będą mogli wystąpić w turnieju pocieszenia. Zwycięstwo w nim da premię w wysokości 10 tys. złotych, a osiągnięcie finału – 2 tys.

Tytułów wywalczonych w Bytomiu przed rokiem będą bronić zawodnicy LOTOS PZT Team – Magdalena Fręch (KS Górnik Bytom) i Kamil Majchrzak (Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki), a w drabince znajdzie się też Jerzy Janowicz (CKT Grodzisk). Poza tym na kortach zobaczymy m.in. kolejnych członków LOTOS PZT Team: Weronikę Falkowską (KS Górnik Bytom), Martynę Kubkę (CKT Grodzisk Maz.), Kacpra Żuka (CKT Grodzisk Maz.), Daniela Michalskiego (WKT Mera Warszawa) czy Maksa Kaśnikowskiego (CKT Grodzisk Maz.).

Kaśnikowski w środę obchodził 19. urodziny, a w niedzielę zdobył pierwszy „dorosły” tytuł, zwyciężając w turnieju ITF M15 Begard Cup (pula nagród 15 tys. dol.) zaliczanym do LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski 2022.

W Bytomiu zagrają także m.in.: Maciej Rajski (BKT Advantage Bielsko-Biała), Szymon Kielan (Legia Warszawa), Filip Paliwo (AZS Łódź), Paweł Ciś (KT Kubala Ustroń), Ann Wójcik (CKT Grodziska Maz.), Martyn Pawelski (KS Górnik Bytom) czy Michał Mikuła (WKT Mera Warszawa).

W sobotę rozegrane zostaną eliminacje singla, a pierwsze mecze turnieju głównego kobiet i mężczyzn ruszą w niedzielę. Drabinki na 48 miejsc zostaną rozlosowane w sobotę, a 16 rozstawionych tenisistek i tenisistów będzie miało na otwarcie „wolny los”. Ćwierćfinały zaplanowano na czwartek 14 lipca, a zdobywców tytułu i posiadaczy Mercedesów CLA poznamy w sobotę (16 lipca).

Natomiast w piątek 15 lipca w pokazowej grze z dziećmi objętymi programem „Talenciaki” zobaczymy na korcie Agnieszkę Radwańską, byłą wiceliderką rankingu WTA i finalistkę Wimbledonu 2013.

Podczas Esvelo 96. Narodowych Mistrzostw Polski mamy też propozycje dla miłośników dobrej muzyki. W trakcie turnieju odbędą się na kortach Górnika koncerty muzyczne. We wtorek 12 lipca usłyszymy grupę Żuki, a dwa dni później Kasie Moś. Zapraszamy do nabywania biletów na mecze mistrzostw, które upoważniają też do pozostania na koncertach – powiedział Dariusz Łukaszewski, wiceprezes PZT ds. sportowych i dyrektor Esvelo 96. NMP.

Esvelo 96. Narodowe Mistrzostwa Polski są jednym z dwóch organizowanych przez Polski Związek Tenisowy turniejów w tym sezonie. W dniach 1-7 sierpnia na kortach twardych Narodowego Centrum Szkoleniowego PZT w Kozerkach zostanie rozegrany Memoriał Pary Prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich – Polish Open 2022.

Będzie to pierwsza w kraju impreza dla tenisistek rangi ITF W100 z pulą nagród 100 tys. dol. Dodatkową nagrodą dla zwyciężczyni rywalizacji w singlu będzie Range Rover Evoque.

Memoriał Pary Prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich – Polish Open 2022 będzie największym kobiecym turniejem w tegorocznym LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski, sponsorowanego przez Grupę LOTOS oraz Polski Związek Tenisowy.

Tegoroczny cykl składa się z 12 turniejów, w tym 10 międzynarodowych, rozgrywanych w dziewięciu miastach, bowiem cykl dwukrotnie odwiedzi Poznań, Bytom i właśnie Grodzisk Mazowiecki, gdzie w trzecim tygodniu sierpnia odbędzie się też pierwsza edycja challengera ATP Kozerki Open.

O biletach więcej dowiesz się TUTAJ!

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!