Feistel i Ważny zagrają o tytuły w grze pojedynczej. Falkowska najlepsza w deblu.

Falkowska i Garcia-Perez
Falkowska i Garcia-Perez (fot. PZT)

Sobotnie zmagania podczas turnieju ITF W50 w Gdańsku przyniosły rozstrzygnięcie rywalizacji deblowej oraz wyłoniły finalistki gry pojedynczej.

Sukces w grze podwójnej odniosła Weronika Falkowska (LOTTO PZT Team | KS “Górnik” Bytom), która w parze z Hiszpanką Georginą Garcią-Perez sięgnęła po tytuł deblowy. W finale polsko-hiszpański duet pokonał Żibek Kułambajewą i Amarissę Toth 3:6, 7:5, 11:9. Spotkanie dostarczyło wielu emocji – po przegranym pierwszym secie Falkowska i Garcia-Perez odwróciły losy meczu, zwyciężając w drugim secie oraz zachowując więcej zimnej krwi w decydującym super tie-breaku. W końcówce zrobiło się nerwowo, bo rywalki obroniły 4 piłki meczowe z rzędu, ale ostatnie dwa punkty trafiły na konto Polki i Hiszpanki. Dla Falkowskiej to 3. tytuł deblowy w 2026 roku, a 36. w karierze.

– Z Georginą gramy razem ligę w Niemczech, więc dobrze się znamy. Super emocje, zawsze czuć jak polska publiczność kibicuje. Mam nadzieję, że za rok ranga tego turnieju będzie jeszcze wyższa – powiedziała po finale notowana aktualnie na 122. miejscu w deblowym rankingu WTA Falkowska.

Poznaliśmy również finalistki turnieju singlowego. Pierwszą z nich została Ukrainka Anastastazja Sobolewa, która w półfinale pewnie pokonała Niemkę Minę Hodzic 6:1, 6:0.

Znacznie więcej emocji przyniósł drugi półfinał. Gina Feistel (LOTTO PZT Team | WKS Grunwald Poznań) wyeliminowała Weronikę Ewald (LOTTO PZT Team | Gdańska Akademia Tenisowa) 6:1, 7:6 (1). Ewald była blisko doprowadzenia do 3. seta, bo prowadziła w drugiej partii 5:2, ale bardziej doświadczona Feistel podniosła poziom gry i domknęła spotkanie
w dwóch setach.

Rywalizacja na korcie numer 3 w Rzeszowie dostarczyła kibicom wielu emocji podczas sobotniego popołudnia. W centrum uwagi znalazł się polski półfinał gry pojedynczej, w którym rozstawiony z numerem “8” Alan Ważny
(KS “Czarni” Rzeszów) pokonał rozstawionego z numerem “7” Kacpra Szymkowiaka (UKS Sport Klub Wrocław) 6:4, 3:6, 7:5 i zameldował się w wielkim finale turnieju ITF M15 w ramach cyklu LOTTO PZT Polish Tour.

W drugim półfinale Norweg Herman Høyearaal pokonał Niemca Stefana Seiferta 6:1, 2:6, 6:4.

Przed singlowymi półfinałami rozegrano finał gry podwójnej. Estońska para Markus Molder / Kristjan Tamm zwyciężyła z czeskim duetem Patrik Homola / Jan Hrazdil 5:7, 7:5, 10:8.

Największą wiadomością dnia dla lokalnych kibiców pozostaje awans Alana Ważnego do finału. Reprezentant gospodarzy stanie jutro przed szansą na dobycie pierwszego zawodowego tytułu w grze pojedynczej.

Partnerem tytularnym LOTTO PZT Polish Tour jest LOTTO, czyli Partner Strategiczny Polskiego Związku Tenisowego. Partnerem Głównym cyklu jest Ministerstwo Sportu i Turystyki, Partnerami – TAURON, Hertz oraz Tretorn, a Partnerem Medialnym – „Tenis Magazyn”.

Partnerami RokitkiPark Open są Rokitki Park, Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., Miasto Gdańsk oraz ZIAJA. Partnerem głównym Rzeszów Open jest Miasto Rzeszów, Sponsorem Strategicznym – Pater, Sponsorami Oficjalnymi – Hasborg, Mucha Rogala Adwokaci i Radcowie Prawni, Invest Biuro, Hotel Wellness&SPA Nowy Dwór, Racławówka, Est-Polska oraz Mercedes-Benz Zasada Auto, a Technicznymi – Vendi-Mar, Endorfina, Lion Team, Decathlon, FlyPark, Restauracja Fuente, Porcelana, CUTLINE i ROSiR.

Więcej informacji o LOTTO PZT Polish Tour: www.lottopztpolishtour.pl


Wyniki oraz drabinki turnieju singlowego i deblowego w Rzeszowie są dostępne pod adresem

Wyniki oraz drabinki turnieju singlowego i deblowego w Gdańsku są dostępne pod adresem


Zapisz się do najbliższej edycji Tenis by Dawid Cup!