Halowe MP w Lesznie – znamy finalistów w singlu i mistrzów w deblu

Weronika Falkowska i Gina Feistel
Weronika Falkowska i Gina Feistel (fot. PZT)

Weronika Falkowska (PZT Team/KS Górnik Bytom, nr 1.) zagra z Oliwią Szymczuch (KS Dragon Tennis Team PRO Kraków, 3.), a Karol Filar (nr 5.) z Alanem Bojarskim (obaj BKT Advantage Bielsko-Biała) w niedzielnych finałach Halowych Mistrzostw Polski rozgrywanych w Leszno Tenis Klub koło Poznania.

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

Falkowska, najpoważniejsza kandydatka do tytułu, spisuje się w Lesznie wyśmienicie, a w drodze do finału nie straciła seta. W sobotnim półfinale zawodniczka PZT Team pokonała swoją klubową koleżankę z Górnika Bytom – Zuzannę Pawlikowską 6:2, 6:0.

Natomiast w dolnej połówce drabinki naturalną rywalką Weroniki w finale wydawała się turniejowa „dwójka” Gina Feistel (WKS Grunwald Poznań), ubiegłoroczna mistrzyni kraju młodzieżowców (U23) z kortów otwartych. Jednak w 1/2 finału musiała uznać wyższość rozstawionej z numerem trzecim Oliwii Szymczuch (KS Dragon Tennis Team PRO Kraków) 2:6, 7:5, 5:7.

Finał z udziałem pań rozpocznie się w niedzielę o godzinie 11.00, po nich na kort wyjdą panowie. Zachęcamy do kibicowania na trybunach, na których już podczas dzisiejszych półfinałów niewiele było wolnych miejsc.

Skład decydującego meczu w męskiej rywalizacji jest za to dość nieoczekiwany, choć świetna postawa Karola Filara od pierwszej rundy zasługuje na uznanie. W piątek wyeliminował najwyżej rozstawionego Pawła Juszczaka (wcześniej Ciaś; KT Kubala Ustroń), a dzisiaj pokonał doświadczonego deblistę Karola Drzewieckiego (WKS Grunwald Poznań) 7:6 (7-2), 6:3.

Kwestia tytułu w singlu będzie wewnętrzną sprawą klubowych kolegów z Bielska-Białej, ponieważ w drugim sobotnim pojedynku Alan Bojarski wygrał z Fryderykiem Lechno-Wasiutyńskim (fairPlayce Poznań) 6:2, 6:1. Brązowi medaliści w grze pojedynczej wywalczyli premie finansowe w wysokości 2 tysięcy złotych.

Późnym popołudniem poznaliśmy halowe mistrzynie i mistrzów kraju w deblu. Wśród kobiet triumfował duet PZT Team Falkowska-Feistel, pokonując w decydującym meczu Orianą Gniewkowską (Gdańska Akademia Tenisowa) i Barbarą Straszewską (CKT Grodzisk Mazowiecki) 6:1, 6:1.Dzień wcześniej brązowe medale odebrały Sara Husar (KT Kubala Ustroń) i Szymczuch oraz Karolina Mazurek (BKT Advantage Bielsko-Biała) i Justyna Sasiak (KT Grzegórzecki Kraków).

Natomiast u mężczyzn po tytuł sięgnęli Bojarski i Oskar Grzegorzewski (WKT Mera Warszawa), którzy w finale nieznacznie wygrali z Filipem Bojko (KT Royal Zielona Góra) i Piotrem Michockim (AZS Poznań) 6:7 (3-7), 6:2, 10-6. Na najniższym stopniu podium stanęły pary: Karol Drzewiecki (PZT Team/WKS Grunwald Poznań) i Paweł Juszczak (KT Kubala Ustroń) oraz Szymon Kielan (PZT Team/KS Górnik Bytom) i Jasza Szajrych (WKS Grunwald Poznań).

Partnerem Halowych Mistrzostw Polski na kortach Leszno Tenis Klub jest firma kosmetyczna Ziaja Polska, która przygotowała dla wszystkich uczestników pakiety startowe. Patronem medialnym imprezy jest „Tenis Magazyn”.

Wyniki sobotnich meczów 1/2 finału gry pojedynczej:

kobiety

Weronika Falkowska (KS Górnik Bytom, 1.) – Zuzanna Pawlikowska (KS Górnik Bytom) 6:2, 6:0

Oliwia Szymczuch (KS Dragon Tennis Team PRO Kraków, nr 3.) – Gina Feistel (WKS Grunwald Poznań, 2.) 6:2, 5:7, 7:4

mężczyźni

Karol Filar (BKT Advantage Bielsko-Biała, 5.) – Karol Drzewiecki (WKS Grunwald Poznań) 7:6 (7-2), 6:3

Alan Bojarski (BKT Advantage Bielsko-Biała) – Fryderyk Lechno-Wasiutyński (fairPlayce Poznań) 6:2, 6:1

Wyniki sobotnich finałów gry podwójnej:

kobiety

Weronika Falkowska, Gina Feistel ((KS Górnik Bytom, WKS Grunwald Poznań, 1.) – Oriana Gniewkowska, Barbara Straszewska  (Gdańska Akademia Tenisowa, CKT Grodzisk Maz.) 6:1, 6:1

mężczyźni

Alan Bojarski, Oskar Grzegorzewski (BKT Advantage Bielsko-Biała, WKT Mera Warszawa) – Filip Bojko, Piotr Michocki (KT Royal Zielona Góra, AZS Poznań) 6:7 (3-7), 6:2, 10-6  


Wszystkie zawodowe mecze tenisa możesz obstawiać i oglądać w Betclic, a wpisując kod TBD podczas rejestracji w pole “kod promocyjny z freebetem otrzymasz pierwszy zakład bez ryzyka do 200 PLN, cashout, powiększone wygrane w zakładach akumulowanych, edycję zakładu, transmisje na żywo oraz wiele innych! Kliknij w poniższy baner i załóż konto z naszym kodem!

Kod TBD należy wpisać w pole kod promocyjny na trzeciej planszy!

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!

Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz

Zakłady bukmacherskie są dozwolone jedynie dla osób pełnoletnich. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem. Graj odpowiedzialnie.