Hubert Hurkacz: Mam jeszcze wiele rzeczy, które mogę poprawić

Hubert Hurkacz - Nick Kyrgios - ATP Halle 2022
Hubert Hurkacz (fot. Chryslene Caillaud / East News)

Zapraszamy na wywiad z Hubertem Hurkaczem, który przeprowadzaliśmy we współpracy z administratorem profilu Relevant Tennis na Twitterze.

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

Relevant Tennis/Z kortu: Jakie słowo reprezentuje Cię najbardziej jako zawodnika i mężczyznę? I dlaczego?

Hubert Hurkacz: To trudne pytanie, ale powiedziałbym, że zdeterminowany, ponieważ zdecydowanie wkładam dużo wysiłku i staram się prezentować jak najlepiej, więc tak, niech będzie zdeterminowany.

Relevant Tennis/Z kortu: Zdrowie psychiczne jest obecnie bardzo złożonym tematem. Jak ważna jest współpraca z trenerami mentalnymi i psychologami, aby grać na tym poziomie?

Hubert Hurkacz: Zdecydowanie mentalna strona tenisa jest bardzo ważna. Jesteś trochę sam na korcie tenisowym i walczysz z wieloma emocjami, z przeciwnościami losu i musisz sobie z tym radzić, żeby być obecnym, być gotowym do następnej piłki, na następne wyzwanie.

Relevant Tennis/Z kortu: Tenis to nie tylko to sport; to marka, produkt. Co zmieniłbyś w tym produkcie pod względem marketingowym, wizerunkowym i/lub rozrywkowym?

Hubert Hurkacz: Zdecydowanie są rzeczy, które można poprawić w tenisie jako sporcie globalnym, aby był może czasami nieco bardziej dostępny dla wszystkich fanów. Naprawdę mam nadzieję, że ten sport będzie się rozwijał w ciągu najbliższych kilku lat.

Relevant Tennis/Z kortu: Byłeś ostatnim graczem, który zmierzył się i pokonał Federera w meczu singlowym. Gdybyś mógł pożyczyć jakąś rzecz z jego gry, co by to było?

Hubert Hurkacz: Zawsze lubiłem oglądać grę Rogera. Jest niesamowitym graczem i osobą. Zdecydowanie sposób, w jaki był oddany swoim uderzeniom, swojemu planowi, swoim pomysłom – to było coś naprawdę niesamowitego.

Relevant Tennis/Z kortu: Jakie jest Twoje największe poza tenisowe marzenie?

Hubert Hurkacz: Marzę o tym, żeby może kiedyś wziąć udział w jakimś wyścigu samochodowym. A jeśli chodzi o życie poza kortem, naprawdę chcę móc w przyszłości pomagać innym.

Relevant Tennis/Z kortu: Jak myślisz, ile masz miejsca na poprawę w swojej grze? I jaki jest Twój cel na 2023 rok?

Hubert Hurkacz: Zdecydowanie mam jeszcze wiele rzeczy, które mogę poprawić i dowiedzieć się o sobie. Obecnie wciąż dużo się uczę. Rok 2023 może być dla mnie dobrym sezonem. Będę szczęśliwy, jeśli będę się dalej rozwijał, a w rezultacie mam nadzieję, że będę w stanie wygrać kilka dużych turniejów.

Relevant Tennis/Z kortu: Jak ważne jest to, co Ty, Iga, Magda i inni polscy zawodnicy wspólnie robicie, aby pomóc polskiemu tenisowi?

Hubert Hurkacz: Iga robi niesamowitą robotę i Magda również. Myślę, że w Polsce jest wielu fanów tenisa. Ale trzeba jeszcze zrobić pewne rzeczy, aby tenis stał się bardziej dostępny dla wszystkich i to byłoby niesamowite. Na przykład byłoby wspaniale widzieć więcej turniejów rangi WTA i ATP 250 w Polsce. Wydarzenia te mogłyby obejmować również zajęcia dla dzieci, aby dzięki temu mogły spotkać się z zawodnikami z czołówki światowych rankingów. To mogłoby motywować je i inspirować do gry w tenisa. Tak więc wciąż można zrobić kilka rzeczy, które będą ulepszeniem dla dzieci i młodych sportowców.

Rozmawiali Mateusz Stańczyk (administrator Z kortu – informacje tenisowe) oraz administrator profilu Relevant Tennis.


Turnieje tenisa możesz obstawiać w forBET, a korzystając z kodu TBD otrzymujesz pakiet powitalny o wartości 3250 PLN, a w tym m.in. zakład bez ryzyka do 1200 PLN, bonus 100% do 2050 PLN oraz 30 dni gry bez podatku!

forbet - TBD

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!