Hurkacz da radę uniknąć kolejnego thrillera? [ANALIZA]

Hubert Hurkacz - Ugo Humbert - ATP Halle 2022
Hubert Hurkacz (fot. si.robi / flickr)

Hubert Hurkacz zwycięstwo z Yosuke Watanukim musiał sobie wyszarpać, ale ostatecznie się udało. Już dawno Polak nie wygrał meczu komfortowo, czy uda się to z Christopherem O’Connellem?

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

Hurkacz w poprzednich dwóch edycjach przegrywał w Stuttgarcie w pierwszej rundzie i niewiele zabrakło, by wydarzyło się to ponownie. Watanuki genialnie serwował i tylko na chwilę spuścił z tonu w tie-breaku drugiego seta, co wystarczyło by Polak sięgnął po zwycięstwo 4-6, 7-6, 7-6. 26-latkowi ani razu nie udało się przełamać rywala, ale nie okazało się to konieczne dla osiągnięcia korzystnego rezultatu.

O’Connell trochę doświadczenia na trawie ma, chociaż na początku były to głównie występy w marcowych turniejach ITF w Australii. W ostatnich dwóch sezonach zaczął na niej grać też w Europie i przeszedł eliminacje do Wimbledonu czy zagrał w ćwierćfinale Challengera w Surbiton. Występem w Stuttgarcie już w tym momencie zaimponował, prezentując świetny poziom z Danielem Altmaierem i Lorenzo Sonego.

Hurkacz i O’Connell jeszcze nigdy ze sobą nie grali. Jak to na trawie, na pewno duże znaczenie będą miały serwisy obu panów. Australijczyk nie stoi oczywiście w jednym rzędzie pod tym względem z naszym tenisistą, ale ciężko też oczekiwać regularnego przełamywania jego podania na szybkim korcie. Szczególnie, że w ostatnim czasie return Polaka funkcjonuje na słabym poziomie, co zresztą zmusza go do grania wprost niewyobrażalnej liczy tie-breaków.

Trzeba wspomnieć, że w pierwszej partii z Watanukim Hurkacz chyba nie czuł się najlepiej fizycznie. Kilka razy sprawdzał sobie puls, a w przerwie pomiędzy setami wziął nawet przerwę medyczną poza kortem. Sytuacja szybko się poprawiła, więc wierzymy że nie będzie to na niego wpływało w kolejnych spotkaniach. O’Connell ma dosyć kompletny zakres umiejętności i jeden z mniej wrażliwych na atak jednoręcznych bekhendów w tourze. Łatwo pewnie nie będzie, ale Australijczyk to też nie tak groźny rywal jak Watanuki, nie okrada aż tak bardzo przeciwników z czasu.

Typ redakcji: pierwszy set powyżej 9,5 gemów @1,48 (forBET)

Wszystkie zawodowe turnieje tenisa możesz obstawiać w forBET, a korzystając z kodu TBD otrzymujesz pakiet powitalny o wartości 3250 PLN, a w tym m.in. zakład bez ryzyka do 1200 PLN, bonus 100% do 2050 PLN oraz 30 dni gry bez podatku!