Hurkacz zagra z Djokoviciem! Polak pokonał Dusana Lajovicia w trzech setach.

Hubert Hurkacz - Daniil Miedwiediew - ATP Halle 2022
Hubert Hurkacz (fot. IMAGO / Chryslene Caillaud)

Świetnie dysponowany na serwisie Hurkacz ograł pogromcę Caspera Ruuda 7:5, 6:3. Polak zagra w 1/4 finału z Novakiem Djokoviciem po raz czwarty w karierze.

Najwyżej sklasyfikowany polski singlista nie stracił podania przez cały mecz dwukrotnie przełamując Lajovicia. Polak był fantastycznie dysponowany na serwisie serwując 16 asów i wygrywając aż 83% punktów po pierwszym serwisie.

W dziewiątym gemie pierwszego seta Hurkacz obronił dwa break pointy, a w następnym gemie nie wykorzystał dwóch setboli przy serwisie rywala.

W dwunastym gemie Polak miał aż trzy szanse, wykorzystując ostatnią z nich i dopisując pierwszego seta na swoje konto.

W drugim secie Polak musiał bronić się przed przełamaniem w trzecim gemie, ale później zdominował rywala: najpierw doprowadził do przełamania, a następnie był nie do powstrzymania na zagrywce mając nawet szansę na zakończenie tego meczu wcześniej, ale nie wykorzystał piłki meczowej przy serwisie Lajovicia.

Kolejny mecz będzie dla Hurkacza zdecydowanie większym wyzwaniem i zmierzy się z liderem światowych rankngów, Novakiem Djokoviciem. To będzie ich czwarte starcie, dotychczas Hurkacz nie był w stanie wygrać ani razu.