Kiedy tenis ratuje zdrowie i życie – Joey Dillon i jego historia

Joey Dillon i Felix Auger-Aliassime
Joey Dillon i Felix Auger-Aliassime (fot. Joey Dillon / Instagram)

Dla większości z nas tenis to pasja lub sposób na życie. Istnieją jednak przypadki, kiedy ten prosty sport staje się bramą do nowego, lepszego życia. Artykuł powstał na podstawie wpisu Szymona Przybysza na platformie X.

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

Joey Dillon to obywatel USA zmagający się z otyłością. Choroba nie pozwalała mu normalnie funkcjonować, a sam mężczyzna bezskutecznie usiłował zrzucić zbędne kilogramy.

Na początku 2020 roku Amerykanin podjął decyzję o poddaniu się operacji chirurgicznej. Wówczas Dillonowi przyświecał cel: rozegrać mecz w zawodowym turnieju tenisa. To właśnie „biały sport” stał się jednym z głównych czynników napędzających mężczyznę do walki o lepsze jutro.

Dillon spełnił swoje marzenie w listopadzie 2021 roku, biorąc udział w eliminacjach zawodów M25 w Columbus. Bohater tej opowieści nie ugrał w tym meczu gema, ale to nie było jego ostatnie słowo. Kluczowe w tym wydarzeniu było jednak coś innego. Po prawie dwóch latach od operacji Amerykanin stanął na korcie lżejszy o ponad 90 kilogramów.

Przez kolejne dwadzieścia cztery miesiące mężczyzna rozegrał jeszcze kilka pojedynków, które rzetelnie dokumentował w postaci nagrań. Miał również okazję trenować w akademii samego Rafy Nadala.

W swoim ostatnim meczu Dillon zmierzył się z reprezentantem Polski Piotrem Pawlakiem. Warszawiak skomentował to spotkanie.

„Przed meczem patrzyłem z kim gram. Nie ukrywam, lubię spojrzeć z kim moi przeciwnicy grali. Niekoniecznie, aby dowiedzieć się o wynikach, lecz bardziej czy grał z moim kolegą z drużyny lub znajomym – bym mógł się czegoś dowiedzieć od nich. Tutaj ciężko było nie zauważyć, że nie wygrał on ani jednego gema odkąd zaczął grać turnieje. Chłopaki z drużyny wysłali mi też jego filmiki, więc wiedziałem czego się spodziewać. Przygotowywałem się do tego meczu jak do każdego innego. Podczas meczu starałem się trzymać koncentrację, pomimo że nie było to łatwe. Potrenowałem trochę rzeczy, które miałem założone, więc taki mecz zawsze ma jakiś pożytek. Naprawdę wielki szacunek dla niego, że próbuje i rozpoczął swoją przygodę zrzucania wagi”.

Amerykaninowi życzymy wszystkiego dobrego i mamy nadzieję, że w końcu uda mu się wygrać tego upragnionego gema!


Wszystkie zawodowe turnieje tenisa możesz obstawiać w forBET, a korzystając z kodu TBD otrzymujesz pakiet powitalny o wartości 3250 PLN, a w tym m.in. zakład bez ryzyka do 1200 PLN, bonus 100% do 2050 PLN oraz 30 dni gry bez podatku!

forbet - TBD

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!

22 lata, wierny kibic Huberta Hurkacza i Jerzego Janowicza, fan agresywnej gry i dobrego serwisu. Znam się na wszystkim po trochu i niczym wybitnie. Dla mnie nie ma tematów tabu.