Linette ze świetnym losowaniem w Australii, czy pokona Sherif? [ANALIZA]

Linette - tenis
Magda Linette (fot. Monika Piecha)

W poniedziałek swoje pierwsze rundy przeszli Iga Świątek i Hubert Hurkacz. Było kilka trudnych momentów, ale ostatecznie Polacy nie stracili nawet seta. Czy ich śladem pójdzie Magda Linette, która zagra we wtorek z Mayar Sherif?

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

Linette rozbudziła nasze oczekiwania świetnym występem podczas United Cup, gdzie wygrała trzy spotkania i przegrała tylko z Madison Keys. Polka rewelacyjnie prezentowała się w ostatnim czasie we wszystkich zawodach związanych z reprezentacją, zaliczając w listopadzie też udany występ na Billie Jean King Cup Finals. Tydzień przed Australian Open przegrała jednak w pierwszej rundzie w Hobart z Alison van Uytvanck.

Sherif w kwalifikacjach w Adelajdzie pokonała sklasyfikowaną w trzeciej setce Lizette Cabrerę, ale łatwo uległa Marcie Kostyuk. W Hobart, podobnie jak Linette, odpadła na pierwszej przeszkodzie, ugrywając co prawda seta z Nurią Parrizas-Diaz. Egipcjanka ostatnio słabo odnajduje się na kortach twardych, ale podczas Australian Open wygrała jedno spotkanie w głównej drabince dwa lata temu.

Linette i Sherif jeszcze nigdy ze sobą nie grały. Mimo podobnych miejsc w rankingu, to Polka jest olbrzymią faworytką tego spotkania. Wynika to głównie z wyników jej rywalki w poprzednim sezonie. Sherif zaliczyła genialny rok jeśli chodzi o mecze na kortach ziemnych, wygrywając cztery turnieje, w tym dwa w głównym cyklu (Karlsruhe, Parma). Na nawierzchni twardej rozegrała jednak spotkań trzynaście, tylko jedno zapisując na swoją korzyść.

Nie znaczy to jednak, że Sherif nigdy nie osiągała sukcesów na szybszych kortach (w czasach gry w turniejach ITF dobrze jej szło na krajowym podwórku w Sharm el Sheikh), ale od czasu przenosin do głównego cyklu, Egipcjanka bardzo rzadko bywa groźna na nawierzchni twardej. W swoich dwunastu turniejach na hardzie w zeszłym sezonie, Sherif wygrała jeden mecz z Seoną Mendez, oprócz tego ugrywając jeszcze cztery sety.

Przenoszenie formy z takich zawodów jak United Cup czy Billie Jean King Cup bywa bardzo trudne. W tych imprezach dużą rolę odgrywa atmosfera i poczucie tego, że drużyna na nas liczy. Linette nie jest jednak zawodniczką, która błyszczy tylko w tego rodzaju turniejach. Poza tym, kilka wygranych spotkań powinno naładować ją pewnością siebie, nawet jeśli zaraz po nich przyszła porażka w Hobart (ale z bardziej kompetentną rywalką niż Sherif).

Grająca z wiarą we własne możliwości Linette to zdecydowanie najgroźniejsze wcielenie Polki. 30-latka powinna mieć przewagę z linii końcowej i swoją kontrolowaną agresją umiejętnie spychać Sherif do tyłu i zamykać ją w mniej groźnym bekhendowym narożniku. Technika Egipcjanki jest dosyć mocno przystosowana do nawierzchni ziemnej i kradnąc jej czas w wymianach, można ją naprawdę nieźle pogubić. Sherif to jedno z lepszych potencjalnych losowań w drabince i dobrze byłoby to wykorzystać.

Typ redakcji: Linette -3,5 gema (ha) @1,44 (forBET)


Wszystkie zawodowe turnieje tenisa możesz obstawiać w forBET, a korzystając z kodu TBD otrzymujesz pakiet powitalny o wartości 3250 PLN, a w tym m.in. zakład bez ryzyka do 1200 PLN, bonus 100% do 2050 PLN oraz 30 dni gry bez podatku!

forbet - TBD

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!

Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz

Zakłady bukmacherskie są dozwolone jedynie dla osób pełnoletnich. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem. Graj odpowiedzialnie.

Fan gry przy siatce i jednoręcznych bekhendów, miłośnik cyklu ATP Challenger Tour. W wolnych chwilach - student.