LOTOS PZT Polish Tour – Aboian z tytułem w Talex Open w Poznaniu!

Aboian - Rikl
Finaliści turnieju singlowego (fot. PZT)

Valerio Aboian z Argentyny został triumfatorem turnieju ITF M25 Talex Open rozgrywanego w ramach 4. już edycji cyklu LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski. W niedzielnym finale rozgrywanym na kortach AZS w Poznaniu 20-latek z Buenos Aires pokonał Czecha Patrika Rikla 6:3, 6:4.

Z Polaków najwyżej, bo do półfinału dotarł Olaf Pieczkowski. W grze podwójnej o tytuł walczył w sobotę Michał Dembek ze sowim ukraińskim partnerem Georgijem Krawczenką, ale przegrali z najwyżej rozstawionym duetem – Australijczykami Jasonem Taylorem I Brandoinem Walkinem 5:7, 5:7.

W pojedynku o tytułu 23. edycji Międzynarodowych Mistrzostw Wielkopolski Talex Open dość nieoczekiwanie zmierzyli się tenisiści, którzy do faworytów nie należeli. Aboian, który był rozstawiony z numerem 5. sklasyfikowany jest w rankingu ATP na 404. miejscu, Rikl dopiero na 978. pozycji.

Finałowe spotkanie między Argentyńczykiem a Czechem, lepiej rozpoczął Rikl, który prowadził z przełamaniem 2:1. Jednak w następnych fragmentach meczu do głosu doszedł leworęczny Aboian, który pewnie wygrał pierwszą partię 6:3. Początek drugiego seta również należał do Argentyńczyka. Prowadził już 3:0. W tym momencie urodzony w Bradenton na Florydzie, ale reprezentujący Czechy Rikl poprosił o pomoc medyczną.

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!