LOTOS PZT Polish Tour w Bydgoszczy – porażka Polek w finale!

Olianowska - Rogozińska-Dzik
Finalistki turnieju deblowego ITF W Bydgoszcz (fot. PZT)

Stefania Rogozińska-Dzik (KS Górnik Bytom) i Waleria Olianowska przegrały 4:6, 6:1, 7-10 z ukraińską parą rozstawioną z numerem drugim – siostrami Maryną i Nadiją Kolb w finale turnieju ITF W15 Fale Loki Koki Tennis Cup w Bydgoszczy, zaliczanego do 4. edycji LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski 2022.

W niedzielnym finale gry pojedynczej (początek godz. 11.00) rozstawiona z numerem siódmym Olianowska spotka się z Czeszką Lindą Klimovicovą (nr 4).

Pierwsza z nich w sobotę uporała się łatwo z Ukrainką Jelizawetą Kotliar 6:1, 6:0, natomiast Klimovicova odwróciła losy meczu i wygrała ze Słowaczką Katariną Kuzmovą (nr 2) 3:6, 7:6(5), 7:5.

W imprezie ITF W15 rozgrywanej na kortach ziemnych w Bydgoszczy wystartowało w singlu 11 polskich tenisistek, a cztery z nich przeszły pierwszą rundę. Jako jedyna do ćwierćfinału dotarła utalentowana 16-latka Weronika Ewald (Gdańska Akademia Tenisowa GAT).

Wyniki: TUTAJ

Fale Loki Koki Tennis Cup 2022 zamyka rywalizację tenisistek w 4. edycji LOTOS PZT Polish Tour – Narodowego Pucharu Polski. Był to najmniejszy z trzech kobiecych turniejów, bowiem przed tygodniem odbył się ITF W25 Radom Lotos Cup.

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!