LOTOS PZT Polish Tour w Łodzi – awans Gryńkowskiego i Michockiego

Marcel Zieliński - PZT
Marcel Zieliński (fot. PZT)

Piotr Gryńkowski i Przemysław Michocki przeszli zwycięsko dwie rundy eliminacji do turnieju ITF M15 Łódź Cup (z pulą nagród 15 tys. dol.), szóstej już imprezy w ramach cyklu LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski 2022. O włos od awansu do głównej drabinki był Sandro Szic. W środę na kortach MKT Łódź pełną parą ruszy rywalizacja w singlu.

Gryńkowski w drugim meczu w kwalifikacjach pokonał we wtorek najwyżej rozstawionego Włocha Federico Campanę 6:3, 6:4. Trafi teraz na rozstawionego z numerem ósmym Czecha Petra Nouzę, finalistę wrocławskiej imprezy ITF M15 Betard Cup, zaliczanej do LOTOS PZT Polish Tour 2022. Walkę o tytuł we Wrocławiu przegrał przed miesiącem z Maksem Kaśnikowskim (LOTOS PZT Team/Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki). 

Michocki (AZS Poznań) wygrał we wtorek z Australijczykiem Adamem Bronką 6:2, 6:3 i w pierwszej rundzie Łódź Cup spotka się z Gabrielem Matuszewskim (CKT Grodzisk Maz.), który otrzymał od Polskiego Związku Tenisowego „dziką kartę”. Natomiast Szic przegrał walkę o miejsce w głównej drabince z Niemcem polskiego pochodzenia Marcelem Zielińskim 2:6, 3:6.  

Awans z kwalifikacji Gryńkowskiego i Michockiego oznacza, że na kortach łódzkiego MKT wystartuje w singlu 11 Polaków. Co najmniej trzech z nich zobaczymy w 1/8 finału, a jeden na pewno znajdzie się w ćwierćfinale.

W drugiej rundzie na Gryńkowskiego lub Matuszewskiego trafi rozstawiony z numerem czwartym Kaśnikowski lub Adam Majchrzak, młodszy brat sklasyfikowanego w Top 100 rankingu ATP Kamila (LOTOS PZT Team). Przeciwko sobie zagrają również turniejowa „trójka” Paweł Ciaś (KT Kubala Ustroń) z Maciejem Rajskim (BKT Advantage Bielsko-Biała)

W gronie rozstawionych w drabince znalazł się też Szymon Kielan (Legia Warszawa), jako numer siedem. W pierwszej rundzie na jego drodze stanie Włoch Andrea Gola, a Yann Wójcik (CKT Grodzisk Maz.) zagra z Czechem Filipem Dudą.

Swoich sił spróbują także dwaj posiadacze „dzikich kart”. Jakub Stolarski wylosował Amerykanina Williama Granta, natomiast Alan Bojarski – Argentyńczyka Fermina Tentiego (nr 5.).

Plan gier: TUTAJ


Na kortach MKT tegoroczny LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski osiągnie półmetek. Czwartą edycję cyklu otworzył w maju turniej OTK SuperSeria – Puchar Polski LOTOS PZT Polish Tour. Na kortach Gdańskiej Akademii Tenisowej najlepsi okazali się: Julia Oczachowska (KT Kubala Ustroń) i Michał Mikuła (WKT Mera Warszawa).

Jeszcze w czerwcu odbył się challenger ATP Poznań Open, w którym triumfował w deblu Szymon Walków (LOTOS PZT Team/Redeco Wrocław), a tuż po nim ITF M15 Bytom Cup. W lipcu, we wrocławskiej imprezie ITF M15 Betard Cup pierwszy zawodowy tytuł w karierze wywalczył Kaśnikowski.

Natomiast w połowie lipca na kortach Górnika Bytom odbyły się Esvelo 96. Narodowe Mistrzostwa Polski z rekordową pulą nagród przekraczającą milion złotych i Mercedesami CLA 180 Coupe od gdyńskiej firmy BMG Goworowski. Zdobyli je zwycięzcy rywalizacji w singlu, tenisiści LOTOS PZT Team – Magdalena Fręch (KS Górnik Bytom) i Daniel Michalski (WKT Mera Warszawa).

Już w przyszłym tygodniu do gry w „narodowym Tourze” przystąpią tenisistki, które w sierpniu będą miały aż trzy okazje do walki o punkty do rankingu WTA przed własną widownią. Najpierw wystąpią na twardych kortach Narodowego Centrum Szkoleniowego Polskiego Związku Tenisowego w Kozerkach, gdzie odbędzie się pierwszy w kraju turniej rangi ITF W100. W Memoriale Pary Prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich – Polish Open, oprócz regulaminowych premii finansowych, dodatkową nagrodą będzie samochód Range Rover Evoque.

Wprost z Grodziska Mazowieckiego rywalizacja pań przeniesie się do Radomia, gdzie w drugim tygodniu sierpnia zaplanowany jest ITF W25 LOTOS Radom Cup, a w kolejnym do Bydgoszczy na ITF W15 Fale Loki Koki Tennis Cup.

Równolegle z bydgoską imprezą rozgrywana będzie pierwsza edycja challengera ATP 90 Kozerki Open.  Zaraz po nim tenisiści będą mogli startować na kortach AZS-u Poznań w XXIII Międzynarodowych Mistrzostwach Wielkopolski Talex Open (ITF M25).

Tegoroczny LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski zakończy w połowie sierpnia challenger ATP 125 Pekao Szczecin Open.

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!