Turniej WTA w Warszawie – Kania-Choduń wygrywa w deszczu

Kania-Choduń - ProAm
Paula Kania-Choduń podczas ProAm (fot. Łukasz Otlewski)

Opady deszczu sparaliżowały wtorkowy plan gier w turnieju WTA 250 na kortach ziemnych Legii Warszawa (z pulą nagród 251 750 dol.). Nie udało się rozegrać meczów z udziałem Weroniki Falkowskiej i Martyny Kubki. Przed pogorszeniem pogody do ćwierćfinału w deblu awansowała Paula Kania-Choduń!

Kania-Choduń razem z Czeszką Renatą Voracovą odniosły wczesnym popołudniem zwycięstwo nad Brytyjkami Alicią Barnett i Olivią Nicholls 3:6, 7:5, 11-9. I to był jedyny polski akcent we wtorkowych meczach. Poza tym udało się rozegrać do końca zaledwie trzy singlowe pojedynki, dwa inne przerwało złamanie pogody

Kibice nie mogli więc obejrzeć w akcji Martyny Kubki rywalizującej w pierwszej rundzie z Włoszką Elisabettą Cocciaretto, ani Weroniki Falkowskiej grającej z Chorwatką Petrą Martic, rozstawioną z numerem ósmym. Obydwa spotkania przeniesiono na środę.

Kubka wyjdzie jutro do gry w trzecim meczu na korcie centralnym (początek gier o godz. 11.00), a po niej zostanie tam rozegrany najbardziej oczekiwany pojedynek pierwszej rundy z udziałem liderki rankingu WTA Igi Swiątek i czołowej zawodniczki LOTOS PZT Team Magdaleny Fręch (KS Górnik Bytom) – nie przed godz. 15.

To gwarantuje, że na w 1/8 finału zobaczymy co najmniej dwie Polki. Już w poniedziałek pierwszy mecz w turnieju wygrała bowiem startująca z „dziką kartą” Maja Chwalińska (BKT Advantage Bielsko-Biała). Tenisistka LOTOS PZT Team pewnie wygrała z Hiszpanką Rebeką Masarovą 7:5, 6:2. Teraz czeka na kolejną rywalkę, a będzie nią zwyciężczyni wieczornego spotkania Falkowskiej z Martic.

W weekend rozegrano eliminacje, w których porażki w pierwszej rundzie poniosło pięć Polek: utalentowana juniorka z LOTOS PZT Team Zuzanna Bednarz (KS Górnik Bytom), Katarzyna Kawa (BKT Advantage Bielsko-Biała), Anna Hertel (AZS Poznań), Weronika Ewald (Gdańska Akademia Tenisowa GAT Gdańsk) oraz Weronika Baszak (Redeco Wrocław).

Większość tych zawodniczek zobaczymy w Memoriale Pary Prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich – Polish Open, pierwszego w kraju turniej rangi ITF W100. Zostanie rozegrany w dniach 1-7 sierpnia na twardych kortach Narodowego Centrum Szkoleniowego Polskiego Związku Tenisowego w Kozerkach pod Grodziskiem Mazowieckim, a eliminacje wystartują już w niedzielę.

Polish Open jest największą imprezą dla tenisistek w ramach czwartej edycji cyklu LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski. A największa gwiazdą będzie Magda Linette (AZS Poznań). Z „dzikimi kartami” przyznanymi przez Polski Związek Tenisowy wystąpią: Magdalena Fręch, Martyna Kubka i Urszula Radwańska (WKT Mera Warszawa). Już teraz serdecznie zapraszamy do Kozerek.

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!