LOTOS PZT Polish Tour w Radomiu – znamy finalistki turnieju!

Buyukakcay - tenis
Cagla Buyukakcay (fot. PZT)

Dwie rozstawione tenisistki: Turczynka Cagla Buyukakcay (nr 2) i Wera Lapko (nr 4) spotkają się w niedzielę o godz. 10.30 w finale turnieju LOTOS Radom Cup 2022 zaliczanego do cyklu LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski. W sobotę tytuł w deblu wywalczyły Czeszki Denisa Hindova i Karolina Kubanova (nr 2).

Buyukakcay awansowała do finału po wygranej ze Słowaczką Veroniką Erjavec 6:0, 6:4. Natomiast w drugim półfinale Lapko, która w drugiej rundzie wyeliminowała Annę Hertel (AZS Poznań), pokonała Hiszpankę Carlotę Martinez-Cirez 6:3, 6:4. Wcześniej, w 1/8 finału, tenisistka z Półwyspu Iberyjskiego ograła Martynę Kubkę (Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki). 

Hertel i Kubka, najwyżej rozstawione w drabince, odpadły już w piątek w półfinale debla. Ich pogromczynie, czyli Japonka Funa Kozaki i Turczynka Ylai Yoruk (nr 3.) nie zdołały jednak sięgnąć po tytuł w Radomiu. W decydującym pojedynku lepsze okazały się Hindova i Kubanova 6:1, 6:2.

LOTOS Radom Cup 2022 to ósmy przystanek na trasie 4. edycji LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski, a drugi w cyklu turniej dla tenisistek. W pierwszym tygodniu sierpnia na twardych kortach Narodowego Centrum Szkoleniowego Polskiego Związku Tenisowego w Kozerkach odbyła się pierwsza w kraju impreza rangi ITF W100 Memoriał Pary Prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich – Polish Open.

Zwyciężyła w niej Czeszka Katerina Siniakova, która wróciła do domu nagroda dodatkową Range Roverem Evoque. W finale czołowa deblistka świata pokonała Magdę Linette.

Od poniedziałku na obiekcie NCS PZT i Akademii Tenisowej Tenis Kozerki pod Grodziskiem Mazowieckim rozgrywana będzie pierwsza edycja challengera ATP90 Kozerki Open.

Najwyżej rozstawiony w drabince będzie w nim Kamil Majchrzak. Wystąpią tam również inni zawodnicy LOTOS PZT Team – Kacper Żuk i Maks Kaśnikowski, a także Jerzy Janowicz (wszyscy Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki) oraz Szymon Kielan (Legia Warszawa).   

Natomiast tenisistki z Radomia przeniosą się od razu do Bydgoszczy, gdzie w przyszłym tygodniu będą rywalizować w turnieju ITF W15 Fale Loki Koki Tenis Cup.

Sponsorem strategicznym PZT oraz sponsorem tytularnym LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski jest Grupa LOTOS.

!REJESTRACJA!
Kod: TBD

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!