LOTTO PZT Polish Tour: kilkunastu Polaków zagra w Kozerkach

Kacper Żuk
Kacper Żuk (fot. Piotr Kucza)

Co najmniej dziesięciu polskich tenisistów wystartuje w singlu w turnieju ITF M15 Kozerki Tour, który we wtorek rozpocznie się w Kozerkach koło Grodziska Mazowieckiego. Impreza otworzy szóstą już edycję cyklu LOTTO PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski, składającego się z rekordowej liczby 14 turniejów, w tym sześciu damskich i ośmiu męskich.

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

W poniedziałek wieczorem rozlosowane zostały drabinki turnieju głównego, a w gronie rozstawionych zawodników znaleźli się: z numerem czwartym Paweł Juszczak (KT Kubala Ustroń) oraz z siódmym Kacper Żuk (LOTTO PZT Team/CKT Grodzisk Mazowiecki), który trafił na Nowozelandczyka Corbana Crowthera.

Natomiast Paweł w pierwszej rundzie spotka się z jednym ze zwycięzców eliminacji, które zakończą się we wtorek. Aktualny mistrz Polski seniorów w ostatnich tygodniach dobrze spisywał się w imprezach z cyklu ITF World Tennis Tour rangi M15 w Bośni i Hercegowinie, gdzie osiągnął finały w Prijedorze i Brcku.

– Moje wyniki w ostatnich tygodniach są zadowalające i pokazują, że forma wraca, co cieszy i mam nadzieję, że będzie tylko lepiej. Fajnie było znów wrócić do zmagań po dłuższej przerwie. Muszę przyznać, że bardzo tęskniłem za rywalizacją na korcie. Na najbliższy rok za cel stawiam sobie poprawienie swojego życiowego rankingu. Oczywiście mile widziane będą kolejne tytuły, więc liczę na dobry występ w Kozerkach – powiedział Paweł Juszczak.

Oprócz Pawła i Kacpra, na podstawie miejsc w rankingu ATP miejsca w głównej drabince mieli zapewnione dwaj polscy tenisiści. Jasza Szajrych (LOTTO PZT Team/WKS Grunwald Poznań) wylosował na otwarcie rozstawionego z numerem ósmym Czecha Daniela Paty’ego, a Marcel Zieliński (ZTT Złotoryja) rywala wyłonionego z eliminacji.

Czterej kolejni Polacy otrzymali od Polskiego Związku Tenisowego i organizatorów imprezy „dzikie karty”. Filip Pieczonka (AZS Poznań) trafił w pierwszej rundzie na turniejową „szóstkę” Brazylijczyka Gabriela Decampsa, a Jakub Krawczyk (CKT Grodzisk Maz.) zmierzy się z jednym ze zwycięzców kwalifikacji. Natomiast dwaj pozostali spotkają się z Finami: Filip Kosiński (KT Szczawno Zdrój) z Iiro Vasą, a Alan Bojarski (BKT Advantage Bielsko-Biała) z Eero Vasą.

We wtorek do wolnych miejsc w drabince dołączą co najmniej dwaj Polacy, ponieważ w decydującej trzeciej rundzie eliminacji spotkają się: Szymon Kielan (LOTTO PZT Team/KS Górnik Bytom) z Aleksandrem Orlikowskim (WKS Grunwald Poznań) oraz Piotr Siekanowicz (Come-On Tennis Club Wrocław) z Przemysławem Michockim (AZS Poznań).

O awans do turnieju głównego powalczą także: Fryderyk Lechno-Wasiutyński (LOTTO PZT Team/FairPlayce Poznań) z Holendrem Thijmenem Loofem) i Goran Zgoła (AZS Poznań) z Chilijczykiem Benjaminem Ignacio Torresem-Fernandezem.

Znamy też już układ drabinki w grze podwójnej, w której los skojarzył Bojarskiego i Oskara Grzegorzewskiego (LOTTO PZT Team/Mera Warszawa) z duetem Kielan-Pieczonka, a także Jakuba Januchowskiego i Wiktora Lewandowskiego (obaj CKT Grodzisk Maz.) z parą Kosinski-Siekanowicz.

Poza tym Juszczak i Adam Bajurko (KT Warszawianka Warszawa) spotkają się z Holendrem Thijmenem Loofem i Piotrem Pawlakiem (WKT Mera Warszawa). Wyniki i drabinki: https://www.itftennis.com/en/tournament/m15-grodzisk-mazowiecki/pol/2024/m-itf-pol-2024-001/draws-and-results/ 

Partnerem Tytularnym cyklu jest LOTTO, a Partnerami Głównymi – Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz T-Mobile. Partnerami cyklu są także: Supra Brokers, CAR NET Polska, DROGBRUK, Ziaja Polska, Fale Loki Koki, Jantar i Tretorn, natomiast patronem medialnym „Tenis Magazyn”. Zapraszamy na stronę Touru: https://lottopztpolishtour.pl/

Więcej informacji i pełny kalendarz LOTTO PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski można znaleźć tutaj: https://pzt.pl/3_154_15160/rozpoczynamy-lotto-pzt-polish-tour–narodowy-puchar-polski.aspx 

Mecze 1. rundy singla z udziałem Polaków w Kozerki Tour:

Paweł Juszczak (nr 4.) – Q

Filip Pieczonka (WC) – Gabriel Decamps (Brazylia, 6)

Kacper Żuk (nr 7.) – Corban Crowther (Nowa Zelandia)

Jasza Szajrych – Daniel Paty (Czechy, 8)

Filip Kosiński (WC) – Iiro Vasa (Finlandia)

Alan Bojarski (WC) – Eero Vasa (Finlandia)

Marcel Zieliński – Q

Jakub Krawczyk (WC) – Q


Wszystkie zawodowe mecze tenisa możesz obstawiać i oglądać w Betclic, a wpisując kod TBD podczas rejestracji w pole “kod promocyjny z freebetem otrzymasz pierwszy zakład bez ryzyka do 50 PLN, grę bez podatku na wszystko, cashout, edycję zakładu, transmisje na żywo oraz wiele innych! Kliknij w poniższy baner i załóż konto z naszym kodem!

betclic - TBD
Kod TBD należy wpisać w pole na kod promocyjny na trzeciej planszy!

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!

Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz

Zakłady bukmacherskie są dozwolone jedynie dla osób pełnoletnich. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem. Graj odpowiedzialnie.