LOTTO PZT Polish Tour: Oleg Prihodko mistrzem w Kozerkach

Oleg Prihodko
Oleg Prihodko (fot. Tenis Kozerki)

Zwycięstwem Ukraińca Olega Prihodko zakończył się w niedzielę turniej ITF M15 Kozerki Tour,  pierwsza impreza cyklu LOTTO PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski 2024. W  finale pokonał on 6:2, 6:4 Argentyńczyka Ignacio Monzona. Najlepsze wyniki polskich tenisistów to półfinał w singlu i finał debla z udziałem Pawła Juszczaka.

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

Niedzielny finał trwał dwie godziny bez jednej minuty, a spotkali się w nim dwaj rozstawieni zawodnicy. Numer pięć w drabince okazał się lepszy od turniejowej „dwójki”. Prihodko już w drugim gemie przełamał podanie rywala i dzięki temu wyszedł potem na 3:0, 3:1, a przy 5:2 zdobył drugiego „breaka”.

Natomiast w drugiej partii prowadził 2:0  z „breakiem” na koncie, ale Monzon odrobił stratę i doprowadził do wyrównania.  Potem Ukrainiec odskoczył na 5:2, ale nie potrafił zamknąć szybko meczu. Dopiero gdy zrobiło się 5:4, doszło do najdłuższego gema w finale.

Argentyńczyk wypuścił z rąk prowadzenie 40-0 przy swoim serwisie oraz jeszcze jedną piłkę na 5:5 przy przewadze. Obronił dwa meczbole, zanim poniósł porażkę po blisko dwugodzinnej walce.  

Z polskich tenisistów najlepiej spisał się w turnieju rozgrywanym na kortach ziemnych koło Grodziska Mazowieckiego Paweł Juszczak, rozstawiony z numerem czwartym. Złoty medalista ubiegłorocznych 97. Narodowych Mistrzostw Polski w Bytomiu dotarł w singlu do półfinału, w którym skreczował przy stanie 4:5 w pierwszym secie meczu z Monzonem wskutek niedyspozycji żołądkowej.

Rundę wcześniej Juszczak wyeliminował Piotra Siekanowicza. W ¼ finału występ w Kozerkach zakończyli również startujący z „dziką kartą” przyznaną przez Polski Związek Tenisowy Filip Pieczonka, wyeliminowany przez Monzona, a także Szymon Kielan, który do głównej drabinki przebił się przez trzy rundy eliminacji.

Na starcie turnieju w singlu stanęło 11 Polaków: czterech na podstawie rankingu, również czterech z „dzikimi kartami” od PZT i organizatorów, a także trzej wyłonieni z trzystopniowych eliminacji. Sześciu osiągnęło 1/8, poza wymienionymi ćwierćfinalistami, także rozstawiony z numerem siódmym Kacper Żuk i Alan Bojarski.

Natomiast w grze podwójnej najlepszy wynik osiągnął duet Juszczak i Adam Bajurko, który walkę o tytuł przegrał 0:6, 6:7 (1-7) z Ukraińcem Władysławem Orłowem i Danielem Patym.

Z Kozerek tenisiści przeniosą się teraz do Koszalina, gdzie odbędą się dwie kolejne imprezy ITF M15 zaliczane do LOTTO PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski. Do pierwszej z nich PZT przyznało „dzikie karty” Kielanowi i Jakubowi Jędrzejczakowi, a z przepustek od organizatorów skorzystają Bruno Kokot i Filip Kosiński.

Za to w przyszłym tygodniu na kortach Gdańskiej Akademii Tenisowej o punkty do rankingu WTA powalczą tenisistki w turnieju Rokitki Park Open, o randze ITF W35. „Dzikie karty” PZT przyznało Ginie Feistel i Darii Kuczer, natomiast z pozostałych dwóch przepustek skorzystają utalentowana juniorka z GAT Weronika Ewald oraz Weronika Falkowska, złota medalistka ubiegłorocznych Narodowych MP.

Partnerem Tytularnym cyklu, składającego się z 14 imprez ITF (6 damskich i 8 męskich) jest LOTTO, a Partnerami Głównymi – Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz T-Mobile. Partnerami cyklu są także: Supra Brokers, CAR NET Polska, DROGBRUK, Ziaja Polska, Fale Loki Koki, Jantar i Tretorn, natomiast patronem medialnym „Tenis Magazyn”.

Zapraszamy na stronę Touru: https://lottopztpolishtour.pl/


Wszystkie zawodowe mecze tenisa możesz obstawiać i oglądać w Betclic, a wpisując kod TBD podczas rejestracji w pole “kod promocyjny z freebetem otrzymasz pierwszy zakład bez ryzyka do 50 PLN, grę bez podatku na wszystko, cashout, edycję zakładu, transmisje na żywo oraz wiele innych! Kliknij w poniższy baner i załóż konto z naszym kodem!

betclic - TBD
Kod TBD należy wpisać w pole na kod promocyjny na trzeciej planszy!

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!

Wspierając nas na Patronite, otrzymujesz więcej analiz

Zakłady bukmacherskie są dozwolone jedynie dla osób pełnoletnich. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem. Graj odpowiedzialnie.