Magda Linette zachwyca w Miami! Polka w ćwierćfinale!

Linette - Kozerki
Magda Linette (fot. PZT)

Magda Linette i Bernarda Pera odniosły kolejne zwycięstwo i zameldowały się w najlepszej ósemce imprezy w Miami!

Po zwycięstwie z Victorią Azarenką i pierwszym w karierze awansie do czwartej rundy turnieju WTA 1000 w grze pojedynczej Magda Linette potwierdziła świetną formę sukcesem w deblu. Polka i jej partnerka, Amerykanka Bernarda Pera, pokonały obrończynie tytułu Laurę Siegemund i Verę Zvonarevą i awansowały do 1/4 finału zmagań w grze podwójnej.

Pierwszy set to całkowita dominacja Linette i Pery. Polsko-amerykańska para pozwoliła konkurentkom wygrać tylko jednego gema i po zaledwie dwudziestu czterech minutach objęły prowadzenie.

Na starcie drugiej partii doszło do chwilowej zmiany układu sił. Siegemund i Zvonareva zdobyły przełamanie i osiągnęły przewagę trzech gemów, jednak Polka i Amerykanka szybko opanowały sytuację i kolejne trzy gemy zapisały na swoim koncie, dzięki czemu na tablicy wyników podobnie widniał remis. Przy stanie 5:6 Linette i Pera obroniły dwie piłki setowe przy własnym podaniu, a następnie poszły za ciosem w tiebreaku, wykorzystując drugą piłkę meczową i zapewniając sobie miejsce w gronie ośmiu najlepszych duetów imprezy.

Awansować nie udało się Monice Niculescu i Alicji Rosolskiej. Rumunka i Polka podejmowały Australijkę Storm Hunter i Belgijkę Elise Mertens. Wyżej notowane zawodniczki zwyciężyły wynikiem 6:3, 6:2.